Poslání balíku přes Českou poštu

274
5.11.19 21:43

Poslání balíku přes Českou poštu

Hezký večer. Dnes jsem posílala balík přes Českou poštu. Podle toho jejich nového postupu pracovnice za přepážkou změřila nejdelší hranu, naměřila velikost M. Chtěla jsem balík poslat doporučeně, podle sazebníku za 119 Kč. Ale paní za přepážkou mi vysvětlila, že balík váží více než 2 kila a že ho může poslat jen jako Balík do ruky, což je 159 Kč. Nevíte, jak je to s těmi dvěma kilogramy? Vždyť se Česká pošta ve své kampani chlubí, jak zjednodušili posílání zásilek a že není třeba zásilky vážit, jen změřit metrem…
A to ještě koukám, že jsem jim kartou zaplatila 163 Kč, i když na stránkách mají u Balíku do ruky cenu 159 Kč…
Díky za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19409
5.11.19 21:46

@mystiq my jsme se dnes bavily s kolegyní v práci, že podle toho, která pracovnice je za přepážkou pošty, se pokaždé platí za stejný balík jinak a vždycky to nějak okecaj, že jedině tak je to správně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
5.11.19 21:47

Podle jakého sazebníku?

Kategorie BA (doporučený balíček) je skutečně jen do dvou kilo.
Od dvou kilo výše si už vybíráte jen z kategorie balíků, a tam jde skutečně o rozměry. Kalkulátor na stránkách pošty vám ty možnosti i ceny navrhne správně.

Podle ceníku bych odhadovala, že jste zvolila doplňkovou službu elektronického oznámení (tam je poplatek přesně 4Kč).

Příspěvek upraven 05.11.19 v 21:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
5.11.19 21:50

Také podobná zkušenost, poštovné vůbec nedokážu odhadnout, vždy platím o dost víc, než si spočítám podle jejich systému, který propaguji. Pokud to jde, raději využívám PPL nebo zásilkovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
435
5.11.19 21:57

No, ale dle jejich stránek je to přehledné a jasné, doporučený balíček max. 2kg. Levnější je balík na poštu a podaný elektronicky. Ty čtyři Kč rozdílu budou asi avízo, že si adresát balík vyzvedl. Nejlépe doma zadat do jejich kalkulatoru zásilek a na poště na tom trvat a už s dalšími příplatky nesouhlasit, popř. nechat si to pořádně vysvětlit. Stejně raději využívám služeb jiných přepravců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19620
5.11.19 21:58
@mystiq píše:
Hezký večer. Dnes jsem posílala balík přes Českou poštu. Podle toho jejich nového postupu pracovnice za přepážkou změřila nejdelší hranu, naměřila velikost M. Chtěla jsem balík poslat doporučeně, podle sazebníku za 119 Kč. Ale paní za přepážkou mi vysvětlila, že balík váží více než 2 kila a že ho může poslat jen jako Balík do ruky, což je 159 Kč. Nevíte, jak je to s těmi dvěma kilogramy? Vždyť se Česká pošta ve své kampani chlubí, jak zjednodušili posílání zásilek a že není třeba zásilky vážit, jen změřit metrem…
A to ještě koukám, že jsem jim kartou zaplatila 163 Kč, i když na stránkách mají u Balíku do ruky cenu 159 Kč…
Díky za reakce.
@mystiq píše:
Díky za reakce.

Ze zkušenosti si to vždycky nějak oddůvdní. Doporučuji PPL a nebo třeba zásilkovnu, tam je to v pohodě a hlavně rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
5.11.19 22:00
@MrsNorris píše:
Podle jakého sazebníku?

Kategorie BA (doporučený balíček) je skutečně jen do dvou kilo.
Od dvou kilo výše si už vybíráte jen z kategorie balíků, a tam jde skutečně o rozměry. Kalkulátor na stránkách pošty vám ty možnosti i ceny navrhne správně.

Podle ceníku bych odhadovala, že jste zvolila doplňkovou službu elektronického oznámení (tam je poplatek přesně 4Kč).

Příspěvek upraven 05.11.19 v 21:50

Na stránce „Zjednodušení portfolia balíkových služeb“ není u doporučeného balíčku vůbec limit 2 kg zmíněn, takže z mého pohledu Pošta klame. Pracovnice za přepážkou se o žádné službě elektronického oznámení nezmínila, takže mi ji tam dala automaticky, protože na podacím lístku mám uvedený telefon?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
5.11.19 22:01
@P4ja píše:
Ze zkušenosti si to vždycky nějak oddůvdní. Doporučuji PPL a nebo třeba zásilkovnu, tam je to v pohodě a hlavně rychle.

Ráda bych, ale jednalo se o Bonprix a ten akceptuje jen vrácení Českou poštou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
5.11.19 22:04
@Finkaa píše:
No, ale dle jejich stránek je to přehledné a jasné, doporučený balíček max. 2kg. Levnější je balík na poštu a podaný elektronicky. Ty čtyři Kč rozdílu budou asi avízo, že si adresát balík vyzvedl. Nejlépe doma zadat do jejich kalkulatoru zásilek a na poště na tom trvat a už s dalšími příplatky nesouhlasit, popř. nechat si to pořádně vysvětlit. Stejně raději využívám služeb jiných přepravců.

Ano, tuto informaci mají uvedenou po rozkliknutí odkazu Doporučený balíček. Ale proč bych tam měla chodit, když se Pošta prsí v odkazu Zjednodušení portfolia balíkových služeb), že zjednodušili zasílání a skončili s výpočtem ceny podle hmotnosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
5.11.19 22:07

Baliky posilam dnes a denne. Pokud chcete poslat doporuceny balicek, musi byt v krabici, nesmi byt cerna, nejmensi velikost S je do 35cm delky. Vsechny doporuc. balicky musi mit do 2kg. Pokud poslete cokoliv jen v pytliku, bez krabice, doplatite 16Kc za nadstandard, to stejne s posilanim cerne krabicky.Na balik nesmite napsat pojistnou castku, zaradili by jako cenny balik-je automaticky pojisten zhruba do vyse 800Kc.Za dodejku zaplatite 3Kc navic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
5.11.19 22:09

Navic kdyz si vyhledate doporuceny balicek, najdete tam minimalni a maximalni vahu v prehledne tabulce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
5.11.19 22:11

A když si zadám v kalkulátoru zásilek, že je to balík velikosti M bez hodnoty, vyjede mi Doporučený balíček, cena 119 Kč, o 2 kg ani zmínka. Když zadám s vyšší hodnotou, tak mám na výběr více možností (včetně doporučeného balíčku).
První zmínku o 2 kg vidím, když v kalkulátoru rozkliknu miniodkaz Upřesňující údaje", kde mohou vybrat hmotnost zásilky. Ale proč bych ty upřesňující údaje měla rozklikávat? Pokud je hmotnost důležitá (i když Česká pošta se prsí, jak už není důležitá), tak to mají v kalkulátoru mít v základní volbě parametrů a ne v upřesňujících údajích.
Tak mi vysvětlete, jak Česká pošta informuje své klienty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19620
5.11.19 22:18
@mystiq píše:
A když si zadám v kalkulátoru zásilek, že je to balík velikosti M bez hodnoty, vyjede mi Doporučený balíček, cena 119 Kč, o 2 kg ani zmínka. Když zadám s vyšší hodnotou, tak mám na výběr více možností (včetně doporučeného balíčku).
První zmínku o 2 kg vidím, když v kalkulátoru rozkliknu miniodkaz Upřesňující údaje", kde mohou vybrat hmotnost zásilky. Ale proč bych ty upřesňující údaje měla rozklikávat? Pokud je hmotnost důležitá (i když Česká pošta se prsí, jak už není důležitá), tak to mají v kalkulátoru mít v základní volbě parametrů a ne v upřesňujících údajích.
Tak mi vysvětlete, jak Česká pošta informuje své klienty?

No je to moloch, který žije právě z těch firem a lidí, kteří přes ně holt posílat musí. Tam bych user friendly zacházení nečekala. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
5.11.19 22:20

@mystiq Máte pravdu, taky mi ta roletka až pod tlačítkem „Spočítat“ přijde nedostatečná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
5.11.19 22:26

Tak si nezadavejte kalkulator.Holt chcete doporuc. balicek, tak si o nem prectete a balte tak, aby byl do 35cm (na tyto zasilky je vyborna krabice od papiru A4,vleze tam hodne a jelikoz je i lehoucka, neni problem tam narvat zimni boty nebo bundu do 2kg).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat