Poslední rodičovská o měsíc dřív

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karlaaa
Povídálka 37 příspěvků 15.12.16 14:07
Poslední rodičovská o měsíc dřív

Maminky potřebuji poradit zda někdo dělá na sociálce došel mi dopis se sociálky že mi dojde místo 7300 dojde 8200,– že mi že mi to pošlou celou častku která mi chybí do 220 000,– Ale syn se narodil 28.1.na 3 roky
Chci se zeptat zda jsem prostě říct že stým nesouhlasím a chci poslat 7300,– a pak další měsíc ten zbytek? Mám se vracet do práce

Reakce:

Ornwen
Závislačka 4520 příspěvků 15.12.16 14:11

@Karlaaa penize nesouvisi s navratem do prace. A to spojeni poslednich dvou castek je normalni. Ted to tak delaji. Melo by to fungovat, ze jim reknes, aby to zase rozlozili.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2274 příspěvků 3 inzeráty 15.12.16 14:12

Ano, jinak by ti skončil rodičák o měsíc dřív. Já jsem na to nepřišla a pak se hodně divila.

Lidym
Ukecaná baba ;) 2274 příspěvků 3 inzeráty 15.12.16 14:14

@Ornwen Prac. poměr mi skončil už na RD. Když jsem se přišla zeptat na sociálku, který den mi RD končí, řekli, že před 2 týdny a rovnou mě poslali zaregistrovat se na pracák.

Karlaaa
Povídálka 37 příspěvků 15.12.16 14:15

@Ornwen @Lidym děkuji zkusím to v pondělí vyřešit :)

ugluk
Hvězda diskuse 43061 příspěvků 15.12.16 14:19

Pokud jsi normálně zaměstnaná na rodičovské dovolené, kterou máš hlášenou do tří let dítěte, neřešila bych - rodičovský příspěvek je jedna věc, rodičovská dovolená druhá. Já RP pobírala 2 roky a na RD byla tři roky.

Leni35 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 14:28

Me to taky tak rekli, kdyz jsem si byla zmenit mesicni castku, ze posledni davka prijde vetsi za dva posledni mesice. Ze to ted tak maji nastavene, tak s tim budu pocitat.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 15.12.16 17:14

@Karlaaa nemůžeš nesouhlasit.. je to naprosto běžné, že poslední dvě posílají najednou… s rodičovskou dovolenou to nesouvisí, neboj ;)

Karlaaa
Povídálka 37 příspěvků 15.12.16 19:57

@martina.se no bojím se abych do práce nešla právě skoro o měsíc dříve jelikož sestra tak musela :(

ugluk
Hvězda diskuse 43061 příspěvků 15.12.16 20:49

V praci je ale vubec nezajima, jak a kdy a kolik dostavas od statu penez. Tam je zajima jenom to, dokdy jsi jim nahlasila, ze budes doma. Jak jsem psala vys, ja si penize nechala naposilat v nejvyssi mozne davce uz do dvou let ditete, posledni rok jsem nedostavala nic a presto jsem byla zcela oficialne na rodicovske dovolene a zdravotni za me platil stat - byla jsem totiz stale zamestnana a zamestnavatel vedel, ze se z rodicovske dovolene vratim den po tretich narozeninach ditete. Neco jineho by bylo, kdybys byla nezamestnana a novou praci se teprve chytala hledat.

ugluk
Hvězda diskuse 43061 příspěvků 15.12.16 20:51

Oznameni o vysi rodicovskeho prispevku i jeho ukonceni prislo postou mne, zamestnavatel tohle vubec netusi, kolik beru, jak dlouho, jestli si vysi menim… Naopak muzu i nastoupit do prace a prispevek jeste nejakou dobu pobirat.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 16.12.16 07:33
@Karlaaa píše:
@martina.se no bojím se abych do práce nešla právě skoro o měsíc dříve jelikož sestra tak musela :(

nemusela.. rodičovská dovolená je na 3 roky, příspěvek s tim nemá co dělat ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >