Potenciální zaměstnavatel se neozývá

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2398
16.5.22 16:57

Potenciální zaměstnavatel se neozývá

Sháním práci, ve školství. V březnu jsem byla na pohovoru, všechno super a sluníčkový, určitě o vás máme velký zájem, ale najisto vám to můžu říct až po velké schůzi, kterou budeme mít koncem dubna. Určitě, určitě se vám ozveme. Koncem dubna, nejpozději začátkem května.

Nikdo se neozval, nakonec jsem tam někdy začátkem května zavolala. Paní zástupkyně je na obědě, ale dejte mi číslo, ona zavolá, hned jak přijde z oběda. Jasně. Nikdo se neozval, ale přišel mi mail, že dají vědět do konce týdne. Nedali. Mám tam volat znovu? Připadám si jako pako.

Velmi podobnou zkušenost mám pak ještě jednu, z jiné skoly.

Začínám být lehce vytočená. Je tohle při shánění práce normální? Nebo je to nějaké školské specifikum? Mám je uhánět, nebo to brát, že nemají zájem a doufají, že mi to dojde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
55330
16.5.22 17:01

@Platanka velmi neseriozni jednani. U nas uz jsou uvazky hotove.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
16.5.22 17:10

Bohužel - při hledání práce jsem na podobný přístup narazila x-krát. Po tom, co popisujete, bych si takovou firmu/zaměstnavatele vyhodila ze svýho zájmu sama. To akorát napovídá, že by mohly být problémy do budoucna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2429
16.5.22 17:14

Kasli na to, a „nelez“ jim do riti, kdyz se nejsou schopni ozvat. Chapu, ze zkousis si vybojovat misto, postupovala bych stejne, ale pri takovem jednani bych se na to vykaslala.

Bohuzel me zkusenosti pri hledani prace (a nemyslim ted ve skolstvi) mnohdy koncilo i tim, ze si me vzali na pohovor, slibili praci a pak mi zavolali, ze si delali jen seznam potencialnich zamestnancu a ze vlasne nikoho nehledaji. :potlesk: Celkove jsem se setkavala s podobnymi vydrby pri hledani prace.

Takze odpoved na tvou otazku - asi to bohuzel normalni je, ze zamestnavatele takhle neseriozne a neprofesionalne jednaji. :?

Brala bych to, ze nemaji zajem. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4586
16.5.22 17:15

Nevolala bych, není to od nich profesionální a ani slušné jednání. Možná jen nemají na to, říct, že zájem není. Zkus to jinde, už kvůli sobě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6413
16.5.22 17:21

A co máš za obor? První stupeň? Možná jim nepřišlo tolik dětí, kolik doufali, že budou příští rok mít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.22 17:23

Ano bohužel tohle je při hledání práce časté jednání. :roll: Samozřejmě velice nekorektní :( jako nechci si úplně hrát na světačku ale myslím si že na tohle narazíš napříč všemi obory nejen ve školství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2429
16.5.22 17:23
@shadowbabe píše:
Nevolala bych, není to od nich profesionální a ani slušné jednání. Možná jen nemají na to, říct, že zájem není. Zkus to jinde, už kvůli sobě :kytka:

Možná jen nemají na to, říct, že zájem není.
napsala Anička ze 3.A :mrgreen:
Jestli toto je bezny stav, ze zamestnavatel na toto nema koule, tak to me podrz. :mrgreen:

A nebo urcite na to misto maji stovky zajemcu, tak nestihaji odepisovat. :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.22 17:25

Jinak já bych jim nevolala a už bych se na ně vyprdla :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8097
16.5.22 18:03

K takovému zaměstnavateli bych fakt nechtěl nastoupit, když se chová jako hovězí. Už bych se jim nepřipomínal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
16.5.22 18:06

Myslím, že se jim objevil lepší kandidát, ale dělá okolky, tak si tě chtějí nechat v záloze.

Takhle se to dělá i v korporátech - po pohovoru se řekne, že do týdne se ozveme, ale hned ten den voláme nejlepšímu, ten se den-dva rozmýšlí, když odmítne, kontaktujeme další, tak aby se případně stihli kontaktovat všichni „ok“ uchazeči, a aby měli pocit, že jsou nej, i když jsou třeba až 3. a 4. (dneska je pořád pro uchazeče s VŠ velmi dobrá situace na pracovním trhu, takže lidi odmítají celkem často, protože během těch několika dní našli lepší práci). :)

A nebo tam mají klasický bordel. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5288
16.5.22 18:30

Hmmm ve škole můžou byt různé situace, já bych klidně zkoušela je kontaktovat, jestli tedy o to místo stojis. Kolikrát se dela na poslední chvíli nebo i po poslední chvíli :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 19:09
@Platanka píše:
Sháním práci, ve školství. V březnu jsem byla na pohovoru, všechno super a sluníčkový, určitě o vás máme velký zájem, ale najisto vám to můžu říct až po velké schůzi, kterou budeme mít koncem dubna. Určitě, určitě se vám ozveme. Koncem dubna, nejpozději začátkem května.
Nikdo se neozval, nakonec jsem tam někdy začátkem května zavolala. Paní zástupkyně je na obědě, ale dejte mi číslo, ona zavolá, hned jak přijde z oběda. Jasně. Nikdo se neozval, ale přišel mi mail, že dají vědět do konce týdne. Nedali. Mám tam volat znovu? Připadám si jako pako.
Velmi podobnou zkušenost mám pak ještě jednu, z jiné skoly.
Začínám být lehce vytočená. Je tohle při shánění práce normální? Nebo je to nějaké školské specifikum? Mám je uhánět, nebo to brát, že nemají zájem a doufají, že mi to dojde?

Nepracují sice ve školství. Ale na pohovoru určitě se ozveme, neozvali, ozvala jsem se já, prý zapomněli a tedy naprosto jasné, že jsem neprošla.
Ale kontakt si nechávají. Neozvali se, ozvala jsem se já a 2 krát.
Po pár dnech se ozvali a jsem nadšená, že i když jsem se musela vnutit, tak mám fajn práci a luxusní kolektiv kolem sebe :dance:
Takže volala si pouze jednou, jestli zájem o místo máš zkus jim znova zavolat.

• Citovat
  • Nahlásit
2398
16.5.22 19:41

Díky všem. Zkusím to zítra ještě jednou, ale spíš s nimi tedy nepočítám a začínám shánět znovu. Jsem si naivně myslela, že se mnou počítají, když mi řekli, že se mnou počítají… :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55330
16.5.22 19:44

@Platanka pospes si, skoly uz resi uvazky. Ted je nejvyssi cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat