Potíže bez žlučníku (preventivní odstranění)

Anonymní
21.5.21 03:42

Potíže bez žlučníku (preventivní odstranění)

Ahoj, uz jsem uplne zoufala a jdu si pro radu nekoho, kdo ma podobnou zkusenost a popral se s tim. Vzali mi chvili po porodu zlucnik, ktery byl ve vysledku zdravy, nikdy jsem zadne potize nemela, jen mi nahodou, kvuli porodnim komplikacim, zjistili polypy (ktere nakonec z 10 byly jen dva a pidi) a dohnali me k operaci. To, ze toho lituji ted rozebirat nechci.

Zajima me, zda bez zlucniku trpite na bolesti bricha. Mam bolesti hlavne nocni (okolo 3 rano), okolo zaludku do leve strany. Mam za sebou gastro bez jakehokoli nalezu. Casto me boli v levem podbrisku, to mi do budoucna jeste planuji delat kolonoskopii. Jsem taky hodne zaplynovana, stolice rychla (ne prujem), vim uz, co me zene hned, to mi tak nevadi. Ale ty bolesti jsou otravne, mam po operaci rok, prava strana v pohode. Plus mam malo zeleza, ale to asi nesouvisi. Cetla jsem o Emulipsu… ale recenze jsem cetla jen typu jedna pani povidala… Na gastru mi rekl, ze to s odstranenym zlucnikem nesouvisi… ale teda nevim z ceho jineho by to melo byt.

Prosim, jestli vam cokoli pomohlo, nebo mate taky podobne potize a jste bez zlucniku, budu rada za kazdou zpravu, dekuji predem. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1761
21.5.21 04:40

Mě vzali žlucnik před měsícem. Měla jsem ho plný kamínků a bahna. Byla jsem čerstvě po šestinedělí. Ty bolesti okolo žaludku mám občas taky. Hlavně, když sním více mléčných výrobků a nebo po čerstvém pečivu. Vím, že v rámci diety by se mělo jist staré pečivo. Ale ty staré rohlíky a veky už mě tak… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4953
21.5.21 06:40

Mě chtěli vzít žlučník v těhotenství. Měla jsem děsne bolesti a bahno ve žlučníku. Podepsala jsem revers (jelikož vim, že žlučník se dokáže skvělé sám regenerovat). No a po porodu a šestinedělí se to srovnalo. A když jsem šla na KO, tak jsem ve žlučníku neměla nic. Az mi to doktorka nevěřila a vyjela si staré fotky ze sona.
Bohužel často se vezme žlučník, ale jeho bolest zůstává. :nevim: V mém okolí to pár lidí má.
Jinak mě ještě napadá. Dělali ti vyšetření Slinivky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
946
21.5.21 07:02

Jsem rok bez žlučníku, měla jsem ho plný bahna a od tý doby ve mě pořád škrundá, vrčí, pořád mám někde křeče a trpím na zácpu. Před měsícem mě odvezla sanitka - přísahala bych, že jsem měla žlučníkovou koliku. Jako bez žlučníku je to lepší, to jo, nebojím se jíst. Ale to, jak střeva hrajou imrvére beatbox je opravdu otravný :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.21 07:27

Jak pisu, nemela jsem zadne bolesti v oblasti zlucniku a ani ted me v te prave oblasti neboli. Nebyly tam ani kameny, ani pisek, jen dva male polypy. Ani nevite holky, jak me mrzi, ze me do toho dotlacili… jenze kdyz strasi tim, ze z polypu se dela rakovina a navic jsem rodila akutnim cisarem za pet 12 se selhanim organismu (hlavne jater), kdy se mi zacpaly uplne streva, tak proste clovek veri doktorum… Delali mi na gastru sono celeho bricha i slinivky, brali krev. Vse to vypada v poradku…

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
17611
21.5.21 15:41

Aktuálně 7 týdnů po operaci a bez bolestí.
Vůbec nic mi není, můžu jíst úplně všechno (poslední rok jsem nemohla nic) a necítím žádné příznaky, které popisují ostatní.
Spíš bych to tipla na jiný problém. Žlučník a žlučovody mě bolely na levé straně, ale spíš do zad a nahoře, pod žebry. Pravda, bylo to okolo žaludku, plynovaly mi střeva. Původně jsem byla přesvědčená, že mám problém se žaludkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat