Poslali mi málo peněz za čerpání dovolené

5917
18.6.13 07:43

Poslali mi málo peněz za čerpání dovolené......

Ahoj všem.
Jsem nyní na druhém rodičáku s miminkem.
Mám smlouvu na dobu neurčitou a mezi oběma dětmi jsem nenastoupila zpět do zaměstnání (děti mi krásně navázali na sebe).
S prvním miminkem jsem za čerpání dovolené (25dní) dostala cca 24000Kč.
Nyní s druhým jsem žádala o čerpání znovu. Měla jsem nárok na 23.5 dne.
Takže jsem počítala s přibližně stejnými penízky.
Ovšem přišlo mi za prvních 15 dní pouze 6190Kč, což vychází na hodinový průměr 51.5Kč :cert: :cert: :cert: :cert:
Všude jsem slyšela, že by mi měl průměr na dovolenou zůstat stejný, možná se měl i trochu zvýšit…
Jak to tedy je?? Okradli mě??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14020
18.6.13 07:47

Oni to neposilaji najednou, kdyz o to zadas tak, ze se ti to vejde do dvou mesicu… chodi to jako vyplata, takze kus jeden mesic kus druhy, neni problem v tom?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14020
18.6.13 07:49

Jo a jeste, vypocittava se to z prumeru ostatnich, tak jestli jim klesla mzda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5917
18.6.13 07:50
@jizvíková píše:
Oni to neposilaji najednou, kdyz o to zadas tak, ze se ti to vejde do dvou mesicu… chodi to jako vyplata, takze kus jeden mesic kus druhy, neni problem v tom?

To si myslím, že v tom právě problém není.
Pokud mi poslali první část od 15.5-30.5 (tedy 15 dní), vychází mi průměr na dovolenou 51.5Kč podle nich. Kdežto já měla průměr na dovolenou 150Kč + -… Podle mě mě pěkně okradli. No, asi zkusím účetní zavolat.
Je to ale tak, jak říkám, že mám mít průměr na dovolenou stejný, jako u prvního dítěte???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5080
18.6.13 07:53

@Janča1212 cerapala si opravdu 15 pracovnich dni? Pokud mas pasku tak tam mas vypocteny prumer na dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5917
18.6.13 07:55
@Ivuska23 píše:
@Janča1212 cerapala si opravdu 15 pracovnich dni? Pokud mas pasku tak tam mas vypocteny prumer na dovolenou.

Já právě pásku nemám. Jsem už 4 roky doma a po stěhování jsem veškeré pásky někde vytratila…
No, každopádně nechápu, proč mi poslali jen tak málo…asi tam zavolám a uvidím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77465
18.6.13 07:57
@Janča1212 píše:
To si myslím, že v tom právě problém není.
Pokud mi poslali první část od 15.5-30.5 (tedy 15 dní), vychází mi průměr na dovolenou 51.5Kč podle nich. Kdežto já měla průměr na dovolenou 150Kč + -… Podle mě mě pěkně okradli. No, asi zkusím účetní zavolat.
Je to ale tak, jak říkám, že mám mít průměr na dovolenou stejný, jako u prvního dítěte???

Tak předně to není od 15 dní, ale 12 dní a za druhé průměr za dovolenou rozhodně stejný být nemusí, počítá se podle pravděpodobné mzdy, takže záleží co máš ve smlouvě, případně za kolik aktuálně pracují zaměstnanci na tvé pozici.

A další věc je, že pravděpodobně nemáš na letošní rok podepsané prohlášení poplatníka, takže ti nejspíš neuplatnili slevu na poplatníka :think: takhle těžko říct, každopádně ti jsou povinni dát výplatní pásku a podle toho se to dá zkontrolovat.

Příspěvek upraven 18.06.13 v 07:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5080
18.6.13 07:58

@Janča1212 myslela jsem ted pasku z te dovolene… Predpokladam, ze si cerpala ted v kvetnu, zkusim ti to spocitat, posli mi treba do zpravy, kdy si dovcu cerpala (od do) a jaky si myslis, ze si mela prumer, popr. jestli mas nejaky slevy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5917
18.6.13 07:59
@j.a.n.i1 píše:
Tak předně to není od 15 dní, ale 12 dní a za druhé průměr za dovolenou rozhodně stejný být nemusí, počítá se podle pravděpodobné mzdy, takže záleží co máš ve smlouvě, případně za kolik aktuálně pracují zaměstnanci na tvé pozici.

Jakto??? Všechny mé kamarádky dostali dovolenou za stejný průměr, jako u prvního dítěte! Některé měli průměr i vyšší, díky půl roku mateřské, díky které se jim průměr ještě navýšil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77465
18.6.13 08:00
@Janča1212 píše:
Jakto??? Všechny mé kamarádky dostali dovolenou za stejný průměr, jako u prvního dítěte! Některé měli průměr i vyšší, díky půl roku mateřské, díky které se jim průměr ještě navýšil

Mateřská průměr za dovolenou nijak nenavyšuje, to je blbost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5917
18.6.13 08:04
@j.a.n.i1 píše:
Mateřská průměr za dovolenou nijak nenavyšuje, to je blbost…

no, ale jak by mi mohl klesnout průměr na dovolenou z 150Kč na 51Kč???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5917
18.6.13 08:14
@j.a.n.i1 píše:

A další věc je, že pravděpodobně nemáš na letošní rok podepsané prohlášení poplatníka, takže ti nejspíš neuplatnili slevu na poplatníka :think: takhle těžko říct, každopádně ti jsou povinni dát výplatní pásku a podle toho se to dá zkontrolovat.

Příspěvek upraven 18.06.13 v 07:59

No a můžu to podepsat zpětně??? Když jsem jim volala v dubnu a ptala se, jestli je to vše, co ode mě potřebují, říkali, že ano, že nic víc potřeba není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77465
18.6.13 08:54
@Janča1212 píše:
no, ale jak by mi mohl klesnout průměr na dovolenou z 150Kč na 51Kč???

Takhle by klesnout neměl, ale nemůžeš to počítat podle čistého, co ti přišlo na účet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5917
18.6.13 08:56
@j.a.n.i1 píše:
Takhle by klesnout neměl, ale nemůžeš to počítat podle čistého, co ti přišlo na účet.

Mě právě přišlo na účet za 13 dní dovolené 6190Kč, což je teda nějakých 63Kč na den. To znamená víc, jak polovina méně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
18.6.13 09:04

Od kolikátýho data jsi měla tu dovolenou čerpat? přesně ke kolikátýmu ti končila mateřská?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat