Výroba domácí potahové hmoty - zvládnu to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NikčaTrub
Stálice 72 příspěvků 07.10.18 12:59
potahová hmota -zvládnu to ?

Ahoj, chci se zeptat, jestli je možné potáhnout 2-3 patrový dort potahovou hmotou, i když s tím nemám zkušenosti, nebo to budou zbytečně vyhozené peníze? nejaký ten dort už jsem upekla a vždy zdobila jen krémem, takže mám docela strach. napište mi prosím své zkušenosti z prvního tvoření potahovkou, díky :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

Reakce:
M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 331 příspěvků 07.10.18 13:18

Koupila jsem si potahovací hmotu z webu s cukrářským zbožím. V popisku bylo napsáno, že je to vhodná hmota pro začátečníky, že se s ní dobře pracuje. Potahovala jsem jen jedno patro a naprosto bez problému, prostě jsem rozválela, hodila na dort a uhladila. Vypadalo to perfektně. Asi je jedno jestli potahuješ 1 patro nebo tři, co se týče potáhnutí hmotou. To ostatní nemám zkušenost. Ať se dílo podaří :mavam:

Aspera
Generální žvanilka 22113 příspěvků 07.10.18 13:35

Taky nejsem nějak zdatná cukrářka. Dorty dělám až od doby co mám děti a v pohodě. Dělám pravidelně potahované, potahovku si dělám sama doma. A potahovala jsem i patrový dort a šlo to. Jen si děj pozor na podklad, aby ti potahovka nestekla. Musí tam být máslový krém ne třeba šlehačkový. A já potahuju každé patro zvlášť a pak sesazuju na sebe. Horší asi než patrový dort je třeba mašinka (synův oblíbený dort).

Aspera
Generální žvanilka 22113 příspěvků 07.10.18 13:36

https://www.receptyonline.cz/…ovaci-hmota/ tohle je ona, jen pozor na MED. Hmota s ním je moc dobrá, ale na dorty je měkká a blbě se s ní dělá a teče. Takže sehnat sirup.

Lady Crow
Stálice 76 příspěvků 1 inzerát 07.10.18 21:12

@NikčaTrub
Já jsem zkoušela domácí marcipán ze sušeného mléka a byla to pecka :) Bylo to skvělý a vypadalo to hezky :) určitě stojí za vyzkoušení. Z mletých mandlí jsem nezkoušela. Hlavně si dej pozor na to, že některé krémy se s potahovací hmotou/marcipánem špatně snáší (mohl by se začít rozpouštět).

Hodně štěstí :)

Makkkyna
Stálice 68 příspěvků 08.11.18 12:19

Taky jsem zkoušela jen marcipán, ale mě se sním špatně pracuje. Potahovací hmotu jsem ještě nedělala, tu pro jistotu kupuju :).

Váš příspěvek
Reklama