Posudková komise na invalidní důchod, fallotova tetralogie

Anonymní
30.5.21 07:52

Posudkova komise fallotova tetralogie

Zdravím mám fallotovu tetralogii :roll: doktorka mě poslala do důchodu o který už mám požádáno a čeká mě cesta k posudkové komisi :zed: máte někdo zkušenosti? Hlavně ti co mají stejnou vadu? Karlovarský kraj, děkuji :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8509
30.5.21 08:53

Záleží na tom, v jakém celkovém stavu jsi. Vada je to kombinovaná a všichni pacienti na tom nejsou stejně.
Doposud pracuješ a nemáš žádný invalidní důchod? Máš veliké potíže? Kolik je ti roků.
Pokud tě odeslal do důchodu kardiolog sám, tak má jistě zkušenosti, že s touto vadou jsou tabulky nastavené tak, že nárok na důchod nejspíš budeš mít.
Znám holčinu, nyní už dospělou - ta má od dětství dvě umělé chlopně a bohužel nedostala žádný invalidní důchod. Prostě tabulky pro ni nevychází přívětivě. Přitom omezení na zaměstnání má dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 09:13

@lasička1
Ano problémy mám velké dost se mi zdravotní stav zhoršil :roll: jsem na mateřské a ID nemám zadamonej poprvé, alespoň sama za sebe :) je mi 26 :)

• Citovat
  • Nahlásit
12627
30.5.21 09:18

Syn má, ale zatím je nedospely. Do ID půjde určitě, už kvůli dalším potížím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8509
30.5.21 09:30
@Anonymní píše:
@lasička1
Ano problémy mám velké dost se mi zdravotní stav zhoršil :roll: jsem na mateřské a ID nemám zadamonej poprvé, alespoň sama za sebe :) je mi 26 :)

Moc držím palce, až jsou tabulky vstřícné. Kdyby to bylo reálné, tak bych víc přála plné zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 11:24

Mám ID 1.stupně. Uz 15 let. Nezaleží na diagnóze, ale aktuálním obrazu vady a jaká jsou omezení.
Třída NYHA mám vyhodnocenou 2,menší obtíže mám-zadychávání, unavitelnost, nižší tlak, nemám ale kolabsy. Mám velkou chlopenní vadu. Na reoperaci to zatím není, protože Česká kardilologická společnost po vzoru zahraničí posunula tabulky, kdy indikační komise doporučuje reoperaci. Když nejsou výrazné potíže, tabulky mají teď větší toleranci. Na MR jdu za rok.
Mám děti, žiji normální život, pracuji na půluvazek ve školství.

• Citovat
  • Nahlásit
4176
30.5.21 14:54

Před pár lety jsem psala žádost o ID mladé holčině, v dětství operace pro Fallotovu tetralogii, nyní má celkem významnou pulmonální regurgitaci. K tomu i lehkou mentální retardaci, je to romka co má myslím jen zvláštní školu. A důchod jí nedali, dost mě to překvapilo, protože si nedovedu co by mohla dělat za práci. Tehdy posudkář napsal, že se jedná o dlouhodobě nepříznivý stav, ale nedosáhla potřebná procenta k přiznání důchodu. Je tedy fakt, že ona je dost nespolupracující, zvládla už porodit 2 děti a na kardiologii jsem jí dostala jen když žádala ten důchod, poté už tam nedorazila. V prvním těhotenství jí doporučili rodit ve velké porodnici se zázemím kardiologie, stejně jela do okresní nemocnice. Ve druhém už nebyla pod kontrolou vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 20:56

Děkuji všem :hug: nejde mi o to zda mi ho dají nebo ne to je totiž buď a nebo :zed: ale šlo mi spíš o to jaké zkušenosti s komisí lidé mají :palec: četla jsem, že jsou zlý, posmívají se a urážejí :zed: dost se toho bojíte :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
8509
30.5.21 23:25
@Anonymní píše:
Děkuji všem :hug: nejde mi o to zda mi ho dají nebo ne to je totiž buď a nebo :zed: ale šlo mi spíš o to jaké zkušenosti s komisí lidé mají :palec: četla jsem, že jsou zlý, posmívají se a urážejí :zed: dost se toho bojíte :roll:

U komise je to rychlovka. Oni mají předem nastudované veškeré podklady, co jim zaslal obvodní lékař. A vlastně už vědí, jaký důchod můžou přiznat. Takže je to vlastně takové sdělení - dáváme, nedáváme, proč a na jak dlouho.
Nemyslim si, že by to bylo něco, z čeho by si měla mít strach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 05:01
@Lucka1111 píše:
Před pár lety jsem psala žádost o ID mladé holčině, v dětství operace pro Fallotovu tetralogii, nyní má celkem významnou pulmonální regurgitaci. K tomu i lehkou mentální retardaci, je to romka co má myslím jen zvláštní školu. A důchod jí nedali, dost mě to překvapilo, protože si nedovedu co by mohla dělat za práci. Tehdy posudkář napsal, že se jedná o dlouhodobě nepříznivý stav, ale nedosáhla potřebná procenta k přiznání důchodu. Je tedy fakt, že ona je dost nespolupracující, zvládla už porodit 2 děti a na kardiologii jsem jí dostala jen když žádala ten důchod, poté už tam nedorazila. V prvním těhotenství jí doporučili rodit ve velké porodnici se zázemím kardiologie, stejně jela do okresní nemocnice. Ve druhém už nebyla pod kontrolou vůbec.

Mám s touto vadou 5 dětí, jsem v péči specializované ambulance pro vrozené srdeční vady v dospělosti. Všechny jsem rodila normálně, ale v perinatologickem centru. Místní porodnice mě opakovaně odmítla. Mám vysokoškolské vzdělání, částečný úvazek ve školství, přesto důchod mám.
Ke komisi nechodím, vždy podepíšu, že mohou rozhodnout bez mé přítomnosti.

Opravdu to není o tom, jak kdo žije, ale jaký je obraz vady. Co se týče těhotenství a porodu, korigovana Fall. tetralogie je jedna z nejbezpečnějších vad pro těhotenství a pokud není výrazně zúžena nějaká tepna, kardiologické riziko velmi nízké. Vada není většinou dědičná. Lze dohledat i studie, některé přímo z mého kardiocentra. Mortalita matek je téměř nulová, rizika srovnatelná pro rodičky bez vady. Riziko náhlého selhání srdce lze vypočítat z krve z nějakého faktoru. Toto vyšetření mi dělali.

Mám vzdělání přesahující do sociálních služeb a vím, že pokud je stav stabilizovaný a pacient na vadu plně adaptován, posudkový lékař mu může odebrat až 10 procentních bodů potřebných ke snížení pracovních schopností vedoucích k ID. A naopak. Do jisté míry záleží, jak se na to dívá konkrétní posudková komise.

Přesto si myslím, že její zbytková vada nebyla tak významná. Možná měla být v popředí ta MR. A posudek psychiatra. Vady se nikdy nesčítají, bere se ta nejzávažnější.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 05:19

Píšu si tady na emiminu s maminkou, která má s touto vadou 4 děti, ID 1.stupně taky má. I moji lékaři v kardiocentru říkají, že jejich pacientky běžně děti mají a s touto vadou i vyšší počet, protože je jedna z nejpříznivějších pro těhotenství. Rizika jsou u funkčních vad malá. Větší rizika jsou v těhotenství u anatomických vad, že srdce nezvládne větší objem krve, rychlejší proudění.

Posudková komise počet dětí opravdu neřeší. Má řešit aktuální obraz vady a jeho dopady na pracovní život.

• Citovat
  • Nahlásit
4176
31.5.21 16:16
@Anonymní píše:
Mám s touto vadou 5 dětí, jsem v péči specializované ambulance pro vrozené srdeční vady v dospělosti. Všechny jsem rodila normálně, ale v perinatologickem centru. Místní porodnice mě opakovaně odmítla. Mám vysokoškolské vzdělání, částečný úvazek ve školství, přesto důchod mám.
Ke komisi nechodím, vždy podepíšu, že mohou rozhodnout bez mé přítomnosti.

Opravdu to není o tom, jak kdo žije, ale jaký je obraz vady. Co se týče těhotenství a porodu, korigovana Fall. tetralogie je jedna z nejbezpečnějších vad pro těhotenství a pokud není výrazně zúžena nějaká tepna, kardiologické riziko velmi nízké. Vada není většinou dědičná. Lze dohledat i studie, některé přímo z mého kardiocentra. Mortalita matek je téměř nulová, rizika srovnatelná pro rodičky bez vady. Riziko náhlého selhání srdce lze vypočítat z krve z nějakého faktoru. Toto vyšetření mi dělali.

Mám vzdělání přesahující do sociálních služeb a vím, že pokud je stav stabilizovaný a pacient na vadu plně adaptován, posudkový lékař mu může odebrat až 10 procentních bodů potřebných ke snížení pracovních schopností vedoucích k ID. A naopak. Do jisté míry záleží, jak se na to dívá konkrétní posudková komise.

Přesto si myslím, že její zbytková vada nebyla tak významná. Možná měla být v popředí ta MR. A posudek psychiatra. Vady se nikdy nesčítají, bere se ta nejzávažnější.

no jako zrovna tato slečna má zbytkovou vadu celkem významnou, i když na plicnici, tam se to dobře toleruje, ale podle posledního echa měla už známky přetížení pravé komory. Navíc ona měla i nějaké závažné arytmie, já mluvila s jejím ještě dětským kardiologem a ten říkal, že jí opakovaně posílal k elektrofyziologickému vyšetření, ale od nějakých 15 let přestala spolupracovat. Do té doby jí tam asi vždy dovlekla matka. Jinak zároveň může posudkový lékař přidat nějaké body např. za další diagnozy nebo právě např. z důvodu kvalifikace. Např. pokud se někdo se srdečním selháním živí jako stavební dělník a nic jiného neumí, tak může dostat body navíc oproti někomu kdo se živí např. hlavou. Takže tady jsem očekávala že holka na důchod dosáhne, fyzicky dělat nemůže a nikdy nebude moct a hlavou taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12627
31.5.21 18:11

@Lucka1111 tak arytmie jsou časté, ze? Alespoň takto mi to bylo řečeno naší kardiolozkou.

Upřímně nechápu, proč tvoje klientka na ID nedosáhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 18:36

@Lucka1111 Taky mám přetížení pravé komory(přes 50 procent) a arytmie, ale prý ty arytmie jsou každé jinak významné. Záleží, jestli jsou izolované nebo kupletové.
A žádala si opakovaně, třeba každý rok, dva? Když jí to zamítli, podala námitku?

Já sice pracuji ve školství, ale mám přesahující vzdělání do sociální sféry. Řešili jsme fiktivní případy ID, hráli jsme si na posudkáře. To přičítání a odečítání procentních bodů není jednoznačné a skutečně se to může lišit pohledem konkrétního lékaře. Jsou k tomu tabulky, ale je v nich prostor pro manévry. Rozhodují ale v komisi.

• Citovat
  • Nahlásit
4176
31.5.21 19:00
@Anonymní píše:
@Lucka1111 Taky mám přetížení pravé komory(přes 50 procent) a arytmie, ale prý ty arytmie jsou každé jinak významné. Záleží, jestli jsou izolované nebo kupletové.
A žádala si opakovaně, třeba každý rok, dva? Když jí to zamítli, podala námitku?Já sice pracuji ve školství, ale mám přesahující vzdělání do sociální sféry. Řešili jsme fiktivní případy ID, hráli jsme si na posudkáře. To přičítání a odečítání procentních bodů není jednoznačné a skutečně se to může lišit pohledem konkrétního lékaře. Jsou k tomu tabulky, ale je v nich prostor pro manévry. Rozhodují ale v komisi.

u mě nežádala, pak emigrovala do Británie, tak jsem posílala výpis britskému lékaři, byl to Čech, který se tam o ty migranty staral. Pak se vrátila zpět, ale zaregistrovala se jinam. Tak možná že to zkusila znova nevím. Říká se, že místní posudkář nemá rád Romy, hlavně ty co nikdy nepracovali a žijí z dávek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat