Poštovní doručovatelka pěší - vlastní dopravní prostředek či bus

Larry26
10.12.19 11:13

Poštovní doručovatelka pěší- vlastní dopra.prostředek či bus

Zdravím, chtěla bych se zeptat,
dostala jsem místo poštovní doručovatelky pěší a nejak mě bylo blbý se zeptat na to, zda můžu při pěší pochůzce použít vlastní dopravní prostředek nebo autobus?
Jeslti je tady někdo kdo na poště pracuje nebo kdo o tom něco ví?
To jediné mě ještě zajímá, jinak všechno nak tak o poste vim, sem si načetla i při pohovoru se dozvěděla. Jsem hrozně ráda, protože jsem přes 2 měsíce nemohla najít práci na ráno kvůli synovi, nikde jinde mě bud nevzali nebo se neozvali, pracovala jsem na 3 směny ve fabrice dřina a buzerace, vlastně za stejný peníze co nabízejí na poště na 1 směnu. Vyšli mě i vstříc, že nemůzu od 6 hodin, školka od 6:30 u nás.
Děkuji případně za odpoved na moji jedinou otazku. :lol: :lol: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6557
10.12.19 11:19

Vlastní auto asi ne, to by zamestnavatel musel pak platit silniční daň, náklady na benzín, opotřebení atd a to je strašný papirovani. Bus asi můžeš, otázka jestli to budeš chtít zaplatit, nebo máš nějakou predplacenou kartu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
10.12.19 11:21

Můžeš použít co chceš, jde hlavně o to, prostě doručit to, co doručit máš. Ale když budeš jezdit autem, abys neprojela víc než vydelas 8) taky ať stihneš dítě pak ze školky vyzvednout, já sem o tom uvažovala taky, ale když mi řekli že tam dorucovatelky tvrdou kolikrát do 5 hodin vecer (zvlášť když začnou dyl než v těch 6 rano) tak sem řekla sbohem, protože sem zas potřebovala stíhat vyzvedávat syna ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Larry26
10.12.19 11:24

Tak já jezdim autem vsude normalne, busem nejezdim kdyz mam auto. Jako asi proplatit bych to nechtela, jenom bych si tim treba ulehcila praci v zime, ze bych se nemusela nidke borit ve snehu s vozikem, ale jde jen o tom jestli by z toho nebyl pruser, kdyz to je vylozene pesi pochuzka a ja pouzila nejaky dopravni prostredek. Jako vsimla jsem si obcas takhle ve meste, ze postacky se vozi mestskym busem a tak. Ale nevim jak to je ted.
jinak dekuji za prispevek

• Citovat
  • Nahlásit
Larry26
10.12.19 11:27

Paní vedoucí mě řekla, teda ja ji nabidla, ze ted ke konci roku mam v praci dovolenou, vypoved mam do konce roku a koncim 13 ted a zbytek dovca, ze bych se zaucila uz ted. A ona souhlasila as tim, ze mi ted da do konce roku dohodu abych si to vyzkousela, zda bych to stihala.

• Citovat
  • Nahlásit
20580
10.12.19 11:27

@Larry26 tak ono hlavně doručuješ třeba v jedné ulici v každém vchodu, to budeš popojizdet každých pár metrů autem, nebo jak si to představuješ? Proč teda nejdeš k pište dělat motorizovaneho dorucovatele? Jezdila bys s tou dodávkou a vozila balíky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Larry26
10.12.19 11:37

Na motorizovanou doporučovalku jsem se byla ptat na jine poste v jinem meste, akorat tam to proste neslo chodit po 6 hodine, takze me nevzali, protoze pry s autem jezdi 2 a ze by to bylo nefer. Ve školce jsem se uz ptala jestli by neslo, ze bych kluka davala drive kvuli praci, ale bohuzel nabidli me jen o 15 minut driv coz nic neresi. A je to taky blby aby kvuli jednomu diteti chodili driv. No takhle uplne ne, tak asi podle toho kde bych mela rajon jestli na druhy strane mesta tak bych si tam dojela nekde zaparkovala a vsechno to prosla, ke kazdymu vchodu s autem to ne :D jenom se tim autem nak tak priblizit.

• Citovat
  • Nahlásit
6557
10.12.19 11:39

No hlavně když by ses ťuk ťuk vybourala a něco se ti stalo tak nevím jestli by si neměla trošku problém, jestli by ti to uznali jako pracovní úraz když ti zaměstnavatel nenaridi k výkonu práce užívat svoje auto. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Larry26
10.12.19 11:45

Jo a na přepážku by mě paní vzala, tam se chodi nak na pul 7, ale nevadilo by ji ze bych chodila od 7, vsechno vpohode, akorat me nevzala kvuli mensi vade řeči kterou mam uz od malicka. Další nabidku jsem mela u Ječminka v pekarstvi tam se dela ale od 6:00-21:00 coz uz vubec jako. Z ostatnich me napsali, ze nemam dostatecnou kvalifikaci a ze vybrali jinyho uchazece. I presto ze mam stredni ekonomku, zila jsem v anglii, mam i kurz a tak dale proste. Takze jediny mozny reseni, ze na jedne poste ze 3, se dalo nak takhle dohodnout. A to prosim jsem hledala praci od září denodenne jsem se volala, posilala zivotopisy, proste maminky s detma to maji slozity.

• Citovat
  • Nahlásit
24001
10.12.19 11:46

Můžeš jak chceš - kamarádka roznáší noviny a jezdí si vlastním autem. Má najetou trasu, zastaví u nějakého paneláku, roznese třeba pět vchodů, a zase popojede.
Jen bych se zamyslela nad tím, co píše @JancaS84 v případě nehody nevím, jak by se to řešilo…to je skoro dotaz na personálního pracovníka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Larry26
10.12.19 11:47

Tak jako jasně, muze se i to stat, to nerikam. Tak uvidim no, jak to pujde.
Dekuji vsem za prispevky.

• Citovat
  • Nahlásit
52288
10.12.19 12:16

U nas je vidim, ze jezdi na kole.
Ono se to asi neoplati, kdyz budes denne projizdet autem. Jedna unama delala za prepazkou. To byla mensi pobocka, kterou sama vedla. Po dvou letech dala vypoved, ze toho ma dost.
A druha pracovala rok po rodicaku a nedavno znovu porodila. Brzo to zabalila holka u posty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29261
10.12.19 12:16

Pošťačky ve městě vídám jezdit městskou běžně. Nejspíš se vracejí z pochůzek s prázdnou. Já jsem před časem měla v popisu práce jít z pracoviště na jiný úřad. Běžně jsem na cestě byla i dvě hodiny. Zpět jsem se někdy svezla busem. Ale většinou jsem šla pěšky (na služební auto jako běžný zaměstnanec nemám nárok). Prý musí být i vytyčená cesta, kudy by se mělo chodit a to dodržovat. Kdyby se ti něco stalo a byla bys třeba v obchoďáku pro rohlík (což jsem teda nestíhala, uvádím jako příklad), máš smůlu a nejde o pracovní úraz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75041
10.12.19 12:28
@JancaS84 píše:
No hlavně když by ses ťuk ťuk vybourala a něco se ti stalo tak nevím jestli by si neměla trošku problém, jestli by ti to uznali jako pracovní úraz když ti zaměstnavatel nenaridi k výkonu práce užívat svoje auto. :nevim:

Neuznal, resp. byl by zavinen zamestnancem, protoze nepouzil schvaleny dopravni prostredek. My to treba mame vyslovne zakazane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Larry26
10.12.19 12:44

Kdyz oni je to tezky vsude, prosla jsem si uz par zamestnani a nikde to vylozene nebylo ruzovy. U nas ve fabrice kde ted delam je to priserny a jeste za maly penize teda na 3 smeny. Ty stejne penize jinde nabizi na 1 smenu. V jinych maji treba 20 cistyho ale za vetsi drinu. Clovek si nevybere. Pritel ma treba supr praci v nejlepsi fabrice u nas ve meste 13,14 plat 27 hrubyho na 2 smeny, ale to je pro ligu vyjimecnych me tam treba nevzali ani na kontrolu i kdyz ted delam 5 let kontrolu kvality. Proste lepsi prace se hledaji tezko a je jich malo a kord s ditetem. Vsude pri manualni praci se clovek nadre, vsude buzerujou.. Ja jsem opravdu rada ze aspon sanci si to vyzkouset mam a vydelat si naky penize a ne trcet na pracaku za 7 tisic..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat