Posouvání děložního čípku v těhotenství

Anonymní
1.5.21 08:45

Posouvání děložního čípku v těhotenství

Přeji pěkný den děvčata. Měla bych na Vás takovou otazku. Už si nevím rady a před doktory vypadám jako blázen už. Začínám tedka 4 měsíc a uz tak dva týdny pozoruji, že mi děložní čípek mění často polohu. Například rano si čípek nahmatam skoro u posevniho vchodu a odpoledne uz na něho nedosáhnou. Pani doktorka mi řekl, ze není možné si čípek nahmatat a prý si hmatam stolici. S názorem Pani doktorky úplně nesouhlasím, jelikož vím jak čípek vypadá a opravdu mi takhle často cestuje. Mam z toho strach, zda se neco neděje špatného. Jste na tom někdo podobne? Děkuji ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9112
1.5.21 08:48

Nikdy jsme si cipek nezkoumala. Ani v těhotenství. Proč? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
1.5.21 08:54
@JancaS84 píše:
Nikdy jsme si cipek nezkoumala. Ani v těhotenství. Proč? :nevim:

Čípek jsem si sledovala kvůli ovulaci, abych věděla kdy ji mam. A tím jsem pozorovala jak se mění poloha děložního čípku před menstruaci a po ni. Ale čípek v těhotenství jsem si nahmatala náhodou, kdyz mi při chůzi a při sezení neco jakoby tlacilo v oblasti pochvy. A pak jsem pravé narazila na ten čípek a dost me to vyděsilo. Po několika hodinách se posunul dozadu. Což me zneklidnuje ta rychlost posouvání děložního cipku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686
1.5.21 09:16

Cipek nikam cestovat nemuze, nema nozicky. Muze byt delsi ci kratsi, ale urcite se nikam neposouva. Neni tedy imho mozny, aby se ti během jednoho dne znicehonic prodlouzil a nasledne zkratil, nehlede na to, ze by doktorka poznala, ze se zkracuje. Cipek te taky nemuze urcite nikde tlacit. Takze bych souhlasila s doktorkou. Nehlede na to, ze v těhotenství si starat k cipku fakt neni dobrej napad, zatahnes si tam infekci a bude nestesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
1.5.21 09:24
@Villanelle píše:
Cipek nikam cestovat nemuze, nema nozicky. Muze byt delsi ci kratsi, ale urcite se nikam neposouva. Neni tedy imho mozny, aby se ti během jednoho dne znicehonic prodlouzil a nasledne zkratil, nehlede na to, ze by doktorka poznala, ze se zkracuje. Cipek te taky nemuze urcite nikde tlacit. Takze bych souhlasila s doktorkou. Nehlede na to, ze v těhotenství si starat k cipku fakt neni dobrej napad, zatahnes si tam infekci a bude nestesti.

Ale tak to potom nechapu, jak je možné ze se přesouvá zezadu dopředu. S Pani doktorkou nesouhlasím s tím, ze si čípek nemohu nahmatat a stolice to určitě nebyla. A jelikož jsem byla u Pani doktorky prve s tím, ze mam žlutozelený výtok a nepříjemně me to tam páli. Tak i přesto neudělala mi žádné stery na kultivaci zda tam neprobíhá infekce. Takže výtoku jsem se nezbavila a do toho mi začal bolet jeste mocak. Myslim, ze Pani doktorka není úplna odbornice ve svém oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
1.5.21 09:45

@Janik11q Tak jedina ráda je.. Změn gynekologa… Když svému lékaři nevěříš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
1.5.21 09:48
@kavulenka píše:
@Janik11q Tak jedina ráda je.. Změn gynekologa… Když svému lékaři nevěříš

Naštěstí to není moje doktorka. Byla jsem na pohotovosti v Podoli kvůli bolestem a spinenim. Můj doktor není přítomen v ordinaci. Takže musím čekat až bude opět ordinovat a začne s nějakou léčbou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
806
1.5.21 10:33

Tak nenahmatávám si ho nijak ale dvakrát jsem při umývání po sexu všimla že jednou byl výš a podruhé strašně nízko. Jenže musím říct že jsem měla zácpu a celkově nadýmání. Teď je zase v normální pozici :nevim: jsem taky ve 4. Měsíci.
Možná jak ty střeva tlačí na tu pochvu tak prostě se to zúží a proto je níž. Že by tlačil to jsem nikdy neměla ale to už je možná jen sugerace :nevim: hlavně si tam moc nesahej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
486
1.5.21 10:38

Ano, je to následkem plnosti střev. Také ho občas nahmatám vysoko, někdy nízko. Ale teď už to nezkoumej a hoď se do klidu, gynekolog ti to měl asi trochu lépe vysvětlit… :lol: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
1.5.21 10:38
@Banane18 píše:
Tak nenahmatávám si ho nijak ale dvakrát jsem při umývání po sexu všimla že jednou byl výš a podruhé strašně nízko. Jenže musím říct že jsem měla zácpu a celkově nadýmání. Teď je zase v normální pozici :nevim: jsem taky ve 4. Měsíci.
Možná jak ty střeva tlačí na tu pochvu tak prostě se to zúží a proto je níž. Že by tlačil to jsem nikdy neměla ale to už je možná jen sugerace :nevim: hlavně si tam moc nesahej

Ja Vám straně moc děkuji za odpověď. Dost jste me uklidnila. Ja mam pravé dost velké nadýmání, tak je nejspis pravdepodobne, ze jak to tam tlačí, tak to posouvá ten čípek. ;) Mate pravdu, není dobre si tam moc sahat, abych si tam neco nezavlekla.. Jsem poprvé těhotná, tak mam z toho všeho velké obavy 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat