Postýlka/košík do půl roku miminka - jak nejlépe řešit?

1044
16.12.20 12:15

Postýlka / košík do půl roku miminka - jak nejlépe řešit?

Ahoj, chtěla bych zkušené poradit o radu. :mavam:

Čekáme první miminko a nevím si rady co vybrat za postýlku tak, aby to bylo praktické a hlavně pro dítě a pro nás pohodlné.

Varianty, které zatím mám:

1. Koupit přístavnou postýlku jako je na obrázku a tu mít jako plnohodnotnou postýlku těch prvních 6 měsíců, přes den v ní prcka převážet po bytě, abych na něho viděla, v noci bych ji měla u postele. Po 6 m. koupit klasickou postýlku do ložnice a případně lehátko/ohrádku do ostatních místností/obýváku, pokud v něm bude chtít dítě být.
  1. Koupit klasickou postýlku do ložnice a k tomu košík na přejíždění po bytě a hned od narození to mít takto. Je to asi nejvíce využívaná kombinace, mně jen připadá, že je to tak trochu zbytečné mít dvě místa na spaní hned od narození.
  1. Koupit klasickou postýlku do ložnice a přes den miminko dávat do lehátka/houpátka. Tahle varianta se mi líbí nejméně, četla jsem, že lehátka jsou spíše jen na chvilkové odložení dítka, rozhodně ne na větší část dne.
  1. Koupit pouze klasickou postýlku na kolečkách a tu používat po celém bytě. Je to sice nejekonomičtější varianta, ale byt není extrémně velký a jezdit všude s postýlkou 120×60 si moc nedovedu představit :lol:

Nevím, jestli ještě existují nějaké další varianty, budu ráda za všechny Vaše tipy, rady a postřehy…přeci jen ze zkušenosti jsou nejlepší rady :palec: Já se zatím nejvíce přikláním k první variantě. Líbí se mi, že budu moci mít dítko u postele, tyto přístavné postýlky mají i funkci houpání, vypadá to, že díky kolečkům by měla být manipulace snadná. Jen na ně nikde nejsou moc recenze :think:.

P. S. Nosítko také plánuji pořídit, ale nejspíše až se miminko narodí a nevím, jak se mu v tom bude líbit. Proto teď řeším hlavně ty postýlky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5531
16.12.20 12:17

U prvního jsem praktikovala variantu 2 a u druhého variantu 1 a ta se mi osvědčila víc.
Ještě dodám, že máme kontaktní děti, takže dost často spí s námi v posteli. Mladší má vydanou bočnici a postýlku máme přiřazenou k posteli. Občas k nám dorazí i starší, takže jsme pak 4 v jedné posteli a přiřazen postýlce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
16.12.20 12:22

@Pidulka1991
Děkuji za odpověď. A jakou jsi měla přístavnou postýlku, jestli se můžu zeptat?
A měla jsi do této postýlky hnízdečko? Já to viděla na fotkách a přijde mi, že tam pak to dítě je dost na těsno :think: a malé miminko jste si také brali do postele mezi sebe? Četla jsem právě, že na to je to hnízdo fajn, že se člověk pak nebojí, že by malé zalehl :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
16.12.20 12:25

Meli jsme možnost dva. Když se začali přetáčet na bříško, do košíku jsem už nedávala.
Hodně u nás frčela i hrací deka, miminka ji měly v rohu sedačky.
Ohrádku děti neměly, přišlo mi to jako ve vězení :nevim:

Edit: chybka

Příspěvek upraven 16.12.20 v 12:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 12:25

Mě se na první týdny osvědčilo půjčení postýlky, co mají v porodnicích. Perfektně se s ní manipuluje, je malá, takže s ní můžeš manévrovat i na malém prostoru, vejde se do ní monitor dechu, dá se naklápět i regulovat výška, miminko v ní může spát, což není dobré v nosítku ani v houpátku.

• Citovat
  • Nahlásit
5531
16.12.20 12:28

@yogina měla jsem košík na kolečkách ještě po sobě. Ale tchyně k sobě kupovala kolébku a ta byla taky super(na obrázku). Hnízdo měla taky tchyně. To mi přišlo jako zbytečnost, ale někdo na to nedá dopustit. Ze začátku jsme měli strach, malou jsem nakojila a vytáhla ji k hlavě. U kluka jsem to dělala stejně, teď už ale cestuje, tak spí mezi nama, vedle nás, jak si preleze :lol:… Je to jednodušší, když kojiš, lehnes si na bok dítko se pricucne a když je větší, tak si to prso najde i sám. Mám nespavce, takže jsem docela ráda, že už mě to tolik nebudí🙈 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52449
16.12.20 12:30

Ještě existuje varianta dítě být v postýlce nechce a nasáčkuje se k rodičům :mrgreen: A dále varianta v obýváku deka :mrgreen:
Jinak my měli košík v obýváku, postýlku v ložnici a dítko jsem přenášela. Jak si začalo sedat, šly ty malé věci pryč (kupovány z druhé ruky, takže jsem nijak netratila) a pořízena velká postýlka, kterou beztak bojkotuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
16.12.20 12:38

@ovetru
A na jak dlouho tedy jste ten košík využili? Já zatím nemám tušení kdy se dítě začne přetáčet samo na bříško (ani obecně :D:)

@Pidulka1991
Jasný, takže košík :) já právě přemýšlím, jestli je lepší košík nebo taková ta modernější přístavná postýlka. :nevim: Ale právě se bojím, že to pořídíme a za pár týdnů to budeme ukládat/prodávat, protože dítě z toho rychle vyroste…kdyby to bylo aspoň na těch půl roku, tak by to bylo fajn :)

@ugluk
Jasný, tahle varianta je taky :D ale stejně je podle mě lepší mít tu postýlku koupenou dopředu :mrgreen: :mrgreen: deka v obýváku určitě bude, ale tam asi dítko bude jen když někdo bude moci s ním být…navíc máme ještě dva psy, takže vyvýšená pozice je naprosto nezbytná, jinak by prcka ulízali :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10054
16.12.20 12:39

Taky jsme meli pujcenou z porodnice, je mala a dobre se s ni jezdi. Na ty prvni tri mesice, kdy mimco hodne spi. Jinak byla mala hodne s nami v posteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
16.12.20 12:43

@Lucie_Sx

@Anonymní píše:
Mě se na první týdny osvědčilo půjčení postýlky, co mají v porodnicích. Perfektně se s ní manipuluje, je malá, takže s ní můžeš manévrovat i na malém prostoru, vejde se do ní monitor dechu, dá se naklápět i regulovat výška, miminko v ní může spát, což není dobré v nosítku ani v houpátku.

Koukala jsem na to půjčování, nabízí to v Praze a okolí, jestli to bude nabízet naše porodnice, to musím zjistit…ale spíš si myslím, že ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7628
16.12.20 12:46

@yogina budu mít variantu 3. Přes den bude dítě spát v Hojdavaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19063
16.12.20 12:47

Koupila jsem normální postýlku se sundávací bočnicí a tu jsem měla bez bočnice přiraženou k posteli až do tří let. Do obytné místnosti jsem měla megakoš My sweet baby, který prckovi vydržel dokud nezačal sedět a to mám fakt velký děti. Jen jsem později sundala látkový potah, aby mimčo vidělo ven i bokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3038
16.12.20 12:55
@yogina píše:
@Lucie_SxKoukala jsem na to půjčování, nabízí to v Praze a okolí, jestli to bude nabízet naše porodnice, to musím zjistit…ale spíš si myslím, že ne :think:

Koukni na prvnipostylka.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1393
16.12.20 12:56

Měla jsem postýlku v ložnici a jinak byla malá nejdřív v obýváku na gauci, potom už na zemi. Nevidím osobně důvod mít x postýlek a dalších kravovin. Neměla jsem ani lehatko, pouze nositko kvůli venceni psa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
16.12.20 12:56

@Janli
Děkuji. Rovnou jsem koukla na ty košíky My sweet baby. Píšou, že u těch větších má matrace rozměr 85×50 a že se tam dítě vejde až do 9 měsíců. To je v podstatě stejné jako přístavné postýlky, od Jané má ta postýlka 83×49. Tak kdyby tam fakt dítě mohlo být těch půl roku, tak se to podle mě vyplatí :palec: :think:

@kacz
Děkuji za tip. Hojdavak je taky zajímavá varianta, ale mě by asi vadilo, že ho nemohu přemisťovat a vlastně ani uklidit. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat