Poslední výplata rodičovského příspěvku před mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
devi
Stálice 69 příspěvků 29.01.18 09:57
Posledni výplata rodičovského příspěvku před materskou

Zdravím,

Chtěla jsem se zeptat…13.3. bych měla nastoupit na mateřskou dovolenou z rodičovské, kterou nyní mám na nejmladší dceru. Zajímá mne zda dostanu v březnu vyplaceny rodicak ještě za únor..nebo už mi ho pak po nahlášení nástupu na PMM stopnou!?
V dubnu je mi jasné že už nic nedostanu..protože PPM přesáhne můj max RP..

Díky za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 29.01.18 10:16

Na pracak nahlasis ukončení pobirani RP k 12.3., od pracaku dostaneš papir který ti potvrdí socialka a opet odevzdas na pracak. Za březen dostaneš od pracaku zaplacenych 12 dni, zbytek do výše RP dorovna socialka. Od dubna uz dostávas materskou v plne výši. Pokud si to dobre pamatuju…resila jsem to pred půl rokem.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 29.01.18 10:18

P. S. Únor v tom nehraje žádnou roli, z hlediska výplaty RP je to mesic jako kazdy jiný.

devi
Stálice 69 příspěvků 29.01.18 10:47

@Marie432875 takže v březnu dostanu ještě normálně rodicak 11500 za únor, je to tak? A v dubnu(za březen) se to dopočítá…to mi ale nedaji nic to vím…už mam. vsechno vybrané…a navíc by stejně PPM byla vyšší než RP

devi
Stálice 69 příspěvků 29.01.18 10:55

Jde mi v podstatě o to jestli když nahlásím nástup na mateřskou od toho 12.3.. jestli mi ji nestopnou už i na výplatu v březnu..

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 29.01.18 12:10

Ne nestopnou. Za únor dostaneš co ti náleží. Za březen uz nemáš nárok na nic? Za unor to bude poslední výplata? Tak od 13.3. se ti bude počítat materska. Jen musíš oznámit na sve pojistovne, kdy ti konci rodicak a začíná materska (jedna se o to, kdo za tebe bude plátce pojištění, tech prvních 12 dni zaplatí taky socialka, počítá se to za cely mesic). Stačí jim poslat doklad o přiznání materske dávky, co dostaneš od socialky někdy v březnu/dubnu.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 29.01.18 12:12

Výše PPM v tomhle případě vliv na RP nemá. Kdyby jsi mela nárok i na březnový RP, tak prvních 12 dni by ti zaplatil pracak, zbytek do 11500,– socialka.

devi
Stálice 69 příspěvků 29.01.18 12:21

Zvýšila jsem si ho na max co šlo…jinak dcera na kterou ho beru se narodila 23.3… tak ta platba za pojištění by ještě možná měla být krita?..na to se zeptam až tam ponesou papír…já jsem tam několikrát volala ale vůbec neberou telefony…

Lendeš
Kelišová 5586 příspěvků 29.01.18 12:44
@Marie432875 píše:
Na pracak nahlasis ukončení pobirani RP k 12.3., od pracaku dostaneš papir který ti potvrdí socialka a opet odevzdas na pracak. Za březen dostaneš od pracaku zaplacenych 12 dni, zbytek do výše RP dorovna socialka. Od dubna uz dostávas materskou v plne výši. Pokud si to dobre pamatuju…resila jsem to pred půl rokem.

Píšeš to naopak. PPM se dostává v takovém případě normálně za jednotlivé dny od 13.-31.3. a pokud by to bylo méně než je zvolená částka RP, tak ještě z pracáku doplatí RP do zvolené částky.

@devi píše:
Zvýšila jsem si ho na max co šlo…jinak dcera na kterou ho beru se narodila 23.3… tak ta platba za pojištění by ještě možná měla být krita?..na to se zeptam až tam ponesou papír…já jsem tam několikrát volala ale vůbec neberou telefony…

A tou dávkou za únor už budeš mít vyčerpaných těch 220 tis. Kč nebo ti tam ještě peníze zůstanou? Pokud už bys v únoru vyčerpala těch 220 tis. Kč, tak ti RP končí k 28.2. (vyplatí v březnu) a nemusela bys vůbec hlásit nástup na PPM na pracáku.
A pokud jsi zaměstnaná, tak na zdravotní pojišťovně nemusíš hlásit nic, tam to vyřizuje zaměstnavatel.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1925 příspěvků 29.01.18 12:50

@Lendeš aha, diky za opravu. Ja to resila půl roku zpátky a vycházelo mi to cca půl na půl, tak jsem popletla kdo co doplácí.

Kamcca
Echt Kelišová 8745 příspěvků 29.01.18 12:52

@devi Já jsem ted řešila neco podobného, nastup na další mateřskou mám taky 13.3. S tím, že stihnu dovybrat 220 tisíc. Na začátku března mi přijde klasicky rodičák za unor + doplatek za ten březen do toho 12.3. V dubnu nedostanu už žádný rodičák ale už jen mateřskou od toho 13.3. Taklhle mi to řekli na pracáku.

Lendeš
Kelišová 5586 příspěvků 29.01.18 12:59
@Kamcca píše:
@devi Já jsem ted řešila neco podobného, nastup na další mateřskou mám taky 13.3. S tím, že stihnu dovybrat 220 tisíc. Na začátku března mi přijde klasicky rodičák za unor + doplatek za ten březen do toho 12.3. V dubnu nedostanu už žádný rodičák ale už jen mateřskou od toho 13.3. Taklhle mi to řekli na pracáku.

Takhle to vychází v případě, že ti na březen zbývalo už méně peněz do těch 220 tis. Kč než je ta pobíraná dávka. Když na poslední měsíc zbývá méně peněz než na předposlední, tak to pošlou už zároveň o měsíc dřív. RP ti tak skončí k 28.2. a hlásit nástup na PPM bys v takovém případě nemusela.
Ale záleží jak to má zakladatelka, jestli taky už v únoru dočerpá (pak nemusí nic hlásit) nebo jestli ji tam zbude víc než 11 500 Kč - pak musí buď hlásit nástup na PPM, nebo pokud ví, že PPM za březen bude vyšší než 11500 Kč a z RP by ji už nic nedali, tak je lepší v takovém případě z vlastní vůle ukončit RP k 28.2., aby nemusela vyřizovat na OSSZ potvrzení vyměřovacího základu.

Kamcca
Echt Kelišová 8745 příspěvků 29.01.18 13:06

@Lendeš mě bylo řečeno, že i tak musím donést na pracák nějaké to potvrzení ze sociálky, že nastupuji na mateřskou…

devi
Stálice 69 příspěvků 29.01.18 13:11

@Lendeš nemělo by tam zůstat asi nic..určitě ne vic než těch 11tis..takže mi teda skončí v tom únoru s tím že mi ji vyplatí v breznu…Řešila jsem právě zda nastoupit na mateřskou 6 týdnů před TP nebo 8…ale kdybych nastoupila až 6 týdnů před (konec března) byla bych další měsíc prakticky bez peněz…takže když nastoupim 8 týdnu(13.3) před mělo by mi to pěkně navázat jestli to chápu dobře…To pojištění za 12 dní v březnu je potřeba řešit nevíš?

Lendeš
Kelišová 5586 příspěvků 29.01.18 13:12
@Kamcca píše:
@Lendeš mě bylo řečeno, že i tak musím donést na pracák nějaké to potvrzení ze sociálky, že nastupuji na mateřskou…

Tak to ale v tom případě nedočerpáš těch 220 tis. Kč, ne? Protože, kdyby ano, tak by to bylo jak jsem psala výše.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >