Poslední rodičák a navazující mateřská

44
12.5.17 14:06

Poslední rodičák a navazující mateřská

Ahoj, potřebovala bych poradit. Poslední rodičák, který měl přijít teď v květnu mi byl vypočítán na cca 17 tisíc. 18.4. jsem ale nastoupila na navazující mateřskou, která má být cca 12.000,–/ měsíc. Jde o to, že rodičák už npřišel žádný a mateřskou jsem dnes obdržela ve výši jen cca 5.200,–, což odpovídá poměrné části vypočítané od 18.4. Může mi někdo prosím vysvětlit, zda je to tak správně? to dostanu za tento měsíc pouze 5.000,–,? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70758
12.5.17 14:10

@naike Ne, měla bys ještě dostat doplatek do výše tvého „běžného“ rodičáku, ale ten dostaneš až ve chvíli, kdy na UP dodáš takové to potvrzení o výši mateřské, které se dává k žádosti o rodičák a potvrzuje ho OSSZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
12.5.17 14:15

Já jsem zatím pouze posílala účetní žádost o PPM od gynekologa, s tím mi tedy z práce vyřídili PPM. A na ÚP, od kterého jsem dostávala rodičák jsem poslala kopii žádosti o PPM spolu se sdělením, že od 18.4. nastupuji na navazující mateřskou, tudíž končím rodičovskou. Mám tedy poslat ještě něco dalšího? už jsem z toho jelen :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70758
12.5.17 14:17

@naike Jojo, potřebuješ papír „Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující rodičovský příspěvek“ či jak se to přesně jmenuje (píšu název z hlavy, tak nemusí být 100%) a s tím dojdeš na OSSZ, tam ti vyplní a potvrdí kolik máš tu PPM a tohle odneseš na UP a na základě toho ti vypočítají, kolik máš dostat rodičák za duben a pošlou ho, dokud papír nedodáš, tak máš rodičák pozastavený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
12.5.17 14:53

Mockrát děkuju za rady, zařídím se podle toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
500
12.5.17 14:55

@j.a.n.i1 to se ale dava pri prechodu z materske na rodicak pole me. Ale pani ceka druhe ditko a rodicak ji skoncil a bide ji choditt materska.

Nicmene @naike neprislo ti tech 17k uz v dubnu? Mi taky rodicovsky pripevek koncil v lednu, ale poslali mi uz celkovou castku v prosinci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
500
12.5.17 14:56

Nebo mozna uz v breznu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70758
12.5.17 16:24
@Babus88 píše:
@j.a.n.i1 to se ale dava pri prechodu z materske na rodicak pole me. Ale pani ceka druhe ditko a rodicak ji skoncil a bide ji choditt materska.Nicmene @naike neprislo ti tech 17k uz v dubnu? Mi taky rodicovsky pripevek koncil v lednu, ale poslali mi uz celkovou castku v prosinci…

Ten papir je potreba vzdy, kdyz je v jednom mesici rodicak i materska a je jedno v jakem poradi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
12.5.17 19:08
@Babus88 píše:
@j.a.n.i1 to se ale dava pri prechodu z materske na rodicak pole me. Ale pani ceka druhe ditko a rodicak ji skoncil a bide ji choditt materska.Nicmene @naike neprislo ti tech 17k uz v dubnu? Mi taky rodicovsky pripevek koncil v lednu, ale poslali mi uz celkovou castku v prosinci…

Právě e v dubnu mi přišlo normálně 11500,– a pak vyrozumnění, že zbývající částka k doplacení je cca těch 17000. Ale od 18.4. už mi navazovala mateřská, tak jsem čekala, že dojde jen mateřská, když je nižší než rodičák, ale teda v plné výši. No napsala jsem ještě pro sichr paní na OSSZ, tak uvidím, co z nich vypadne. Nicméně myslím, že logicky by to mělo být tak, jak říká j. a.n. i1. Každopádně díky, už jsem se lekla, že bude za květen fakt jen 5 tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7822
12.5.17 20:19

@naike Mateřská 12 tis. ti nedošla celá, protože se mateřská počítá na dny - denní dávka, kterou ti přiznali krát 13 dnů v dubnu, kdy jsi byla už na mateřské - tedy v tvém případě těch cca 5 200 Kč. Zbytek do 11 500 Kč, tedy cca 6 300 ti doplatí z rodičáku jak psala j. a.n. i1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
500
12.5.17 21:40

No taky bych cekala, ze poslou tech 17k, prooze to je jiny prispevek a fakticky je nemusi zajimat, jestli jde pani na materskou nebo do prace nebo bude sedet doma.
Ale je to zajimave, diky za tip

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70758
12.5.17 23:21

@Babus88 No, ono by je to nezajímalo, kdyby nebylo v zákoně uvedeno, že souběh mateřské a rodičáku v jednom kalendářním měsíci je možný pouze v případě, že je mateřská menší než rodičák a doplácí se v takovém případě do výše rodičáku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
16.5.17 13:26

Tak jen abych to uzavřela, jak to tedy je, třeba bude někdo řešit podobný problém. Na ÚP jsem se dozvěděla, že žádný formulář dokládat nemusím. Oni sami si pošlou dotaz na příslušnou OSSZ, aby věděli, kolik jsem dostala za květen a tuto částku pak dorovnají do výše mého běžného rodičovského příspěvku. Peníze obdržím buď tento nebo další měsíc, podle toho jak rychle OSSZ odpoví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
205
16.6.17 15:12

@naike Ahoj! Chtěla jsem se zeptat, kdy ti došel ten poslední rodičák? Psala jsem na UP a paní mi obratem volala zpátky, že nic dokládat nemusím, že oni si to zjistí sami a že peníze mi příjdou do 20.6., dle toho, kdy jim OSSZ odpoví. Tak trochu jsem doufala, že to bude ještě tenhle týden, ale nic, tak doufám, že to fakt bude do toho 20.6. :roll: Zatím jsem nedostala ani tu mateřskou za květen, tak si říkám, že už by něco poslat mohli :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
17.6.17 18:16

@kikinous ahoj, tak peníze mi přišly až 9.6., takže v květnu jsem opravdu dostala jen těch 5 tisíc..ale zas v červnu došel rodičák i mateřská, tak to bylo fajn :-) asi bych nepočítala s tím, že OSSZ odpoví obratem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama