Posudek od oponenta - konzultovat s vedoucí práce?

Anonymní
30.5.18 11:30

Posudek od oponenta - konzultovat s vedoucí práce?

Dobrý den,
právě jsem si přečetla posudek oponenta na mou diplomovou práci a nadzvedl mě že židle. Je napsán velmi arogantní formou (jsou tam obraty jako „nechápu, jak může někdo do diplomové práce napsat…“, „Nemohu si odpustit poznámku k…“ Apod. Dále mi vytýká absenci věcí, které ale v práci jsou (což u obhajoby lehce prokážu). Navrhuje mi C, od vedoucí mám navrženo A bez jakýchkoli výhrad.
Jde mi o to, zda posudek oponenta konzultovat s vedoucí. Samozřejmě bych vynechala mé osobní pocity. Ale nevím, zde mu mám napsat e-mail, ve kterém bych shrnula mou představu, jak budu reagovat na výtky. Dělá se to tak? Nebo to je čistě moje věc a s vedoucí už nic konzultovat nemám? Osobně se sejít nestihneme, bylo by to formou emailu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15349
30.5.18 11:41
@Anonymní píše:
Dobrý den,
právě jsem si přečetla posudek oponenta na mou diplomovou práci a nadzvedl mě že židle. Je napsán velmi arogantní formou (jsou tam obraty jako „nechápu, jak může někdo do diplomové práce napsat…“, „Nemohu si odpustit poznámku k…“ Apod. Dále mi vytýká absenci věcí, které ale v práci jsou (což u obhajoby lehce prokážu). Navrhuje mi C, od vedoucí mám navrženo A bez jakýchkoli výhrad.
Jde mi o to, zda posudek oponenta konzultovat s vedoucí. Samozřejmě bych vynechala mé osobní pocity. Ale nevím, zde mu mám napsat e-mail, ve kterém bych shrnula mou představu, jak budu reagovat na výtky. Dělá se to tak? Nebo to je čistě moje věc a s vedoucí už nic konzultovat nemám? Osobně se sejít nestihneme, bylo by to formou emailu.

Záleží, jaký vztah máš k vedoucí. Já měla u oponenta několik otázek, které jsem nepobrala a byla jsem vděčná, když mě vedoucí nasměroval. Dopředu jsem mu zavolala s tím, zda má na mě čas a zda bych to s ním mohla prokonzultovat. Navíc mě i dost uklidnil, protože mi k tomu sdělil svůj názor, že s oponentem v něčem nesouhlasí a že to i u obhajoby řekne, a toto mě strašně uklidnilo ;) jsem mu pak poslala kytku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5202
30.5.18 11:42

Já oponentní posudek konzultovala, tedy osobně, moc mi to pomohlo při obhajobě protože mi vedoucí práce navrhl body, kterým se mám při prezentaci práce radši vyhnout (způsobily by velkou akademickou debatu, která by mě nejspíš potopila) a které naopak rozvést. Za dotaz i když bude přes email nic nedáte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6506
30.5.18 11:42

Záleží, jaký máš „vztah“ s vedoucím. Formu a vyznění posudku bych ignorovala. A na vedoucí bych se obrátila v případě, kdy by sis nebyla jistá, jak na připomínky od oponenta reagovat (Dobrý den, v posudku oponenta se oponent doptává/komentuje tohle a tohle, nejsem si zcela jista, zda obhajobu vést spíš tímto směrem: blablablabla, nebo nějak jinak. Mohu znát váš názor? Děkuji.) Takhle bych to udělala já. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
30.5.18 12:07

Byla jsem na tom jako ty - od vedoucí A, od oponenta C, no taky mě to nakrklo. S vedoucí jsem to konzultovala, měla jsem s ní dobrý vztah a samotnou ji to C naštvalo, takže mi ochotně poradila :-) Určitě vedoucí napiš, může ti to dost pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama