Postoj manžela k narozeninám

Anonymní
16.11.20 09:24

Postoj manžela k narozeninám

Ahoj všem, jdu se hlavně vypovídat. Rok co rok jsem překvapená (i když už bych si za ta léta mohla zvyknout), jak manžel přistupuje všeobecně k narozeninám - všech. Zkrátka a dobře, nikomu ani nepopřeje. Jeho rodina i já jsme vlastně pokaždé z toho překvapený. Nikdo nečeká nějaké velké dary, ale prostě jen popřát? Před týdnem měl narozeniny jeho otec a nedávno i jeho matka (s oběma má skvělý vztah) a i když mu to od rána připomínám, ať jim také zavolá a popřeje, tak řekne, že se mu nechce 8o 8o 8o Já toto prostě nepobírám a strašně mi to vadí. Zase rozvádět se jen kvůli tomuto mi přijde blbost… O mých narozeninách nemluvě… nepopřeje, dárek nebo kytka nehrozí. Ví to několik dní předem, domluvíme se ještě, že si uděláme hezký den, procházka, večeře… a on se na to v ten den vyprdne :pocitac: :zed:
Chápe to někdo z vás? :nevim:
Vždy si říkám, že se na jeho narozeniny zachovám teda stejně, ale nakonec to nikdy nevydržím, dárky mu koupím, a ještě třeba uvařím jeho milovaný jídlo :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7653
16.11.20 09:28
@Anonymní píše:
Ahoj všem, jdu se hlavně vypovídat. Rok co rok jsem překvapená (i když už bych si za ta léta mohla zvyknout), jak manžel přistupuje všeobecně k narozeninám - všech. Zkrátka a dobře, nikomu ani nepopřeje. Jeho rodina i já jsme vlastně pokaždé z toho překvapený. Nikdo nečeká nějaké velké dary, ale prostě jen popřát? Před týdnem měl narozeniny jeho otec a nedávno i jeho matka (s oběma má skvělý vztah) a i když mu to od rána připomínám, ať jim také zavolá a popřeje, tak řekne, že se mu nechce 8o 8o 8o Já toto prostě nepobírám a strašně mi to vadí. Zase rozvádět se jen kvůli tomuto mi přijde blbost… O mých narozeninách nemluvě… nepopřeje, dárek nebo kytka nehrozí. Ví to několik dní předem, domluvíme se ještě, že si uděláme hezký den, procházka, večeře… a on se na to v ten den vyprdne :pocitac: :zed:
Vždy si říkám, že se na jeho narozeniny zachovám teda stejně, ale nakonec to nikdy nevydržím, dárky mu koupím, a ještě třeba uvařím jeho milovaný jídlo :zed:

Tak to nechápu, je to buranske :nevim: to by mě opravdu hodně vadilo!!Osobně bych mu taky nic nekupovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5950
16.11.20 09:32

Na jeho narozeniny mu poptej, popř. dej malý dárek. Na večeři se vyprdni. Myslím, že ho nezměníš. Až bude mít narozeniny jeho matka nebo otec, zavolej jim ty, že jim přejete oba vše nejlepší. Ke svým narozeninám si něco kup sama, třeba po dohodě s ním, že to zaplatí, nebo nevím, jak to máte s penězi. A jdi to oslavit s kamarádkou a užij si den po svém. Asi to tak má odjakživa, s tím sis ho asi brala…

Jak to má s Vánoci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5567
16.11.20 09:33

Tak jestli svoje neslavi a nijak neresi, tak to tak bere i u druhych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52255
16.11.20 09:39

Jeho narozeniny bych přešla. nevidím důvod mu něco dávat a extra vyvařovat když by on na mne kašlal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
16.11.20 09:41
@Fazulina píše:
Na jeho narozeniny mu poptej, popř. dej malý dárek. Na večeři se vyprdni. Myslím, že ho nezměníš. Až bude mít narozeniny jeho matka nebo otec, zavolej jim ty, že jim přejete oba vše nejlepší. Ke svým narozeninám si něco kup sama, třeba po dohodě s ním, že to zaplatí, nebo nevím, jak to máte s penězi. A jdi to oslavit s kamarádkou a užij si den po svém. Asi to tak má odjakživa, s tím sis ho asi brala…Jak to má s Vánoci…

Vánoce jsou pro něj nutné zlo, dárky pro celou jeho rodinu vybírám a objednávám já. Plat má nadstandartní.. když ho v tom nechàm “vykoupat”, jde shánět dárky dva dny předem. Mě na Vánoce koupí, “co mu cvrnkne do nosu”. :zed:
Přesně jak říkáš to dělám… koupím/objednám si něco sama… ale není to hold takový, takový, jakoby si vzpomněl on třeba mě překvapil no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2445
16.11.20 09:42

Promluvila bych si o tom s jeho rodiči, jestli nevědí, proč to on tak má a jestli jim to nevadí. Ale rozhodně by mi vadilo, kdyby se manžel vykašlal na moje narozeniny, svátek. Udělala bych mu to samé, nepopřála, nedala dárek. Naprosto nechápu, proč to neuděláš. Třeba by mu to docvaklo. Jak se chová na Vánoce? Taky žádný dárek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4804
16.11.20 09:43
@Anonymní píše:
Vždy si říkám, že se na jeho narozeniny zachovám teda stejně, ale nakonec to nikdy nevydržím, dárky mu koupím, a ještě třeba uvařím jeho milovaný jídlo :zed:

Jestli právě tohle není ta chyba.

Kdybyste jeho narozeniny komplet přešli, a brali to jako každý jiný obyčejný den, možná by mu konečně došlo, jak hloupé a necitlivé jeho chování vůči ostatním je.

A pokud by mu to bylo fuk i dál, tak ti alespoň ubyde práce. Co to jako je, že na všechny kašle, ale na jeho den kolem něj skáčeš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5950
16.11.20 09:47
@Mischae píše:
Vánoce jsou pro něj nutné zlo, dárky pro celou jeho rodinu vybírám a objednávám já. Plat má nadstandartní.. když ho v tom nechàm “vykoupat”, jde shánět dárky dva dny předem. Mě na Vánoce koupí, “co mu cvrnkne do nosu”. :zed:
Přesně jak říkáš to dělám… koupím/objednám si něco sama… ale není to hold takový, takový, jakoby si vzpomněl on třeba mě překvapil no…

A jak jste to měli před manželstvím? Přece s tím jsi do toho musela jít, ne? Jinak já si dárky zase ráda koupím sama, aby to bylo to, co chci já, popř. pošlu odkaz na tu, co by se mi líbilo a on to objedná… Narozeniny a vše i pro rodinu zařizuju já, ale on rád oslaví, popřeje. Na kupování dárků moc není, ne, že by je nechtěl dát, ale spíš neví co…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
16.11.20 09:49
@Ms.Ragdoll píše:
Jestli právě tohle není ta chyba.

Kdybyste jeho narozeniny komplet přešli, a brali to jako každý jiný obyčejný den, možná by mu konečně došlo, jak hloupé a necitlivé jeho chování vůči ostatním je.

A pokud by mu to bylo fuk i dál, tak ti alespoň ubyde práce. Co to jako je, že na všechny kašle, ale na jeho den kolem něj skáčeš?

No to je právě to… jednou jedinkrát jsem to za ty roky udělala, nepopřála, nedala dárek, schválně…a bylo mu to uuuuplně jedno a byl v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9065
16.11.20 09:50

Já nevím, určitě bych mu dala ochutnat vlastní medicíny. To se vydržet dá ;).
Rodičů bych se před ním ne na narozeniny, ale jen tak mimo řeč zeptala, zda je u nich zvykem si nepřít, že je ti to strašně trapné, ale už nevíš co máš dělat, když člověk nechce vychovávat vlastního partnera. Že se za něj vždy hrozně stydíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
16.11.20 09:52
@Fazulina píše:
A jak jste to měli před manželstvím? Přece s tím jsi do toho musela jít, ne? Jinak já si dárky zase ráda koupím sama, aby to bylo to, co chci já, popř. pošlu odkaz na tu, co by se mi líbilo a on to objedná… Narozeniny a vše i pro rodinu zařizuju já, ale on rád oslaví, popřeje. Na kupování dárků moc není, ne, že by je nechtěl dát, ale spíš neví co…

Ano, před manželstvím to od prvního roku bylo totožné. Jak jsem psala, nechci/nechtěla jsem ukončovat vztah jen kvůli tomuhle, i když mi to teda vadí pekelně :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4804
16.11.20 09:53
@Mischae píše:
No to je právě to… jednou jedinkrát jsem to za ty roky udělala, nepopřála, nedala dárek, schválně…a bylo mu to uuuuplně jedno a byl v pohodě…

Potom ale nechápu, proč ses na to nevykašlala. Děláte si to sami.

Oslavte své narozeniny, popřejte si, pokud chcete, ale jeho prostě neřešte. Že on neoslaví narozeniny, není Váš problém.

Navíc když o to ani nestojí, a to v žádném směru, úplně postrádá smysl po něm cokoli chtít, něco od něj čekat, nebo dělat oslavu jemu, jen proto, že se to tak dělá.

Jinak ani nepopřát, když se v rodině normálně slaví, to je fakt chování burana. Holt línej a sebestřednej buran. :nevim:

Příspěvek upraven 16.11.20 v 09:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28440
@Anonymní píše:

Pokud jste domluvení, on to odkýve, tak by mě to štvalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Ja taky moc na kupovani darku nejsem a vznikli to u nas asi tim, ze nasi to taky moc neresi… Prejeme si ale… Mamce dam symbolicky aspon bombču… Muj táta mi trebas ani nepopreje… Taky me to stve.. ale on ma svuj svet, zije si ve sve bubline..

Navic me stve na nakupovani darku lidi, co to strasne hroti.. Dam priklad..
Mam kamaradky, co uz snad od 12 let delaji narozeninove party. Ha na ne chodim od nedavna..Pokud neprijdete, protoze nemuzete mate cerny puntik.. pokud prijdete a donesete darek, ktery jim neni po chuti.. opet cerny puntik… pokud odejdete z akce driv, protoze jdete na druhy den do prace… opet se nezavdecite…

A jeste perlicka - koupiteli darek, vy jedina z kamaradek pracujete (ony jeste studuji, opakuji rocniky).. nebojite se koupit i neco drazsiho, co by mohlo potesit oslavence… nepracujici kamaradky to zjisti… reknou vam, ze Vam na tak drahy darek prispeji a „odskrtavaji si ukol“..Vy jdete na oslavu poprve, nesete darek… Cerny puntik za to, ze jste prisla pozde (nemate fb a cas party vam ofiko nikdo nenapsal… prisla jste darek „za tri“ takte opet usklibnuti a to jste jedina, kdo se z tech tri staral… odejdete driv opet chyba…

Zaver - po techto zkusenostech jsem za jouzu, ale na jejich oslavy uz nechodim..
A celkove me takove chovani lidi odrazuje.. nejde prece o darky, ale o to, ze jsme prisli, travime spolu cas, vzpomeli jsme si… A ne, kdo jaky darek prinesl ap… :roll: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama