Postinor nebo to risknout?

Anonymní
24.11.19 22:19

Postinor nebo to risknout?

Nevím, kam to zařadit tento dotaz. Včera s přítelem sex, při kterém se protrhl kondom. Nikdy se nám to nestalo, vždy se chráníme a zatím nam nepraskl, ale tak stalo se. Jsem týden po konci MS, 16DC. No a teď ten problém - chtela jsem běžet pro postinor, ale nějak mi nedošlo, že v Německu je vsechno zavřeno v neděli. Do česka se vracím zítra - takže plánuji koupit tam. Ale zároveň si říkám, zda 48 hodin už není příliš dlouhá doba na použití postinoru a zda to tedy tak nějak nerisknout a nedoufat, že to proste nevyjde a žádné mimčo nebude. Cykly mívám především 33-34 dnů dlouhé většinou, ale někdy se stane, že jsou třeba i delší, někdy klidně 40-50 dnů, někdy i 60 dnů. S doktorkou jsem to řešila, prý nejspíše anovulacni cykly nebo rozházené hormony, já to na sobě ale nepoznám. Nějak se sleduji a zaznamenáván si například nějaké tělesné změny jako bolesti břicha, nafouknute břicho a i výtok nějak tak zaznamenáván, ale moc z toho nevykoukam. Pokud by byl tento cyklus zhruba 33-34 dnů, tak bych stále měla šanci, že ovulace ještě neproběhla, pokud probíhá tak 14 dnů před další MS. Co myslíte, mám radši ten postinor koupit, nebo proste doufat? Ještě me napadlo koupit ovulacni testy a zkusit ty v následujících dnech…stále studuji a 600 korun za postinor je docela pálka v rozpočtu. Co myslíte? :) jako stalo se to poprvé, takže mě hryze svědomí…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19601
24.11.19 22:23
@Anonymní píše:
Nevím, kam to zařadit tento dotaz. Včera s přítelem sex, při kterém se protrhl kondom. Nikdy se nám to nestalo, vždy se chráníme a zatím nam nepraskl, ale tak stalo se. Jsem týden po konci MS, 16DC. No a teď ten problém - chtela jsem běžet pro postinor, ale nějak mi nedošlo, že v Německu je vsechno zavřeno v neděli. Do česka se vracím zítra - takže plánuji koupit tam. Ale zároveň si říkám, zda 48 hodin už není příliš dlouhá doba na použití postinoru a zda to tedy tak nějak nerisknout a nedoufat, že to proste nevyjde a žádné mimčo nebude. Cykly mívám především 33-34 dnů dlouhé většinou, ale někdy se stane, že jsou třeba i delší, někdy klidně 40-50 dnů, někdy i 60 dnů. S doktorkou jsem to řešila, prý nejspíše anovulacni cykly nebo rozházené hormony, já to na sobě ale nepoznám. Nějak se sleduji a zaznamenáván si například nějaké tělesné změny jako bolesti břicha, nafouknute břicho a i výtok nějak tak zaznamenáván, ale moc z toho nevykoukam. Pokud by byl tento cyklus zhruba 33-34 dnů, tak bych stále měla šanci, že ovulace ještě neproběhla, pokud probíhá tak 14 dnů před další MS. Co myslíte, mám radši ten postinor koupit, nebo proste doufat? Ještě me napadlo koupit ovulacni testy a zkusit ty v následujících dnech…stále studuji a 600 korun za postinor je docela pálka v rozpočtu. Co myslíte? :) jako stalo se to poprvé, takže mě hryze svědomí…

Pokud by byl pro mě dítě nepřekonatelný problém, vzala bych postinor. Pokud bych nebyla nemajetná, studující a chlap úplný pako, riskla bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 22:25

Já takhle otěhotněla s druhou dcerou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10805
24.11.19 22:26

Tak rozhodně je Postinor levnější než dítě, kup zítra a užij co nejdřív - 16 DC je docela nebezpečné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10237
24.11.19 22:33

Postinor má smysl vzít si do 72 hodin. Šance na těhotenství je docela slušná.

Jak moc velký průserr by bylo, kdyby si byla těhotná? Jen komplikace a nebo konec světa? Pokud konec světa, tak to je postinor menší zlo, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
24.11.19 22:36

Šetři na postinoru, ona interrupce nebo dítě na světě je totiž daleko levnější :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79

Taky bych neriskovala a ten Postinor si vzala hned, jak jen to bude možné. Taky jsem si jednou myslela, ze mam do ovulace čas a ejhle, ono ne :lol: ale nam to nevadilo, uz jsme se pomalu na dite chystali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@stinga @Russet Ok, díky, zítra hned koupím, jakmile dojedu do Prahy, chtěla jsem koupit hned tady, ale zavreno a teď mě právě trochu odradilo, že všude píšou, jak po více než 24 hodinách už to nemá skoro žádnou cenu to kupovat a je to jako si to nevzít…tak se ptám radši tady, co si myslíte vy, ale děkuji. Podle ovulačního kalendáře bych měla mit ovulaci někdy 27-28. listopadu, tak nevím. Snad bude vše okay.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.11.19 22:39

@Ou @mackA159 @Luclic díky, koupím hned zítra a vezmu hned zítra, nějak nepřemýšlím, jak jsem z toho stále trochu mimo, že se nám to stalo…no, nehody se bohužel někdy stanou i těm nejopatrnejsim, tak děkuji, zítra pro to hned poletím ráno, bude to sice tak 40 hodin po tom, ale snad furt dobrý

• Nahlásit
  • Citovat
79
24.11.19 22:47

Všude pisou do 72 hodin, takze bys to mela stihnout. Ty potvurky si umi i počkat, aplikaci bych v tomto moc neduverovala ;) hodne stesti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.19 23:24
@Anonymní píše:

600,– za Postinor je moc? Holka, dítě stoji mnoooooohem víc. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
4643
24.11.19 23:38
@Anonymní píše:
@stinga @Russet Ok, díky, zítra hned koupím, jakmile dojedu do Prahy, chtěla jsem koupit hned tady, ale zavreno a teď mě právě trochu odradilo, že všude píšou, jak po více než 24 hodinách už to nemá skoro žádnou cenu to kupovat a je to jako si to nevzít…tak se ptám radši tady, co si myslíte vy, ale děkuji. Podle ovulačního kalendáře bych měla mit ovulaci někdy 27-28. listopadu, tak nevím. Snad bude vše okay.

Prý si spermie až 4 dny počká…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19601
24.11.19 23:39
@Anonymní píše:
600,– za Postinor je moc? Holka, dítě stoji mnoooooohem víc. :lol:

Tohle fakt nechápu. Vychovat dítě prý stojí víc jak meloun a ona řeší pár stovek :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.19 12:22

Přítel nestihl vytáhnout a všechno to skončilo ve mně. Vzala jsem si třetí den a v pohodě. Nonstop lékárny tam nemají? My museli ve 2 ráno na nonstop. Dceři taky praskl kondom tak taky měla 2 den a taky v pohodě. Ale určitě si pak test udělej nebo jdi k doktorovi. Do těch 3 dnů to jde jenom se snižuje pak účinnost nebo jak to mám říct. Ale připrav se na krásně rozházený cyklus i 3 měsíce :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.11.19 19:05

Tak jsem vzala postinor, ale očividně "zbytečně"

Tak jsem nakonec ten postinor vzala, vzala jsem to tedy nějakých 48 hodin, takže jakože dva dny, ale prý je to ok…akorát jsem si včera zašla k doktorce a zjistila, že jsem to vzala tak nějak „zbytečně“, respektive doktorka mě prohlédla, řekla, že ovulace ještě neproběhla a že v nejbližších dnech rozhodně ani neproběhne, alespoň co tak viděla na ultrazvuku atd, prý ani dole tam není žádné vhodné prostředí, že spermie by tam umřely hned, prý jsem si jen teď zbytečně rozhodila cyklus, který už mám tak rozhozený a nepravidelný, jako zasmála se tomu a pochválila, že jednám zodpovědně, ale že po těch 6 letech, co k ní docházím se vším možným, tak bych si snad mohla už pamatovat, co jsme všechno řešily a že otěhotnění takto na první dobrou by u mě byl hodně velký zázrak…takže prý ať teď počkám, až se mi zase nějak srovná cyklus, prý ať si radši za 2-3 týdny udělám test, kdyby nepřišla MS, ale že by to byl prý fakt zázrak, kdybych otěhotněla, že mě nechce nijak děsit, ale že se obává, že já budu bohužel ten případ, kterému se nějaká léčba a případně asistovaná reprodukce nevyhne :lol: tak děkuji za rady, pro příště si hold dávat větší pozor :) :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama