Posunuta ovulace, jak pak odpovídal/ neodpovídal UTZ?

Anonymní
22.5.20 04:45

Posunuta ovulace, jak pak odpovídal/ neodpovídal UTZ?

Zdravím maminky :mavam: mám dotaz, ty které jste měly ovulaci 24DC a dál, jak Vám pak seděl/neseděl ultrazvuk, myslím tím stáří plodu? Je možné, aby ultrazvuk odpovídal ale ovulace proběhla tak pozdě? Mě to teda moc neodpovídá. Měla jsem poslední MS 19.3 a ovulace byla 13.4. nyní jsem podle ms 9+1 ale podle utz 7+6. Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1514
22.5.20 06:03

Tak jasné, ze pokud neodpovídá MS klasickému cyklu ovulace, nebude odpovídat ani UTZ. naštěstí termín porodu se určuje při I. screeeningu, kde ti počet těhotenských týdnů budou korigovat na správné číslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13316
22.5.20 06:10

Nesedělo mně stáří plodu o 14 dnů podle ms. Nikdo to neřešil, termín jsem měla vypočítaný podle utz. Když jsem potřebovala vypočítat datum odchodu na PPM aj, dávala jsem do kalkulaček termín ms o 14 dnů později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
22.5.20 06:54

Vzhledem k delším cyklům jsem měla ovulaci vždy až třeba 26 nebo 28 DC. Utz samozřejmě odpovídal té „posunuté“ ovulaci :lol: Na 1. screeningu se to ještě o nějakej ten den posunulo, všude jsem jako hlavní udávala termín dle utz. Nakonec jsem stejně rodila ještě dřív než byl ten pseudotermín dle ms, ale to už je zase jiná :andel: Jinak, takhle na začátku hrozně záleží i na kvalitě ultrazvuku a doktora, se milimetr uklikne a hned je to stáří zas o několik dní jinde. Vůbec bych se tím neznepokojovala :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50068
22.5.20 08:17

Samozřejmě, že při posunuté ovulaci bude posunuté i stáří plodu a následný termín porodu. U pár dní se to moc neprojeví, u dvou a víc týdnů je to zcela zřejmé a nelze jinak a minimálně v tom prvním trimestru to prostě nebude odpovídat ani omlem. A ještě si k tomu přičti přesnost utz plus minus týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 19:06

Děkuji za uklidnění. Jsem těhotná poprvé, tak jsem z toho zmatená.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama