Postýlka v ložnici nebo postel v pokojíčku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17.11.21 05:28

Postylka v loznici nebo postel v pokojicku?

Ahoj,
porad zarizujeme domecek, cekame miminko a porad vahame nad temito moznostmi:

1. Detska postylka v loznici
Klady: Budu spat ve svym. Nejak nas to s partnerem nerozdeli.
Zapory: Partner se nevyspi do prace. Nevim, jestli pak neni vetsi problem prestehovat dite do vlastniho (chceme brzo po sobe dalsi).

2. Dospelacka postel v pokojicku
Klady: Partner se vyspi. Od malicka bude maly ve svem pokojicku. Kdyz nepujde nasledujici den do prace, muzeme vsichni do velke postele v loznici.
Zapory: Rozdeleni partneru.

Sice mame loznici s pokojickem jen pres chodbu, ale urcite nechci „dochazet“. Chci mit maleho u sebe.
Prosim poradte, jaky model byste zvolili vy a proc?

Edit: Prostor nas neomezuje ani v jednom pripade a nahradni postel mame z pokoje pro hosty (zadna investice navic).

Příspěvek upraven 17.11.21 v 05:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
706
17.11.21 05:30

Já spím s malým (měsíčním) v posteli a přítel v obýváku na gauči, ale časem si to sedne a budeme spát zase spolu 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.21 05:35

@Asiina Na gauc ho vylifrovat nechci-nemame rozkladaci, takze by se moc nevyspal. Nemuzem se rozhodnout jen mezi temito dvemi moznostmi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.21 05:39

@Asiina kdyz spite mesic oddelene, neodcizuje vas to jako partnery? Tulime se pred spanim, povidame si..Nevim co by to udelalo, kdyby ke vsemu novymu prislo i tohle. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2547
17.11.21 05:40

Primarne bych to nechala na partnerovi. Muz manzel rekl, ze nechce, abych spala jinde. Mame postylku v loznici. Syn spi tak do ctyr, pak ho beru k nam (manzel koupil vetsi postel), aby manzela tolik nebudil ja i syn pak podrimujeme u kojeni.
Hodne zalezi na tom, jake bude vase miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
17.11.21 05:54

Dala bych postýlku do ložnice. Někteří chlapi to mimino přestanou po pár nocích vnímat. Staršímu jsem v noci fenovala zadek nebo zapinala vysavač kvůli odsátí nosu, a muž spal jako zabitej. Můžete koupit i postel do pokojíku a když bude problém, může spát tvůj muž tam. My teď spíme s 8mi letym a dvouletou v ložnici všichni, některé děti spát samy nechtějí, myslím, že se to naplánovat moc nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6943
17.11.21 06:00

@mandle-v-cokolade Dala bych postýlku do ložnice, změna se dá udělat kdykoli. Nemusí se nutne stát, že mimi bude v noci budit partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33151
17.11.21 06:57

Pokud nemá manžel potíže se spánkem, není sloužící lékař, hasič, pilot… dala bych postýlku do ložnice.
Budete spát spolu, můžete si vzít kdykoli k sobě i mimino. Nemysli si, že do postele nikdy! :mrgreen:
Naučíte se ten noční ruch zaspat, když bude vstávat ten druhý :lol: Doporučuju ve dnech volna tatínka zapojit ;) I když budeš kojit, přebalí, podá ti mimino, nemusíš vylézat s každým zamletím v postýlce, může někdy on :mrgreen:
A pak dítě do pokojíčku podle mě snáz odchází, než když odchází rodič zpátky do ložnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8034
17.11.21 07:06

Proč by se partner nevyspal do práce? :think: Mám děti dvě, a ani jedno mi v noci nebrecelo. Nikdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11995
17.11.21 07:12

Spali sme od narození první dcery všichni spolu. Manžela jsme v noci téměř nikdy nevzbudili. Když spí tak spí. Ani dceru pak nebudilo miminko. Po 4 narozeninách řekla sama, že chce do pokojíčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1835
17.11.21 07:16

První dítě bylo s námi v ložnici do roku a půl. Druhe s námi bylo jen v šestineděli, a šlo do pokoje k prvnímu. Vyhovuje mi to více z hlediska místa v ložnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4411
17.11.21 07:21

Nikdy chlap nespal kvůli dítěti jinde než ve své posteli. Malý byl s nama v ložnici v postýlce a někdy tesne po roce šel do svého pokoje. Tou dobou měl jedno mliko okolo jedné, takže v pohodě a já si šla zas lehnout k sobě. Manžel si na nevyspani ani jednou nestezoval

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930
17.11.21 07:25

Máme postýlku v ložnici a myslím, že manžel se vyspí. O malé skoro ani neví, když ho probudí, otočí se na druhý bok a spí dál.
Ono dítě ty dva vždycky trošku odcizí, nepřidávala bych tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
17.11.21 07:33

V pokojíčku mám danou postel, počítala jsem s tím, že kdyby malý budil manžela, tak se tam přestěhujeme. Ale můj muž má takové spaní, že ho neslyší a spí. Tak jsem měla postýlku v ložnici a od šesti měsíců už spinká sám ve svém pokojíčku. Mám velikou výhodou že spal a spí celou noc ( pokud ho zrovna netrápí zoubky ) teď má 14 měsíců a v naší posteli nespinkal. V neděli si ho tam bereme ráno, když se probudí aby si užil i tatínka a mohli jsme se všichni užít. Ale že by v ní usnul to nehrozí je to strašný živočich 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3507
17.11.21 07:47

První ( 8 let ) byla s náma v ložnici v postýlce, myslím, že vedle spal chlap možná tak 2× 🤷🏻‍♀️ Ve zhruba 15ti m se malá dávala do vlastního pokojíčku. Kojila sem ji pak už jen před spaním a v noci 1× či 2×. Teďka máme malého ( brzy 1,5 roku ) taky u nás v ložnici a je to s ním holt náročnější. Hodně blbě spí, často se budívá a teďka se tedy dcera přehodila s taťkou na spánek. Chlap se vyspat potřebuje, je řemeslník a leze po střechách + řidič. Takže pro mně holt bude teď důležitější, že se pořádně vyspí. Nemyslím si, že by nás to nějak rozdělovalo. Ono záleží aj na konkrétním dítěti a bylo / je pro mně pohodlnější mít děti u sebe, když jsou kojené 🙋🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat