Posunutá ovulace nebo ovulace dvě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eneer
Závislačka 2932 příspěvků 26.10.18 11:01
Posunutá ovulace nebo ovulace dvě?

Zdravím, potřebovala bych si sesumírovat myšlenky, přečetla jsem na tohle téma sice spoustu diskuzí, ale přesto… :mrgreen:

Cykly mám celý život pravidelné, v posledním roce 26 dní +- 1 den. Podle píchání ve vaječníku měla proběhnout ovulace 9.10.18, MS měla přijít 23.10.2018. Dva dny před MS proběhl sex bez ochrany s tím, že se přece nemůže nic stát, když mám dva dny do MS a cykly pravidelné. MS nedošla a dnes (6 dní po sexu) slabě krvácím (normálně mám MS silnou), působí to jako nidační krvácení, což časově odpovídá.

Teď vlastně přemýšlím, jestli byla ovulace tolik dní posunutá (což by se mi stalo dle délky cyklů poprvé v životě) nebo jestli třeba neproběhla ještě jedna ovulka (dle lékařské studie z roku 2003 to není až tak neobvyklý jev). V tom případě jsem přemýšlela, jestli se v případě dvou a více ovulací natahuje luteální fáze nebo se dále řídí dle první ovulace…?

Asi nad tím moc přemýšlím :lol: ale potřebuji mít ve věcech přehled, taková malá úchylka :)

Jinak jsem si vědoma, že těch případů, kdy někdo otěhotněl ze sexu těsně před MS je spousta…

Samozřejmě je docela dost možné, že vůbec těhotná nejsem a MS se nakonec objeví v plné parádě :mrgreen:

Reakce:
karkarka
Závislačka 3063 příspěvků 26.10.18 11:21

Dve ovulace jsou možné,ale nastavaji v radu hodin a ne dni.takze se ti mohla klidne posunout ovulace,nebo hormonální výkyv a rozjizdi se ti menstruace.

rozand
Závislačka 4063 příspěvků 26.10.18 11:31

Ja bych hlavne zpochybnila jistotu, ze podle pichnuti u vajecniku s jistotou poznas ovulaci.

Eneer
Závislačka 2932 příspěvků 26.10.18 12:17

@rozand Jistá si určitě nejsem :)

@karkarka Daná studie právě uvádí možnost vícečetné ovulace v rámci dní/týdnů, psali tam, že je to přímo na přepsání učebnic biologie, ale kdo ví, kde je pravda.

Zdroj:

https://diskuze24.online/…jednom-cyklu

https://www.novinky.cz/…-jednou.html

karkarka
Závislačka 3063 příspěvků 26.10.18 12:30

@Eneer ja se na to prave ptala primářky v caru a ta říkala,že dve ovulace ano,ake v řádu hodin.

Makovapanenka13
Nováček 1 příspěvek 03.12.18 15:06

Sice starsi tema, ale dovolim si reagovat. Jsem ta, co miva 2 ovulace v jednom cyklu a kdo vi, jestli ne i vice. Mam to nekolikrat do roka, nekdy i nekolik cyklu po sobe. Druhou ovulaci mam 2 az 5 dni od te prvni. A mam to potvrzeno nekolika lekari.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >