Poslední dobou mi vadí manželovo rodina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.18 22:53
Poslední dobou mi vadí manželovo rodina

Ahoj holky, v životě by mě nenapadlo, že i já budu psát, jak mě štve manželovo rodina. Celou dobu vztahy dobré, poslední dobou mě ale celkově štvou. Předně bych chtěla říct, že nejsme na nich závislí, jak s hlídáním dítěte, tak finančně. Máme zatím jedno dítě. Druhé plánujeme časem. Jsme ještě vcelku mladí. Ale už zmínka před nimi o druhém dítěti je nenechá klidnými a začnou říkat, ať neblázníme, že stačí jedno, stále nám do něčeho kecají, příklad nějaká větší rekonstrukce na baráku a to pořád posloucháme ať neblbneme, že je to zbytečné… Poslední dobou mě neskutečně štve, že v září nastoupila dcerka do školky, kdo má školkové dítě, ví, jak asi ten první rok vypadá. A to pořád poslouchám, kdy začnu pracovat, rodičák jsem si včas prodloužila a budu mít alespoň ten, do května. Pracuji ještě z domova na malý úvazek, spíš takový přivýdělek. S manželem jsme se dohodli, že dokud bude dcera takhle často na hromadě, budu do té doby doma. Oni to vědí, že je spíš dcera víc doma, než v zařízení a přesto se pořád ptají, kdy půjdu do práce, stále to opakují dokola, že nebudu mít pak důchod, ze už bych měla pracovat… Když jim na to řeknu, že jí nemám kam dát, jsou ticho, ale za pár týdnů se ptají znovu. Skoro mi přijde, že začínají být dementní, nevím, přijdou mi ještě mladí. Je jim 60 let. Dítě hlídají zřídka, pouze pokud oni chtějí, těžko mi budou dítě hlídat sloro každých 14 dní. Je vidět, že mají už sami rádi svůj klid a já jim to neberu. Bojím se, až začne květen, dítko začne být na tu chvilku třeba zdravé a budou stále jak kolovrátek. Před manželem se zatím neptali. Už fakt nevím, co jim na takové otázky odpovídat… Zajímalo by mě, zda jste to měla některá stejně

Reakce:
AnastazieB
Echt Kelišová 8415 příspěvků 01.12.18 23:09

Pouštěj to druhým uchem ven a nejezdi za nimi bez manžela.

PeknyVlasy
Kecalka 222 příspěvků 01.12.18 23:12

Je to těžké a sama s tím bujuji… nicméně je důležité si uvědomit, že je nepřevychováš. To, že ti to vadí je bohužel tvůj problém a tak ho zkus nějak přetransformovat, například buď nad věcí → až zase začnou s prací tak se pousměj a řekni „Když mně se doma tak tuze líbí…“ pak třeba přitlač „To víte, když já ráda koukám celé dopoledne na televizi…“ to už je na tobě. Každopádně se musíš naučit to ignorovat, já sama s tím bojuji, ale fakt je nepředěláš stejně jako oni tebe, Hodně štěstí.

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 01.12.18 23:31

Doporučuju neuchylovat se k ironickým odpovědím jako je rada výše. Odpověz prostě jasně a stručně „Nebojte se, s vaším synem jsem to probírala dostatečně a je to naše společné rozhodnutí.“ Oni asi mají strach, jestli nejsi z těch žen, kterým se doma zalíbilo a jejich manžel se může strhat pro rodinu.
Já jsem taky odložila nástup do práce, malé byly 3 v červenci, já počítala s těžkým zářím a pak si malovala nástup do práce v průběhu října-listopadu. V říjnu už bylo jasné, že nejdřív od ledna, a vzhledem k tomu, že dcera vydrží ve školce 3-4 dny a pak je minimálně týden doma, tak odkládáme na jaro (a dost možná to dopadne tak, že si řekneme „užijme si ještě klidné léto se zázemím na chalupě“ a budu si hledat až příští podzim).

malákráličice
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 02.12.18 03:10

@PeknyVlasy To bych v zadnem pripade nerikala. Chytnou se toho a budou na ni vytahovat pri kazde prilezitosti, jak nechodila do prace a koukala na tv. V horsim pripade to jeste roznesou po pribuznych. :zed:

cecetka
Kelišová 7469 příspěvků 02.12.18 06:32

1. Neprobirat s pribuznymi planovani dalsich deti.
2. Neprobirat s pribuznymi planovane rekonstrukce, nakupy drazsich veci apod.
3. Na doterne dotazy reagovat s usmevem (i kdyz nucenym), ze to zkratka kazdy ma jinak a vy to mate zrovna tak.

Zrejme si s tchanovci nemate co povidat, tak aby rec nestala se oni vyptavaji a kritizuji. Prevezmi aktivni roli ty. Zacni hned mluvit o necem, o cem mluvit chces a nenech je, aby prevrali vedeni dialogu do sve rezie. Pak predejdes temto doternym komentarum. Dovoli si k tobe jen to, co jim ty sama dovolis.
Jsou to rodice tveho manzela a prarodice tve dcery. Ze sveho zivota je nevytesnis.

Sany80s
Kelišová 6629 příspěvků 02.12.18 09:15

Evidentně mají strach z větších výdajů. Starší lidé to tak někdy mají.
My se s rodiči o všem bavíme, odpovídáme jim věcně a vše jim vysvětlujeme, aby byli obeznámeni z důvody našeho rozhodnutí a bereme v úvahu jejich námitky a názory.
Jsou to naši rodiče a nebavit se s nimi o rodinných věcech by bylo minimálně nevychované a v podstatě i značně asociální.
Ale my se máme rádi a respektujeme se.
Manžel je jedináček?

Ijen
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 02.12.18 11:20

Rodiče se s přibývajícími roky a zdravotními problémy mění, to je realita, my taky nemládneme. Je tedy fakt, že v 60ti je ještě docela brzo, ale je to individuální, někdo v 70ti ještě aktivně cestuje po světě a někdo sedí na gauči a chce mít klid. My tedy s rodiči ani tchánovci nikdy neřešili kde a za kolik chceme bydlet, kolik plánujeme dětí, jak dlouho chci být s nimi doma nebo naopak v mém případě jak moc brzy chci jít do práce. Domluvili jsme se s manželem a pak je informovali o výsledku, že si např. chceme koupit byt nebo že jsem v 5.měsíci nebo že jsem změnila práci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 11:25

OT Manželova rodina

Tahá to za uši, když někdo napíš např. Tomášovo sestra apodob,

venulka1
Kecalka 276 příspěvků 02.12.18 16:14

U nas je to naprosto stejne takze to ze jsem doma a deti marodi nehlasim proste ze se nic nedeje odmitam poslouchat kazdy den tyhle reci rekla jsem ze mam brigádu i kdyz to neni pravda ale pro klid mych nervu to staci

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >