Postupný přechod z MM na UM - vaše zkušenosti a jak na to

13
15.2.21 18:22

Postupný přechod z MM na UM - vaše zkušenosti a jak na to

Ahoj ženy,

ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenosti z dobrovolným a postupným přechodem z MM na UM. Ráda bych začala od synova 3 měsíce, aby byl už s příkrmy zcela na UM. Mám k tomu svoje důvody, které jsou moje soukromé, proto prosím nezpochybňujte mi je :)
Zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenost z pozvolným přechodem. Pokud ano, jak jste na to šli. Já si říkala, že nejprve zkusím prvních 14 dní nahradit jednu dávku mléka, pak po 14 dnech nahradit další dávku mléka a takhle postupně nahradit vše. Říkala jsem si, že aspoň dám malému čas si zvyknout. Nechci aby se mu zhoršili prdíky, atd. (teď na ně skoro netrpí). Máte někdo podobnou zkušenost? Fungovalo vám to
Zároveň by mě zajímalo. Malý má najetý dost pevný režim (vytvořil si ho víceméně sám) a bojím se, aby se mu přechodem na UM třeba nerozházel. Měl jste někdo zkušenost s tímto? Teď se mi budí jednou za noc, tak aby to pak nebylo třeba vícekrát. Zachovali si vaše děti stejný režim i po přechodu na UM?
Předem moc děkuji za zkušenosti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63534
15.2.21 18:31

@Twigginek asi takhle, počítej s tím, že ti jedno nebo druhé odmítne. U nás byl tedy nuceny přechod na um, týden ho nechtěl, já brala léky, odstrikavala a když jsme se mohli vrátit ke kojení, tak už nechtěl mm a to ani z flašky :think: byly mu 2.5 měsíce :think: kojene děti vesměs nechtějí um a když si zvyknou, odmítnou mm, pac je tak nezasyti, nebo prostě čert vi :think: úplně bych takto neexperimentovala :think: jinak s um mi začal líp spát a bolení briska úplně přešlo, ale to je individuální, nelze to zaručit.. Navíc děti na um se prikrmuji dřív :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
15.2.21 19:17

My teda střídali Mm a UM a obě pije v pohodě. Jelikoz ma ABKM je na umelemtale jeste dopiji zasoby z mrazáku. A spí pořád stejně at vypije Mm nebo UM. Asi nemáme vybiraveho chlapečka na mléko..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1327
15.2.21 19:28

U nás byl přechod tedy nedobrovolný, dobrovolně bych do toho nikdy nešla. Ke kvůli tomu, že kojení je lepší, ale kvůli tomu, co všechno to obnaselo. Byl to měsíc hrůzy. Mně prostě došlo mlíko, tak jsem místo kojení dala. l UM. Očekávala jsem radost, že se konečně může pořádně najíst, ale ona to ani za nic nechtěla. Odmítala si tu flašku strčit do pusy. Chtěla prso, ale v něm nic nebylo. Řvala hlady, ale flašku nechtěla. Ve dne, v noci. Trvalo naší 14 dní, než si tu flašku vzala do pusy, a dalších 14 dní, než z ní začala pít tak, aby se zasytila. Pak už to byla pohoda, konečně se pořádně najedla, hezky spala, nebrecela, prostě pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18433
15.2.21 21:28
@Twigginek píše:
Ahoj ženy,ráda bych se zeptala, zda máte někdo zkušenosti z dobrovolným a postupným přechodem z MM na UM. Ráda bych začala od synova 3 měsíce, aby byl už s příkrmy zcela na UM. Mám k tomu svoje důvody, které jsou moje soukromé, proto prosím nezpochybňujte mi je :)
Zajímalo by mě, zda máte někdo zkušenost z pozvolným přechodem. Pokud ano, jak jste na to šli. Já si říkala, že nejprve zkusím prvních 14 dní nahradit jednu dávku mléka, pak po 14 dnech nahradit další dávku mléka a takhle postupně nahradit vše. Říkala jsem si, že aspoň dám malému čas si zvyknout. Nechci aby se mu zhoršili prdíky, atd. (teď na ně skoro netrpí). Máte někdo podobnou zkušenost? Fungovalo vám to
Zároveň by mě zajímalo. Malý má najetý dost pevný režim (vytvořil si ho víceméně sám) a bojím se, aby se mu přechodem na UM třeba nerozházel. Měl jste někdo zkušenost s tímto? Teď se mi budí jednou za noc, tak aby to pak nebylo třeba vícekrát. Zachovali si vaše děti stejný režim i po přechodu na UM?
Předem moc děkuji za zkušenosti :)

Podobně. Nejdřív 2 dávky mm pak 1 um, pak střídani, pak mm jednou denně. Celé během max 14 dní, člověk rychle ztratí mléko. Láhev avent. My krmili, co 3 hodiny, takže něco jako 11 večer, 3 ráno a 7 ráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
15.2.21 21:28

Já teď taky zkouším se synem přejít z MM na UM. První dny to byl boj. Malý láhev vůbec nechtěl a sápal se po prsu. Nakonec jsme to udělali tak, že byl na noc u mých rodičů aby mě neviděl. Od moji mamči to UM vypil a od té doby už s lahvičku nemá problém. Zatím to dělám tak, jak píšeš. Pomalu nahrazuju kojení za UM. Momentálně jsme na kojení 3× za den (byl zvyklý na kojení co 2h). Začala jsem tak, že jsem kojila co 4h, mezi tím se mu snažila dávat nějaký příkrm. Když vyžadoval prso dříve jak za 4h, nedala jsem se a musel vydržet. Šla jsem s ním třeba ven (v kočárku se vždy uklidní a usne), nebo ho prostě hodinu nosila na rukou aby byl v klidu. Postupně si na ten 4h rozestup zvykl. Za týden jsem kojení oddálila na 6h. Teď kojim v 7h, 15h a 21h. Mezitím na požádání dávám UM. Spí pořád stejně celou noc od 21h do 7h bez ohledu na to které mléko vypil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
15.2.21 21:33

U nás to bylo taky horší. Zdálo se, že mám málo mlíka a občas po kojení plakal hlady. Tak jsme zkoušeli UM, to vůbec nechtěl. Postupně něco malinko vypil ale nic moc. Pak jsem se zas rozkojila, takže dobrý. No a potom okolo 8. měsíce mi docházelo mlíko úplně, tak jsme postupně nahrazovali dávky UM a to už si bral normálně. Režim ani spánek nám to nerozhodilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.2.21 21:37

Ahoj zakladatelko, s postupným a dobrovolným přechodem na UM mám ještě poměrně čerstvou zkušenost, tak ti zkusím poradit. V synových šesti měsících jsem začala postupně přecházet na UM, jelikož jsme plánovali v jeho devíti měsících počít druhého potomka a u mě kojení funguje jako docela účinná antikoncepce. Přechod na UM tedy trval celé tři měsíce, takže jsem na to šla opravdu pomaloučku, polehoučku.

Základem je dobrá lahvička. Mně se osvědčila značka Tommee Tippee. Má ze všech lahviček nejvíce „kozí tvar“. :D Prostě a jednoduše vypadá podobně jako prso a mému kozomilovi tenhle tvar vyhovoval že všech vyzkoušených lahviček nejvíce.
Dále se mi osvědčilo zaměňovat dávky MM za UM tzv. podle důležitosti. To znamená, že nejdříve jsem zaměnila odpolední dávku, potom polední, pak ranní a nakonec večerní a noční. Večerní a noční dávky jsem si nechala nakonec, jelikož na ně byl syn nejsilněji fixovaný.
Tímto velmi postupným přechodem došlo k perfektní adaptaci na UM a pro moje prsa to bylo taktéž velmi šetrné.

Otázkou je, jestli ti moje rady pomohou. Přeci jen odstavuješ tříměsíční plně kojené pidimiminko a chceš to zvládnout za měsíc. Každopádně ti držím palce.

Edit: Nevím, kde jsem vzala, že to chceš zvládnout během měsíce, tak za tu poznámku se omlouvám. :think: :D A ještě doplním, že režim se synovi nezměnil. Jen začal vyžadovat v noci méně dávek mléka, takže od té doby se mi spí líp. :lol: A krmila jsem jen já. Od manžela lahvičku nepřijal. Vyžadoval kontakt se mnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat