Poslední měsíc rodičovská a nástup na mateřskou

72
26.5.20 12:13

Poslední měsíc rodičovská a nástup na mateřskou

Ahoj holky mám prosbu přijde mi ještě rodičovská v červnu? V červnu mám rodit a čekám až mi přijde papír od doktorky že nastupuju na mateřskou vím že papír musím poslat do práce ale mám ještě před tím s tím papírem někam zajít na úřad práce nebo tak? Dekuju za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10798
26.5.20 12:16

Jestli máš rodit v červnu, tak už si měla mít rodicak zrušeny a pobírat mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
26.5.20 12:19

Já právě nevím jak to je na pracáku sem byla kvůli tomu že sem těhotná abych si změnila částku čerpání a délku čerpání a pak už sem nikde nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5860
26.5.20 12:22

A ty máš smlouvu na neurčito?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
26.5.20 12:23

Jo mám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
26.5.20 12:26

Když sem volala na gyndu kvůli papíru nástupu na mateřskou tak se mě zeptala od kdy to chci jestli od dubna nebo od května tak sem řekla že od dubna. Mám s tím papírem ještě nejdřív zajít na úřad práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10798
26.5.20 12:29

Tak jestli si nevyčerpala celou částku rodicaku, tak jim musís oznámit od kdy nastupujes na mateřskou. Zavolej tam a porad se, dokud nemají uzavřeny květen at nemusíš pak vracet peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
26.5.20 12:52

Teď jsem řešila. Na úřadu práce vyplníš papír Nahlášení změn, tam napíšeš že rušíš pobírání rodičovského příspěvku ke dni toho a toho z důvodu nástupu na mateřskou. Pak ti jen stačí papír od doktora předat do zaměstnání a zbytek si vyřizuje sociálka s pracákem mezi sebou. Akorát pracák ti nevyplatí poslední rodičák dřív než jim dojde výměr od socky z důvodu, aby ti nevyplatili vyšší rodičák než mají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
26.5.20 12:58

Jak dlouho to může trvat než to ta socialka pošle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
26.5.20 13:04

@Mája2512 Mají na to bohužel 30 dní než to vyřídí a hodně se to odvíjí od data kdy jim to doručí zaměstnavatel. Já třeba stále čekám kdy mi dojde teď poslední rodičák v květnu, protože na sociálce to ještě nemají zpracováno.
Ale myslím, že hodně záleží i na dané sociálce jak to rychle zpracovávají, teď toho mají hodně i skrz co-vid 19.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9727
26.5.20 13:37
@Mája2512 píše:
Když sem volala na gyndu kvůli papíru nástupu na mateřskou tak se mě zeptala od kdy to chci jestli od dubna nebo od května tak sem řekla že od dubna. Mám s tím papírem ještě nejdřív zajít na úřad práce?

A ten papír vám jako leží teďka na stole nebo jak? Ten už měl dávno být u zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
26.5.20 22:24
@truelly píše:
A ty máš smlouvu na neurčito?

Můžu vás poprosit taky o radu, pracovala jsem tři roky, smlouvu mám na dobu neurčitou, byla jsem na nemocenské pak na MD na RD, jsem stále pod zamestnavatelem na neplaceném volnu protoze jsem znovu těhotná tak jsme se tak domluvili protože pro mě momentálně nebyla vyhovující práce, ale stále pobíram rodicak na první dítě a teď bych měla jít znovu, stím že na malého ukoncim rodicak a prestoupim na MD, rozumím tomu dobře? děkuji za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5860
27.5.20 15:17
@Sabina 93 píše:
Můžu vás poprosit taky o radu, pracovala jsem tři roky, smlouvu mám na dobu neurčitou, byla jsem na nemocenské pak na MD na RD, jsem stále pod zamestnavatelem na neplaceném volnu protoze jsem znovu těhotná tak jsme se tak domluvili protože pro mě momentálně nebyla vyhovující práce, ale stále pobíram rodicak na první dítě a teď bych měla jít znovu, stím že na malého ukoncim rodicak a prestoupim na MD, rozumím tomu dobře? děkuji za rady :)

Ano, je to v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat