Potahová hmota na dort a krém z mascarpone

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
anisha
Nováček 8 příspěvků 08.02.19 16:19
potahová hmota na dort a krém z mascarpone

Chystám se upéct dort s krémem z mascarpone, ale chci ho zdobit potahovou hmotou, četla jsem, že to není vhodné. Máte někdo zkušenost s podobnou kombinací, případně jak vyřešit vrstvu pod hmotu, abych nemusela dělat další krém. Co třeba marmeláda nebo tenká vrstva másla nebo dát hmotu na čistý korpus?

Reakce:
BaMaK
Závislačka 2968 příspěvků 34 inzerátů 08.02.19 16:28
@anisha píše:
Chystám se upéct dort s krémem z mascarpone, ale chci ho zdobit potahovou hmotou, četla jsem, že to není vhodné. Máte někdo zkušenost s podobnou kombinací, případně jak vyřešit vrstvu pod hmotu, abych nemusela dělat další krém. Co třeba marmeláda nebo tenká vrstva másla nebo dát hmotu na čistý korpus?

Marmeláda ani bez není dobrý nápad. Roztece se ti potahovka. Obecně by v krému mělo být více tuku než vody. Čistě máslo si neumim představit. Takže udělej krém z mascarpone, čast oddel a přidej tam další hroudu másla a je to :lol:. Já tak dělám pudinkove a v pohodě.

anisha
Nováček 8 příspěvků 08.02.19 16:32

Dík za radu, potahovku se chystám použít prvně, holt slečna si vymyslela, že musí být růžový a nic lepšího mně nenapadlo

debra.morgan
Kelišová 6247 příspěvků 08.02.19 16:34
@anisha píše:
Dík za radu, potahovku se chystám použít prvně, holt slečna si vymyslela, že musí být růžový a nic lepšího mně nenapadlo

tak to bych radeji koupila ruzove potravinarske barvivo a cely to vobarvila na ruzovo klidne krem i korpus :-D nebo jen jedno, ale ja potahovku nesnasim u nas by to nikdo nejedl :lol:

Ennny
Závislačka 2632 příspěvků 08.02.19 16:44

Potahované dělám běžně ,pokud nechceš dělat další krém dá se potahová hmota přilepit medem… děcka.maji rádi potahovou hmotou (marcipán) ale nesnáší máslo :lol:

anisha
Nováček 8 příspěvků 08.02.19 16:44

tak tu u nás by zase neprošel růžový krém a korpus, spíš to vidím tak, že si všichni kromě babičky a dcery sundají tu hmotu

anisha
Nováček 8 příspěvků 08.02.19 16:46

@Ennny med vypadá zajímavě … asi vyzkouším, dík

Ennny
Závislačka 2632 příspěvků 08.02.19 16:49

@anisha ale pozor nejlepší je když ho naslehas nesmí být ani moc tuhý ani moc řídký ;)

Ennny
Závislačka 2632 příspěvků 08.02.19 16:53

Jo a ještě jedna rada udělej ten marcipán trochou širší ;)

BaMaK
Závislačka 2968 příspěvků 34 inzerátů 08.02.19 17:45

@anisha s potahovou se super dělá. Marcipan se mi droli. Kdo ho nemá rád tak ho sloupne a nejí. A dorty vypadají suprove. Naše holky to taky milujou.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >