Poslání peněz složenkou - ověření, že peníze dostali?

Anonymní
28.1.20 14:50

Poslání peněz složenkou - ověření, že peníze dostali?

Ahoj,

posílala jsem nějaké peníze složenkou na poště na adresu jednoho spolku (tedy ne na konkrétní jméno).

Jednalo se dá se říct o dluh a o dost velkou částku. Ofotila jsem si naštěstí ustřižek složenky do telefonu pro případ.

Který asi tedka nastal - jedná se o žalobu dluhu od stejné organizace a na stejnou částku. Jen je to z letošního roku nikoliv z lonského.

Dovolat se tam nedá, na adrese na zvonek nikdo nereaguje. Napadlo mě než pošlu nějaké písemné vyjádření zjistit, zda vůbec peníze dostali?

Tedy ví někdo jak to funguje? Pošta hodí výzvu do schránky, jednal spolku s tím jde na poštu a tam mu vyplatí částku?

Dá se někde ověřit, zda peníze převzali? Je to už asi tak pul roku možná dýl co jsem to platila.

anonym - dluh

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18513
28.1.20 14:52

A proč sis ho jen ofotila a nemáš ten ustřižek? Je tam vidět podací číslo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5465
28.1.20 15:00

Tak pokud to někdo musel vybrat, tak jistě že o tom bude záznam, kdy a komu pošta peníze dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.20 15:07
@jahuhudka píše:
A proč sis ho jen ofotila a nemáš ten ustřižek? Je tam vidět podací číslo?

kdybych ztratila ustřižek…. jo je podací číslo

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.20 15:08
@Cenarius píše:
Tak pokud to někdo musel vybrat, tak jistě že o tom bude záznam, kdy a komu pošta peníze dala.

báječné a kde prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
18513
28.1.20 15:10
@Anonymní píše:
kdybych ztratila ustřižek…. jo je podací číslo

A tys ho ztratila? Já se obávám, že bez ústřižku nemůžeš reklamovat a je otázka, jestli to bude stačit jako důkaz v případném soudu o ty peníze :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9307
28.1.20 15:10

Ona je otázka, jestli jsi taky peníze zaslala jen na určité jméno nebo na číslo jejich konta, to jde totiž taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
28.1.20 15:13

@jahuhudka pokud ma podaci cislo tak to posta dohleda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12579
28.1.20 15:16
@Anonymní píše:
Ahoj,

posílala jsem nějaké peníze složenkou na poště na adresu jednoho spolku (tedy ne na konkrétní jméno).

Jednalo se dá se říct o dluh a o dost velkou částku. Ofotila jsem si naštěstí ustřižek složenky do telefonu pro případ.

Který asi tedka nastal - jedná se o žalobu dluhu od stejné organizace a na stejnou částku. Jen je to z letošního roku nikoliv z lonského.

Dovolat se tam nedá, na adrese na zvonek nikdo nereaguje. Napadlo mě než pošlu nějaké písemné vyjádření zjistit, zda vůbec peníze dostali?

Tedy ví někdo jak to funguje? Pošta hodí výzvu do schránky, jednal spolku s tím jde na poštu a tam mu vyplatí částku?

Dá se někde ověřit, zda peníze převzali? Je to už asi tak pul roku možná dýl co jsem to platila.

anonym - dluh

Ahoj,

pokud jsi posílala peníze přes poštu, pak jsi dostala ustřižek a dle toho mužeš reklamovat a zjistit jak se peníze mají. Nevím jak moc stačí ofoceno v mobilu :nevim:

Já třeba reklamovala dobírku, kdy paní balíček převzala a peníze dala a ty už se nedostaly ke mě. Musela jsem mít lístek, našla jsem ho po skoro roce, asi měsíc před vypršením, jinak se semnou nikdo nechtěl bavit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18513
28.1.20 15:17
@Mika.ella1 píše:
@jahuhudka pokud ma podaci cislo tak to posta dohleda

Ale jí asi reálně nejde o poštu, ale o soud. Jasně pošta řekne tohle tady proběhlo (nebo řekne, že si papír sfalšovala a vyfotila),ale soud bude asi chtít listinné důkazy :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.20 15:26
@jahuhudka píše:
A tys ho ztratila? Já se obávám, že bez ústřižku nemůžeš reklamovat a je otázka, jestli to bude stačit jako důkaz v případném soudu o ty peníze :think:

ne ustřižek mám schovaný ale nechci ho nikam posílat ani kopii… jen mám tedka na mobilu u sebe foto…jestli to nejde nějak zjistit online…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.20 15:26
@Aduš8 píše:
Ona je otázka, jestli jsi taky peníze zaslala jen na určité jméno nebo na číslo jejich konta, to jde totiž taky.

no vyplnila jsem jméno, adresu a i číslo účtu spolku…

• Citovat
  • Nahlásit
2778
28.1.20 15:28
@Anonymní píše:
ne ustřižek mám schovaný ale nechci ho nikam posílat ani kopii… jen mám tedka na mobilu u sebe foto…jestli to nejde nějak zjistit online…

Pokud nemá příjemce transparentní účet, tak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
435
28.1.20 15:29
@Anonymní píše:

Online to zjistit nelze. Jsem postacka. Zajdi na kteroukoliv postu a popros je o dohledani popr. reklamaci. Ze oni tvrdi, ze penize nedostali. Oni ti na zaklade behem par dni dohledaji kdy a kdo to od nich prevzal.
PS: ustrizek si vezmi s sebou okopirovany minimalne ;) popr. original ktery ti nechaji, oni si to tam okopci

Příspěvek upraven 28.01.20 v 15:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.20 15:31

Ústřižek fyzický mám schovaný naštěstí, ale ještě než budu psát na soud a řešit to nějak oficiálně bych ráda věděla, zda se dá dohledat, zda peníze došli k vlastníkovi atd…

je to divný, že je to navlast stejná částka…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama