Poslat peníze bez faktury?

Anonymní
13.7.21 15:27

Poslat peníze bez faktury

Ahoj, jdu na radu. Jeden podnikatel nám koupil jistou věc. Pry stála 50 tisíc. A má nám to nainstalovat. Vcera to dovezli s tím že tedy věc stála 50 tisíc a že by to potřeboval zaplatit. Rikam mu ať mi dá fakturu.On že mu došla barva v tiskarne :D No budiž. Pry mi ji dá zítra do schránky. Doted tam nic není a on mi napsal jestli jsem poslala už peníze. Včera mi totiž hned co tu věc tu nechal poslal číslo účtu. Takže on přece já nepůjdu do banky a nepřevedu na číslo toho účtu peníze když nemám v ruce fakturu ne? :think: přijde mi to dost divné. Myslite, že je to nějaká levárna? a co dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30766
13.7.21 15:31
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu na radu. Jeden podnikatel nám koupil jistou věc. Pry stála 50 tisíc. A má nám to nainstalovat. Vcera to dovezli s tím že tedy věc stála 50 tisíc a že by to potřeboval zaplatit. Rikam mu ať mi dá fakturu.On že mu došla barva v tiskarne :D No budiž. Pry mi ji dá zítra do schránky. Doted tam nic není a on mi napsal jestli jsem poslala už peníze. Včera mi totiž hned co tu věc tu nechal poslal číslo účtu. Takže on přece já nepůjdu do banky a nepřevedu na číslo toho účtu peníze když nemám v ruce fakturu ne? :think: přijde mi to dost divné. Myslite, že je to nějaká levárna? a co dělat?

jo, vidím to na levárnu, kdo ví, kde tu věc vzal. Počkala bych na fakturu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209
13.7.21 15:35

Když má tiskárnu, tak má jistě počítač, tak ať pošle fakturu mailem. pravděpodobně si to chce “daňově optimalizovat”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24316
13.7.21 15:35

Je to levárna a ty jsi dost jak to nazvat naivní, že se na to musíš ptát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 15:36

A ještě dotaz.Ta faktura…tam bude cena za kolik to on koupil a odkud + razítko prodejce ne? Nebo co tam musí být? ptám se asi blbě ale nemám s tím zkušenost a nerada bych naletěla :( manžela nemám takže asi působím jako hloupá ženská na něj. Budu vděčná za každou radu.

• Citovat
  • Nahlásit
1512
13.7.21 15:37

Ne, nebude tam původní cena. Jedině, že by ji tam dobrovolně přidal jako Přílohu a dal by to jako přefakturaci + jeho práce (instalace???).

Je taky klidně možné, že koupil něco obdobného ale s jiným drobným (a zásadním) parametrem. Ve faktuře bych chtěla mít co nejpřesnější popis - přesný typ, barvu, jakost, EAN (?)

A taky - když ta věc nebude funkční, jak to chceš bez faktury reklamovat?

Příspěvek upraven 13.07.21 v 15:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32532
13.7.21 15:38
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu na radu. Jeden podnikatel nám koupil jistou věc. Pry stála 50 tisíc. A má nám to nainstalovat. Vcera to dovezli s tím že tedy věc stála 50 tisíc a že by to potřeboval zaplatit. Rikam mu ať mi dá fakturu.On že mu došla barva v tiskarne :D No budiž. Pry mi ji dá zítra do schránky. Doted tam nic není a on mi napsal jestli jsem poslala už peníze. Včera mi totiž hned co tu věc tu nechal poslal číslo účtu. Takže on přece já nepůjdu do banky a nepřevedu na číslo toho účtu peníze když nemám v ruce fakturu ne? :think: přijde mi to dost divné. Myslite, že je to nějaká levárna? a co dělat?

Bez faktury bych nic neplatila. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
13.7.21 16:04

Jakou fakturu to chceš vidět? Doklad o tom, od koho, kde a za kolik nakoupil tu věc, nebo fakturu přímo od něj, kde bude vše sakumprásk i s jeho prací?

Každopádně nejdřív doklad, pak prachy. A byla bych hodně ostražitá, trochu mi to smrdí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30766
13.7.21 16:08
@Karamba2020 píše:
Jakou fakturu to chceš vidět? Doklad o tom, od koho, kde a za kolik nakoupil tu věc, nebo fakturu přímo od něj, kde bude vše sakumprásk i s jeho prací?Každopádně nejdřív doklad, pak prachy. A byla bych hodně ostražitá, trochu mi to smrdí.

tak on by měl dát faktutu nebo účtenku té věci a k tomu svoji práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9189
13.7.21 16:16
@Anonymní píše:

Nejdřív faktura a pak prachy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 16:38
@Karamba2020 píše:
Jakou fakturu to chceš vidět? Doklad o tom, od koho, kde a za kolik nakoupil tu věc, nebo fakturu přímo od něj, kde bude vše sakumprásk i s jeho prací?Každopádně nejdřív doklad, pak prachy. A byla bych hodně ostražitá, trochu mi to smrdí.

No tak by mi měl dát účtenku od dané věci ne? kupoval to jako on a po mě to chce zaplatit

• Citovat
  • Nahlásit
18088
13.7.21 17:30
@Anonymní píše:
A ještě dotaz.Ta faktura…tam bude cena za kolik to on koupil a odkud + razítko prodejce ne? Nebo co tam musí být? ptám se asi blbě ale nemám s tím zkušenost a nerada bych naletěla :( manžela nemám takže asi působím jako hloupá ženská na něj. Budu vděčná za každou radu.

Ne to tam fakt nebude a tu fakturu si může klidně vytvořit na koleně. Ale bez ní bych neplatila nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9762
13.7.21 18:17

Tak si vygoogli kolik ta věc stojí. On ti nejspis nedá fakturu za kolik to nakoupil. Vystaví ti novou za tu věc a instalaci, takže to za kolik to skutečně nakoupil se nemusíš vůbec dozvědět, klidně si tam mohl něco přihodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10083
13.7.21 20:31

Ano, nejspíš to on koupil, ale fakturu ti vystaví on za tu věc + jeho práci. Tj. zaplatíš víc, než jen hodnotu té věci. Jako třeba v autoservisu, servis nakoupí náhradní díly, ale zákazník samozřejmě zaplatí přirážku + práci + DPH.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 20:49
@AnastazieB píše:
Ano, nejspíš to on koupil, ale fakturu ti vystaví on za tu věc + jeho práci. Tj. zaplatíš víc, než jen hodnotu té věci. Jako třeba v autoservisu, servis nakoupí náhradní díly, ale zákazník samozřejmě zaplatí přirážku + práci + DPH.

Ale on tu práci provede až za 14 dní prý. Ted chce poslat peníze za tu věc na svůj účet ale jak já pak dokážu že jsem mu to poslala? přece potřebuju od něj nějaký lístek ne? nebo já nevím co

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat