Posouvá se při odstupném po RD i podpora?

15
6.8.15 21:58

Posouvá se při odstupném po RD i podpora?

Dobrý den, tento měsíc bude mít můj syn 3 roky. Se zaměstnavatelem jsme se dohodli na neplaceném volnu v délce 4 měsíců. Poté pracovní poměr ukončíme a dostanu odstupné (3 měsíce). Pak se přihlásím na ÚP. Chtěla bych se zeptat, zda mi v tomto případě bude náležet podpora v nezaměstnanosti hned po zaevidování nebo až po uplynutí 3 měsíců (3777 Kč (první 2 měsíce), 3022 Kč (další 2 měsíce), 2770 Kč (poslední měsíc).

Pokoušela jsem se na toto téma najít odpověď, ale bohužel někdo tvrdí, že hned a někdo až po třech měsících. Dokonce jsem se ptala na ÚP a ani tam nejsou jednotní. Jedni tvrdili, že pokud se podpora vypočítává z náhradní doby a náleží mi tak v minimální výši, tak budu mít i v případě odstupného nárok hned, ale druzí zase tvrdí opak.

Pokud máte někdo praktické zkušenosti, budu moc ráda, když se o ně podělíte. Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3251
6.8.15 22:19

Momentálně zjištuju to samé, jen já mám ještě 2měsíce. a nepočítá se náhodou podpora z platu? pokud ti skončí prac. poměr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7047
6.8.15 22:23
@Markal píše:
Jedni tvrdili, že pokud se podpora vypočítává z náhradní doby a náleží mi tak v minimální výši, tak budu mít i v případě odstupného nárok hned,

Nevím, jak je to v případě, že máš neplacený volno, ale pokud bys šla na pracák hned po ukončení rodičáku, tak tu podporu dostaneš.
Měla jsem to takhle v lednu 2011, dokonce jsem prej byla první případ v republice, u kterýho to řešili až právníci na MPSV a shodli se na tom, že na podporu nárok mám i přesto, že jsem dostala odstupné. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4516
6.8.15 22:55

@PetraJ z čeho ti pak počítali podporu? Dá se říci, že budu za rok a něco řešit to a samé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2657
7.8.15 01:53
@Markal píše:
Dobrý den, tento měsíc bude mít můj syn 3 roky. Se zaměstnavatelem jsme se dohodli na neplaceném volnu v délce 4 měsíců. Poté pracovní poměr ukončíme a dostanu odstupné (3 měsíce). Pak se přihlásím na ÚP. Chtěla bych se zeptat, zda mi v tomto případě bude náležet podpora v nezaměstnanosti hned po zaevidování nebo až po uplynutí 3 měsíců (3777 Kč (první 2 měsíce), 3022 Kč (další 2 měsíce), 2770 Kč (poslední měsíc).

Pokoušela jsem se na toto téma najít odpověď, ale bohužel někdo tvrdí, že hned a někdo až po třech měsících. Dokonce jsem se ptala na ÚP a ani tam nejsou jednotní. Jedni tvrdili, že pokud se podpora vypočítává z náhradní doby a náleží mi tak v minimální výši, tak budu mít i v případě odstupného nárok hned, ale druzí zase tvrdí opak.

Pokud máte někdo praktické zkušenosti, budu moc ráda, když se o ně podělíte. Moc děkuji.

Pakliže dostanete vyplacené odstupné, podpora v nezaměstnanosti se poskytne až po uplynutí doby, která odpovídá počtu násobků prům. výdělku pro stanovení odstupného. Ve vašem případě tedy o 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7047
7.8.15 07:10
@estrela píše:
@PetraJ z čeho ti pak počítali podporu? Dá se říci, že budu za rok a něco řešit to a samé…

Z nějakýho toho národního průměru nebo co. Prostě jsem dostala asi těch 3,7 tis. Já naštěstí byla na pracák jenom měsíc, pak jsem nastupovala do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4516
7.8.15 07:59

@PetraJ aha, tak to se mi spíše vyplatí „odpracovat“ ty tři dny z výpovědní ljůty co mi chybí. děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama