Postava po ukončení kojení

15
4.11.19 17:31

Postava po ukonceni kojeni

Mile maminky, ktera z vas zhubla az po ukonceni kojeni? A za jak dlouho? Nebo za jak dlouho od ukonceni jste zacaly hubnout, ze to slo samo nebo lehce? Diky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
81
4.11.19 17:42

Asi nepotěším ale po ukončení kojení jsem naopak přibrala 5 kilo, a vůbec to nejde dolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31015
4.11.19 17:44

Já zhubla až po ukončení kojení ale lehko to neslo. Low carb dietou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52467
4.11.19 17:46

Já hubla při kojení, dostala jsem se asi 5 kilo pod předtěhotenskou váhu. Když jsem kojit přestala, váha se postupně vrátila zpět na předtěhotenskou váhu. Nutno dodat, že jsem mívala váhu vždycky OK, takže to nebylo tak dramatické. Ale rozhodně jsem teda ukončením kojení nehubla, to ne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31611
4.11.19 17:48

U prvního jsem hubla při kojení, u druhého smůla. Hele tam je tolik faktorů, že se to nedá paušalizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
4.11.19 18:10

Ja teda po ukonceni spis zacala zlehka nabirat… hubla jsem jen u kojeni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
4.11.19 18:12

Zhubla jsem u kojeni, slo to samo.. A po ukonceni to nahoru neslo, jsem ted minus 3kg, nez pred otehotnenim :) myslim, ze kazdy to ma jinak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17037
4.11.19 19:39

Ja kdyz kojim, vzdycky si drzim ty posledni tak tri kila. Jak prestanu, tak behem par tydnu to spadne a najednou bez namahy. Behem kojeni se pritom musim drzet. Bych jedla porad. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5773
4.11.19 20:18

@Rosaliia Hubne se při kojení, po ukonceni kojení nemá tělo důvod samo hubnout o to se musíš přičinit… Jak a rychle to půjde je individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
4.11.19 20:30

Diky za zkusenosti, ja pri kojeni prave nehubla vubec, spis naopak a to jsem zas o tolik vic nejedla :think: kojila jsem rok a vaha se nehnula, i kdyz uz od 8. mesice jsem zase najela na svuj rezim pred tehu a zacala cvicit, do ukonceni se to nehybalo :roll: az ted 2 mes po ukonceni to jde pomalinku, ale to kazdy den cvicim a pred tehu jsem nemela problemy s vahou - 55 kg… tak jsem si prisla pro trosku nadeje a motivace, ze to snad pujde… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
4.11.19 20:44

Zhubla pri kojeni a i po ukonceni.. muzou za to honky kolem maleho… Bohuzel az na podvyzivu :( tak malo jsem mela snad na zakladce :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
4.11.19 21:20

@Neuz ty jo, to je tvuj malej tak zivej? Ja se taky za celej den nezastavim, ale ze by to bylo videt na vaze, se rict neda :think: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17037
4.11.19 21:34

To je o prolaktinu, ktery je behem kojeni zvyseny. V podstate blokuje spalovani tuku a zvysuje i chut k jidlu. Jen nevim, jestli se zvysuje u vsech zen a jsou proste na tu hladinu nektere zeny ciltivejsi a ty pak kojenim pribiraji anebo nekterym se nezvysiuje behem kojenia ty pak hubnou, protoze koneckoncu hodne kalorii jde do mlika. Ale to je jedno. Patris holt mezi ty co pri kojeni naopak pribiraji, pak je nutne se hlidat a vydrzet :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
4.11.19 22:06

@Lenka_Hal jo, na tom asi neco bude, taky si myslim, ze ho mam zrejme zvyseny, zadrzuju totiz porad i dost vody, stejne jako kdyz jsem kojila :think: tak si rikam, kdy se to zase vrati do normy a pusti me to palit tuky naplno :nevim: na kazdou z nas asi ten prolaktin pusobi jinak nebo ho mame v ruzne mire, ze nekdo hubne a nekdo pribira…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
4.11.19 22:23

Milá zakladatelko…co já se natrápila :,(
Před dítětem jsem byla sportovní typ - štíhlá, zdravá, fit. Nepřipouštěla jsem si, že po porodu „se nedám zpět do původních kolejí“.
Těhotenství ze mě učinilo vorvaně :roll: Snad nikdy jsem nedbala na zdravou stravu a pohyb (samozřejmě s respektem k miminku) jak před těhotenstvím. Dcera se narodila na úplném začátku dubna. Když si prohlížím vánoční fotky (pořizované v jejích 8 měsících), tak se mi chce brečet ještě teď- vorvaň, slon, hroch, prasnice :roll: V 10 měsících se jaxi přirozeně odstavila, prostě ze dne na den nechtěla prso, já do týdne přišla o mléko, do dalšího týdne začala krvácet a, najednou, během snad dvou měsíců, jsem byla na váze jako před těhotenstvím, navíc o velikost menší než před (vysvětluji si to jako bonus za tu zdravou stravu a pohyb). Prostě najednou, co dosud nešlo, se zúročilo lusknutím prstu. Klidně si mé příspěvky dohledej tady v diskusích- trápila jsem se s váhou po porodu dost, škemrala o rady - určitě tu mé příspěvky najdeš - nikdy jsem se neschovávala za anonym.
Je to hodně individuální. Vždy jsem si myslela, že „když se chce, jde vše“. Ale mně to prostě nešlo :nevim: Se skončením kojení to šlo dolů na lusknutí prstu.
Neříkám, že to tak funguje vždy.
Je to, ryze, má zkušenost, můj příběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat