Postranní mozkové komory a Equinovarozní postavení chodidel

Anonymní
10.7.20 18:58

Postranní mozkové komory a Equinovarozní postavení chodidel

Ahoj, dnes jsem po odběrů plodové vody, takže celkové výsledky se dozvím cca za 14 dní ale na utz bylo zjištěno, že mimi má rozšířené postranní mozkové komory, prý mají být do 10mm a mimi má jednu 13mm a druhou 14mm a k tomu ještě Equinovarozní postavení chodidel, nějak vykroucene jedno chodidlo ale dr nedokázala říct, jestli je to kvůli tomu mozku, protože mimi nechtělo natáhnout nohy.. Bylo takzvane v tureckém sedu. Dnes jsem 17+0..nemate někdo zkušenost? Dost se bojim, co se. Týče toho mozku, přijde mi to hrozně moc ????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3975
10.7.20 20:08

Mně by teda nikdy nenapadlo jít kvůli tomuhle na plodovku. Jedno z mých děti mělo taky rozšířené mozkové komory, ale jen se to sledovalo. Za 14 dní byly stejně velké (takže vzhledem k velikosti těla vlastně mensi) a za další asi 3 týdny byly už v normě. Ty nohy nevím, v tureckém sedu jsou přece v tom postavení i zdravé nohy, z toho bych taky nedělala závěry. A i kdyby, dá se to vcelku snadno řešit, ve spoustě případů ani není potřeba operace. Měla to moje sestřenice, řešilo se to sadrou, pak dlahou na noc a nakonec vhodným obutím. Letos maturuje a nohy má zcela zdravé. Tak hodně štěstí, ať to i u vás dopadne dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 20:15

@chaela děkuji :) nebyla jsem na plodové kvůli tomuhle ale kvuli tomu, že se u mě stejně jako u mé mamky potvrdila strukturální balancovana aberace a translokAce chromozomy 4 a 6 a mamka ve 22tt musela ukončit tehotenstvi a u mě se to též prokázalo a jsou tam velké vývojové vady ale když jsem byla. Dnes na. Odběru, tak mi toto řekli, když mi dělaly utz

• Nahlásit
  • Citovat
154
10.7.20 20:22

Ahoj, pokud bys chtěla poradit/popovídat ohledně nožiček, klidně mi napiš SZ ;) Co se týče toho ostatního, nevím ale držím palce, ať je to v pořádku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
10.7.20 20:25

Bohužel to nevidím moc dobře. U dítěte tato vada může být nebalancovana a vzhledem ke zjištěným vadám zřejmě je. Myslím, že pokud by byly jen mírně rozšířené komory, nebo jenom vytočena nožička, tak to samo o sobě nemusí znamenat nic vážného. Ale pokud jsou tam ty vady obě naráz a navíc máte v rodině translokaci, nevidím to dobře. Je mi to moc líto a přeji si, abych neměla pravdu. Drž se a přeji hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
10.7.20 20:26

Jinak ještě dodám, že mluvím z vlastní zkušenosti. Jsem na tom dost podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 20:32

@Rachelkaaa děkuji, mě o tu nožičku zase. Moc nejde, vím, že se to dá. Léčit, sádra nebo i operace ale ten mozek mi dává zabrat @Purple Rain to jste mě moc nepotesila teda

• Nahlásit
  • Citovat
3975
10.7.20 21:19
@Anonymní píše:
@chaela děkuji :) nebyla jsem na plodové kvůli tomuhle ale kvuli tomu, že se u mě stejně jako u mé mamky potvrdila strukturální balancovana aberace a translokAce chromozomy 4 a 6 a mamka ve 22tt musela ukončit tehotenstvi a u mě se to též prokázalo a jsou tam velké vývojové vady ale když jsem byla. Dnes na. Odběru, tak mi toto řekli, když mi dělaly utz

Tak to potom bohužel asi bude závažnější a zjištěné problémy můžou být součástí té translokace, která u dítěte evidentně balancovana není. Počkej na výsledky a uvidíš. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama