Postup OSSZ při vymáhání dluhu

Anonymní
4.8.20 19:03

Postup OSSZ při vymáhání dluhu

Dobrý den, včera jsme zjistili že otec nasekal dost dluhů na sociálním a zdravotním. OSSZ mu dala na dům zástavní právo z rozhodnutí správního orgánu. Prý má asi 4 nezaplacene platební výměry.
Chci se zeptat zda socialka předává spisy exekutorovi nebo vymáhá sama? Nemám vůbec zkušenost, každá rada se hodí než pořídíme sehnat peníze. Děkuji omlouvám se za anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4815
4.8.20 19:27

Nejjednodusi je to rovnou resit. Domluvit se, splatkovy kalendar apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 19:28
@Anonymní píše:
Dobrý den, včera jsme zjistili že otec nasekal dost dluhů na sociálním a zdravotním. OSSZ mu dala na dům zástavní právo z rozhodnutí správního orgánu. Prý má asi 4 nezaplacene platební výměry.
Chci se zeptat zda socialka předává spisy exekutorovi nebo vymáhá sama? Nemám vůbec zkušenost, každá rada se hodí než pořídíme sehnat peníze. Děkuji omlouvám se za anonym

Už je to tedy 8 let, co jsem z OSSZ pryč, tedy z PSSZ. Já psala platební výměry, ty jsem dávala na odd. vymáhání. Tam většinou zajišťovali exekuce na účtech, strhávání z důchodu nebo z platu. Ale zástavní právo už většinou řešil soudní exekutor, odd. vymáhání s ním spolupracovalo a dávalo mu podklady. Ale většinou, když přišel klient, že má na daný PV exekuci, tak už jsme ho posílali na soud. Na vymáhání mu max. dali soudní spisovou značku, pod kterou se daný PV projednává, protože podle toho si měl najít i exekutora, který to řeší.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama