Poslední dávka Prevenaru 13 - dát nebo ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ollik
Kecalka 225 příspěvků 18.01.18 09:08
Poslední dávka Prevenaru 13 - dát nebo ne.

Ahoj, potřebovala bych poradit. Dnes ma jít dcera na poslední dávku Prevenaru 13. Před měsícem dostala druhou dávku - zároveň s Hexou. Byla krušná noc - horečky 39+, hysterický pláč, oteklá stehna navíc má stále bouličky po obou očkování.

Já zvažuji jestli dát poslední nebo ne. Dcera měla přes víkend teploty a teď má rýmu. Podle doktora je škoda nedávat. Naposledy sliboval, že reakce bude u druhé dávky lepší. Naopak byla horší. Trochu se bojím, aby to nebylo ještě horší. Ale zase tentokrát dostane jen jedno. Nevíte někdo, jestli se to dá odložit?
A o kolik? Nebo se na to mám vyprdnout úplně?

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9155 příspěvků 18.01.18 09:11

Normálně bych naockovala Edit - ale az 14dní po skončení rýmy

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 18.01.18 09:13

Ja bych ockovani normalne nechala dat

Reflex
Ukecaná baba ;) 1828 příspěvků 18.01.18 09:16

Proč očkovat teď? Tak naočkujte v dubnu v květnu, ne těď, když je oslabená a navíc sem jde chřipková epidemie.

Uživatel je onlineVerun83
Echt Kelišová 8437 příspěvků 33 inzerátů 18.01.18 09:18

Ne, ted bych neockovala. At je zdrava min mesic, vyhybat se kolektivu, at nema sanci neco chytnout a pak jeste po ockovani.

A promin, ockovat 2 vakciny do decka je fakt desny. Je jasny, ze mela takovou reakci.

Mia25
Kecalka 335 příspěvků 18.01.18 09:25

Určitě očkovat až bude úplně zdravá… Tak malé dítě by si jinak muselo poradit nejenom. s nemoci ale ještě i s očkováním… pro příště raději neockuje dvě vakcíny naráz, je to zbytecne a strašně tím zatěžujeté tak malý organismus. Je to jen výmysl doktorů aby to měli vše rychleji z krku.

Popokatepetla
Závislačka 2963 příspěvků 18.01.18 09:26

@Ollik pokud měla o víkendu teploty a stále má rýmu, tak 100% neočkovat. Má oslabenou imunitu a je větší šance, že bude opět nějaká reakce. Dítě by mělo být minimálně 14 dní (ideálně měsíc) zdravé před očkováním. Já dodržuji i to, aby nebyl nemocný nikdo v rodině.

Janli
Kelišová 5009 příspěvků 18.01.18 09:29

Pokud měla o víkendu teploty, tak neockovat! Proboha, co je to za doktora? Já jsem pro očkování, dcerky mají i nepovinné, ale očkujeme nejdřív deset dní po nějakém náznaku nemoci a jen pokud jsou doma všichni zdraví. A sama moje dětská dr. by takové dítě nikdy neočkovala! To je fakt o průšvih, navíc pokud mělo dítě takovou reakci na očkování.

hehehe
Extra třída :D 11515 příspěvků 18.01.18 09:39

@Ollik
Teď rozhodně neočkovat!!! Nejen kvůli rýmě, ale je i velký problém, pokud stále přetrvává i otok.

Pandísek
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 18.01.18 09:46

Od letošního roku se očkuje schéma 2+1. Tak se domluv s Dr. a tu třetí dej až jako tu opakovací (někdy po jednom roce života - nemám zjištěno). Já prcka očkovala v prosinci a Dr. rovnou nabídla 2+1. A dohromady bych více vakcín nedávala. Pro tělo je slušný záhul už 13 složek v jedné vakcíně natož 19.

hehehe
Extra třída :D 11515 příspěvků 18.01.18 09:49
@Ollik píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit. Dnes ma jít dcera na poslední dávku Prevenaru 13. Před měsícem dostala druhou dávku - zároveň s Hexou. Byla krušná noc - horečky 39+, hysterický pláč, oteklá stehna navíc má stále bouličky po obou očkování.Já zvažuji jestli dát poslední nebo ne. Dcera měla přes víkend teploty a teď má rýmu. Podle doktora je škoda nedávat. Naposledy sliboval, že reakce bude u druhé dávky lepší.Naopak byla horší. Trochu se bojím, aby to nebylo ještě horší. Ale zase tentokrát dostane jen jedno. Nevíte někdo, jestli se to dá odložit?
A o kolik? Nebo se na to mám vyprdnout úplně?

Ještě ti chci napsat, že tyto dvě věty mě trochu děsí… Jsi s ním jinak spokojena?

Janli
Kelišová 5009 příspěvků 18.01.18 09:51
@hehehe píše:
Ještě ti chci napsat, že tyto dvě věty mě trochu děsí… Jsi s ním jinak spokojena?

Taky mě to vyděsilo. 8o Je to vůbec doktor?

dickys
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 18.01.18 09:54

U nás byla reakce na druhou dávku taky horší než na první, ale třetí už bez reakce, nebo max 37,2 cca… Ale jestli má teď rýmu, tak bych to odložila, až bude úplně fit.

Ollik
Kecalka 225 příspěvků 18.01.18 10:06

Děkuji všem za reakce. :) S lékařem jsem se domluvila, že to zatím odložíme. Uff.

@hehehe @Janli No, popravdě jsem trochu nalomená jestli nezměnit. Já z něj mám dobrý pocit, ale je to prostě stará škola.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2196 příspěvků 7 inzerátů 18.01.18 10:14
@Ollik píše:
Děkuji všem za reakce. :) S lékařem jsem se domluvila, že to zatím odložíme. Uff.@hehehe @Janli No, popravdě jsem trochu nalomená jestli nezměnit. Já z něj mám dobrý pocit, ale je to prostě stará škola.

Jako ten doktor je… Moje Dr. je snad důchodového věku a rovnou sama začala očkovat Prevenar ve schematu 2+1 a rozhodně ne 2 očkovací látky najednou. U nás se teď měla očkovat ta poslední posilovací dávka, ale přes neustálé nachlazení v rodině to vypadá na jaro.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama