Poslední rodičák před mateřskou

57
9.2.21 15:21

Posledni rodicak před materskou

Prosím o zkušenost, od 30.1. Jsem nastoupila na mateřskou, pred kterou jsem ale probírala rodičovský příspěvek na první dceru, který jsem ale nestihla vybrat. Nyní mi přišla PPM za ten jeden lednový den, ale RP za leden nedorazil. Mam ten,, posledni" očekávat se zpožděním? Bojim se, aby tam někdo něco,,nezvrtal" protoze jsem hlásila, ze jdu na mateřskou i na ÚP, aby mi RP dal neposilali, protoze ho nestihu vybrat, tak abych zpetne nevracela. Případně, s jakým zpožděním to vyplaci? Nechci tam volat a otravovat s malichernostmi, zároveň se mi to teď měsíc před porodem nechce řešit a někam chodit…děkuji za zkušenosti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8239
9.2.21 15:23

Mě rodicak chodí 10 v měsíci. Ještě počkej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
9.2.21 15:27

@JancaS84… právě, že s ohledem na kraj a banku už všem dorazil 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2254
9.2.21 15:27

Přijde se zpožděním, ossz musí poslat ÚP podklady, kolik ti vyplatili a podle toho ti přijde RP.
Já jsem na poslední rodičák čekala asi 3 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
9.2.21 15:29

@Rive 🤦‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
9.2.21 15:56

Neboj, ten zbytek prijde, ale pozdeji, jak pise vyse, musi kvuli tomu komunikovat s OSSZ kvuli vysi materske, upozornovala me na to ted na urade, kdyz jsem hlasila prechod z RD na MD taktez. Co přesně je pozdeji ti ještě neporadim, teprve me to čeká, ale z toho, jak me na to pani upozornovala, to asi nebude par dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9321
9.2.21 18:25

@Romanavas Když už ti přišla PPM, tak mají na OSSZ spočítaný DVZ, takže by to teoreticky nemuselo dlouho trvat. Často to vázne na tom, že právě OSSZ nemá ještě podklady k PPM nebo je nemá zpracované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat