Reklama

Poslední dny před porodem a mimořádně protivné dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 820 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 08:19
poslední dny před porodem a mimořádně protivné dítě

Ahoj holky, prosim o radu, co na uklidnění, odpočinek, přežití;) jsem v termínu, odpočítávám dny a hodiny, je mi strašně blbě. Spím uz týden 2-3 hodiny v noci, víc nedovolí poloha, žáha, otoky, čůrání a poslíčci - no vždyť to znáte -mívám po 10 min i celou noc. Mám k tomu nějakou lehkou virózu jako zbytek rodiny, bolestivé akutní hemeroidy co bolí při každém kroku a jsem úplně vyřízená. A poslední cca 3 dny mám totálně na pochodu nervy. Potřebovala bych zalézt někam do ticha a klidu do, brlohu', vyspat se a porodit;) 3,5 letá si tuto dobu ovšem vybrala k extrémní zlobivosti a protivnosti. Celé dny vydává zvuky- to není kńourání, to je doslova kvílení, nic není v pořádku, nic nebaví, neposlouchá, do školky kam jindy na dopoledne chodí docela ráda teď vůbec nechce, každé ráno záhadně bolí bříško - odpoledne už ani náznakem, atd. Hlavně mi neraďte nechat teď doma, ty dvě hodiny dopoledního spánku mě ještě drží mezi živými;) mrzí mě to vůči ní, na její protivnění teď reaguji neadekvátně. Křičím, už dostala jednou lehcd i na zadek u půlhodinové scény s čištěním zubů. spíš poraďte prosím jestli je něco co vás dostalo do pohody před porodem a vaše starší zbavilo aspoň trochu amoku žárlivosti na břicho.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineJanina_81
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 16.01.17 08:24

@Rezii
spíš poraďte prosím jestli je něco co vás dostalo do pohody před porodem a vaše starší zbavilo aspoň trochu amoku žárlivosti na břicho.

Do pohody mě dostalo akorát to, že jsem věděla že to skončí… a s žárlivostí tě můžu ubezpečit, že žárlivost na břicho je čajíček oproti tý sodě, kterou dostaneš až přitáhneš tu konkurenci domů… :P

terinka4444
Hvězda diskuse 66513 příspěvků 16.01.17 08:28

No jo, ty jsi v nepohodě a přenášíš to malou. Nemůže si dcerku vždycky kousek dne někdo vzít a něco s ní podniknout?

Rezii
Zasloužilá kecalka 820 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 08:29
@Janina81 píše:
@Rezii
spíš poraďte prosím jestli je něco co vás dostalo do pohody před porodem a vaše starší zbavilo aspoň trochu amoku žárlivosti na břicho.Do pohody mě dostalo akorát to, že jsem věděla že to skončí… a s žárlivostí tě můžu ubezpečit, že žárlivost na břicho je čajíček oproti tý sodě, kterou dostaneš až přitáhneš tu konkurenci domů… :P

Jsem se musela chtě nechtě beznadejnosti rozesmát. Asi je to fakt, líp už bylo;) jdu chrnět nevím proč ty poslíčci vždycky musejí nutné být v noci. Minule jsem pak jednoduše prospala celý den, ale to teď jaksi nejde;)

Příspěvek upraven 16.01.17 v 08:34

Tichošlápek
Echt Kelišová 9570 příspěvků 16.01.17 08:30

Ja se par dni před termínem nastehovala k moji mamce. Tak to nedoporučuji, protože místo samotného syna mi na nervy lezla i nastávající babička :lol: takže jsme trávili se synem cele dny venku a on byl pak tak utahany, ze dal doma pokoj. Ale bylo mu teprve 22 měsíců

Rezii
Zasloužilá kecalka 820 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 08:32
@terinka4444 píše:
No jo, ty jsi v nepohodě a přenášíš to malou. Nemůže si dcerku vždycky kousek dne někdo vzít a něco s ní podniknout?

Taťka nám chodí z práce až v půl sedmý ( a má taky tu rymicku, víte co to u chlapů je;):( já se snažím celý minulý týden jsem se ještě denně vyhecovala na boby a včera ještě do herny kde se vyblbla ale síly fakt valem ubývají. Zkusím aspoň na jedno odpoledne v týdnu ukecat babičku:(

Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 16.01.17 08:37

Babička u nás taky fungovala, já byla teda v nepohodě celý druhý těhotenství, protože jsem od začátku blbě spala a chodila do práce s naspanýma 3 hodinama, ale babička pomohla. Sice si pak člověk musel vyslechnout řeči, jak tohle a tohle děláme špatně a jak se nám to vymstí, ale za těch pár hodin klidu to stálo. :mrgreen:

Já třeba u prvního poslíčky vůbec neměla, tak jsem si to užila s druhým, ale třeba to bude jako u nás dítě za odměnu (odměna teď začíná trošku hořknout tím, jak se dokaže 9ti měsíční mimino vztekat a upozorňovat na sebe)…

Romily
Kecalka 169 příspěvků 16.01.17 08:43

Naše obě děti fungují jako spolehlivé barometry nálad maminky a tatínka. Takže když jsem nervní já nebo manžel, začnou být holky doslova osiny v zadku, protivné, ukňourané, ufňukané… Stačí, jak se dám já/manžel do klidu a jsou z nich zlatíčka. Jinak na žárlivost u nás pomohla rada z netu, do porodnice jsem vzala velkou krabici oblíbeného dupla a starší ji dostala od miminka. Od té doby malou zbožňovala, když nosí tak super dárky :-D

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15528 příspěvků 16.01.17 08:57
@Rezii píše:
Jsem se musela chtě nechtě beznadejnosti rozesmát. Asi je to fakt, líp už bylo;) jdu chrnět nevím proč ty poslíčci vždycky musejí nutné být v noci. Minule jsem pak jednoduše prospala celý den, ale to teď jaksi nejde;)

já ti zas řeknu, že bude líp :hug: Ted jsi na nervy před porodem, což je úplně pochopitelné, on ten 9. měsíc je prostě náročný - hlavně pro vícerodičky, které už vědí…A tvá únava a nervozita se prostě na malou přenášejí.
Každopádně - ty brzy porodíš a to napětí z tebe spadne. Navíc je slušná šance, že druhý porod bude rychlejší a plynulejší než ten první (i když o jeho průběhu nic nevíme, ale obecně to tak bývá). Připrav se ještě na náročné šestinedělí, ale věř, že jak děti povyrostou, zabaví se spolu a bude to lepší a lepší. Snaž se vyzbrojit trpělivostí hlavně pro tu starší, budeš ji potřebovat. Ale klidný (a důsledný) přístup se ti vyplatí.

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 09:21

@Romily jo to je přesný, mám to taky vypozorovaný.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2052 příspěvků 16.01.17 09:24

No u nás platí, že když jsem nervní a urvana já, tam jsou protivné i děti… Mám kluky 2,5 roku od sebe, ale ten starší je takový pohodar, takže toto úplně neznám, ani se u nás nic moc nekonalo po návratu s malým vetřelcem. Třeba to ani u vás nebude tak horké.
Nevím no, zkus to malé normálně vysvětlit, že už bude brzy mimino a jsi unavená, zkuste si pustit třeba nějake video o vývoji mimina v břichu, třeba Byl jednou jeden život o zrození. Ve 3,5 letech uz by něco málo mohla pochopit. Pevné nervy a klidný porod přeji :kytka:

Rezii
Zasloužilá kecalka 820 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 09:29
@kacaba379 píše:
No u nás platí, že když jsem nervní a urvana já, tam jsou protivné i děti… Mám kluky 2,5 roku od sebe, ale ten starší je takový pohodar, takže toto úplně neznám, ani se u nás nic moc nekonalo po návratu s malým vetřelcem. Třeba to ani u vás nebude tak horké.
Nevím no, zkus to malé normálně vysvětlit, že už bude brzy mimino a jsi unavená, zkuste si pustit třeba nějake video o vývoji mimina v břichu, třeba Byl jednou jeden život o zrození. Ve 3,5 letech uz by něco málo mohla pochopit. Pevné nervy a klidný porod přeji :kytka:

Chápe toho většinu, těší se, ale odmítá se podle toho zařídit:) Ale uznávám spravedlivě, že „zařídit“ se by pro mě znamenalo zalejzt do svého pokojíku a hrát si a bejt hodná. Což někdy už zvládala i hodinu v kuse, třeba s legem nebo plyšákama, ale teď zrovna jak na potvoru chce celý den skákat a lézt po matce a věšet se na ní:)

Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 16.01.17 09:42

U nás třeba žárlení nastupuje až teď. Čím víc pozornosti mladší vyžaduje, tím otravnější je starší. A taky hádky a vztekání se, začíná mu brát hračky a cpát se k němu…
Ale zase si už spolu docela vyhrajou.

A lezení po rodičích a za každou cenu pusinkování taky. Jen aby byl vidět. :pankac:

Samantha9
Ukecaná baba ;) 1377 příspěvků 16.01.17 10:06
@Janina81 píše:
@Rezii
spíš poraďte prosím jestli je něco co vás dostalo do pohody před porodem a vaše starší zbavilo aspoň trochu amoku žárlivosti na břicho.Do pohody mě dostalo akorát to, že jsem věděla že to skončí… a s žárlivostí tě můžu ubezpečit, že žárlivost na břicho je čajíček oproti tý sodě, kterou dostaneš až přitáhneš tu konkurenci domů… :P

Tak to mě pobavilo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Amelia1986
Kecalka 188 příspěvků 16.01.17 11:07

@Rezii ahoj, citim sa vcelku podobne. Termin mam sice az za tyden a par ale som extremne unavena, mam obrie bricho, chodim jak pinguin, vsetko boli.. nemam este nic vyzehlene, taska este neposkladana, nebola som si pre dokumentaci do poro ( chodim ke svi ) a este ekg, mam pocit ze to je nad moje sily a do toho mam jednoletacku ktora sa uci chodit a dela vsetky tie klasicke veci od vyhadzovania pradla, knih a podobne - ked zakazes zacne vrestet a podobne :? A dotoho robosi delaj kuchyn :,( Dnes idem nabehnut na muze nech ma zbavi aspon toho ditete, miluji ji ale potrebujem presne jak rikas zalist aspon na pol milosrdneho dne!!! Hodne sil :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Blogerka promluvila o natáčení Prostřena: Prima mě poškodila, protože jsem Slovenka

Podle svých slov chtěla neznámé čtyři lidi podrobit sociálnímu experimentu,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama