Postup u zubaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 12:40
postup u zubaře

Dobrý den,

v pátek večer jsem byla na zubní pohotovosti, nebolel mě zub, ale udělal se mi váček a ten bolel a měla jsem teplotu, na pohotovosti mi rozřizli absces, vyčistili, dali nějakou léčivou vložku do něj a dali atb a celý víkend jsme tam chodila na čištění a v pondělí, že mám jít ke svému zubaři, aby vyřešil zub, který se musí ošetřit.

Obj mě až na dnešek dopo, tak jsem šla a udělal mi rtg, řekl, že když mě nebolí zub, mám dobrat atb a že pokud by mě bolel zub, mám přijít. Nikdo mi neřekl od jakého zubu to je, ale u toho, kde se mi udělal váček je zub a na něm kaz, to mi ani nevyrtal a poslal mě domů, tak ten zánet musí být od něčeho, ne? neměl by mi vyčistit kanálky nebo tak něco? nebo min vyvrtat zub? přijde mi na palici si zas volat a říkat, že jsem tam byla se zánětem, že sice zub nebolí, zánet po atb odeznívá, mám je do čt, ale že na tom zubu je kaz, že by ho měli opravit, copak to nevidí? a ten zánet se přece může udělat zase, ne? pokud neošetří to od čeho je? on mi řekl jen něco, že je neprůkazné od jakého zubu..je to normální postup?

Reakce:
sediza
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 26.02.19 12:53

A udělal vám zubař RTG?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 12:55

@sediza ano, i na pohotovosti, tam žekli, že mám jit ke svému, aby zub ošetřil, že to vypadá nejspíše na 6 vlevo dole, u toho byl váček, zubař zas viz výše..též dělal rtg

unuděná
Kelišová 7001 příspěvků 26.02.19 12:57

Měla jsem něco podobného, píštěl. Zub, u kterého se to stalo, tím zřejmě odumřel, takže mi ho otevřela, na několikrát čistila kanálky, dokud se už žádný další hnis netvořil, a pak dala korunku.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 26.02.19 12:57

Tak třeba žádnou závadu na zubu nenašel. Já měla váček několikrát a žádný kaz nebo problém se zubama nebyl :nevim:

Paola21
Závislačka 3887 příspěvků 26.02.19 12:59

Věř svému doktorovi, tak snad ví co dělá.

sediza
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 26.02.19 12:59

V tom případě bych změnila zubaře. Pokud Vám řekli, že je na šestce nález a dr. s tim nic nedělá, tak postup pravděpodobně není spravný. Asi neměl čas no. Endodoncie pod mikroskopem je i na 4 hodiny…pokud se dělá kvalitně. Ja jsem z oboru a setkávám se s tim často…zubni péče u mnohych zubařů je katastrofální a rady typu VĚŘ svému zubaři jsou fajn, ale měl by vám to lépe vysvětlit. Ukázat na rtg - a sama uvidíte, jestli tam nalez je, nebo ne. Jsou zkoušky na vitalitu zubu. Řekl Vám, jestli je zub živý? Ukázal Vám rtg s tim, jestli je porušená sklovina, jestli tam je kaz a kam až případně nazahuje?

Příspěvek upraven 26.02.19 v 13:02

astoret
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 26.02.19 12:59

@Kriss Tina no já nevim, ale pokud ji na ER řekli, že zub chce ošetřit a pokud u zubu, kde byl váček má kaz, tak min ji měl říct, že ošetří ten kaz, jako poslat takto někoho domů a ani neošetřit kaz u zubu, kde byl zánět (i když třeba ne primárně od toho zubu) mi přijde zvláštní..

bych se holt obj znova na ošetření kazu..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 13:03

@Kriss Tina ten kaz je znatelný, i já ho vidím, zub je lehce poškozen a zvrchu lehce černé tečky a lehce propadlá sklovina, či jak bych to poslala a mezi 6 a 7 je ještě mezizubní kaz u dásně, viditelný jen okem..to že by neviděl zubař, asi najdu jiného, chápu, že třeba neměl čas, ale tak měl mě obj na jiný den, přece nebudu zubaře upozornovat, že mám kaz u zubu na který se kouká a u kterého se udělal zánet, to mi přijde zvláštní náhoda, a ještě se doprošovat o léčbu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 13:05
@sediza píše:
V tom případě bych změnila zubaře. Pokud Vám řekli, že je na šestce nález a dr. s tim nic nedělá, tak postup pravděpodobně není spravný. Asi neměl čas no. Endodoncie pod mikroskopem je i na 4 hodiny…pokud se dělá kvalitně. Ja jsem z oboru a setkávám se s tim často…zubni péče u mnohych zubařů je katastrofální a rady typu VĚŘ svému zubaři jsou fajn, ale měl by vám to lépe vysvětlit. Ukázat na rtg - a sama uvidíte, jestli tam nalez je, nebo ne. Jsou zkoušky na vitalitu zubu. Řekl Vám, jestli je zub živý? Ukázal Vám rtg s tim, jestli je porušená sklovina, jestli tam je kaz a kam až případně nazahuje?Příspěvek upraven 26.02.19 v 13:02

ten kaz je znatelný, i já ho vidím, zub je lehce poškozen a zvrchu lehce černé tečky a lehce propadlá sklovina, či jak bych to poslala a mezi 6 a 7 je ještě mezizubní kaz u dásně, viditelný jen okem, nic z toho mi neřekl, jen kouknul na rtg a řekl, že když zub nebolí, jen na 6 a 7 zubu poklepal načím a ptal se zda to bolí..

sediza
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 26.02.19 13:06
@Anonymní píše:
@Kriss Tina ten kaz je znatelný, i já ho vidím, zub je lehce poškozen a zvrchu lehce černé tečky a lehce propadlá sklovina, či jak bych to poslala a mezi 6 a 7 je ještě mezizubní kaz u dásně, viditelný jen okem..to že by neviděl zubař, asi najdu jiného, chápu, že třeba neměl čas, ale tak měl mě obj na jiný den, přece nebudu zubaře upozornovat, že mám kaz u zubu na který se kouká a u kterého se udělal zánet, to mi přijde zvláštní náhoda, a ještě se doprošovat o léčbu

V tom případě je to jak jsem psala. Najít co nejdříve jiného zubaře. A ve stomatologii bohužel platí, že je lepší si za kvalitu připlatit. Protože na pojišťovnu už postupy většinou nejsou ani lege artis. Najděte si někoho ve střednich letech, ne po škole, kdo pracuje s mikroskopem a kofferdamem.

evulinda79
Stálice 71 příspěvků 26.02.19 20:34

to je opravdu rada nad zlato,hledat si v momentě akutního problému nového zubaře,na to ten nový zubař opravdu čeká

AvaF
Kecalka 116 příspěvků 26.02.19 20:53
@evulinda79 píše:
to je opravdu rada nad zlato,hledat si v momentě akutního problému nového zubaře,na to ten nový zubař opravdu čeká

Já mám třeba docela ráda akutní pacienty - to často bývají pak ti nesvědomitější a nejvděčnější, když je vytáhnete z průšvihu, tak se pak o to víc snaží, chodí na prevence,čistí…

ivašot.
Echt Kelišová 7517 příspěvků 26.02.19 21:00

Taky jsem jako akutní pacien našla během 2 dnů super zubařku. Dělá pod mikroskopem a s kofferdamem, ale levná opravdu není

evulinda79
Stálice 71 příspěvků 27.02.19 17:10

tak to klobouk dolů,my máme program obsazený v tuto chvíli až do srpna od rána do večera,takže cizí akutní pacient nemá šanci

Váš příspěvek
Reklama