Reklama

Potíže s kakáním i kojením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evvcaa
Kecalka 172 příspěvků 10.01.17 11:35

Dobrý den maminky,

prosím o radu. Malý má 4 a půl měsíce a od ukončené 4. měsíce mu začínám dávat trošku zeleninky, každý den na oběd pár lžiček, nejdřív jsem dávala každou zeleninku zvlášť, teď už kombinuji. První týden mi každý večer prořval bolestí břicha, teď už je to lepší, asi si zvykl. Ale od té doby co jsme začli se mu strašne zhoršilo spaní a stávkuje mi u kojení (částečně přikrmuji nutrilonem, moje mlíko nestačí, do 100 ml denně). Chvilku si cucne, pak se začne co chvilku odsávat, křičet, někdy takhle kojím i hodinu, nebo zase po prvním hltu usne, když ho položím z polštáře na postel, v tu chvíli je vzhůru a křičí. Jediné noční kojení je v pohodě. Možná je tak protivný i kvůli zoubkům, trošku příznaky má (červené líčka, slintá, pere všechno do pusy), ale co mě hlavně trápí, že už asi měsíc a půl má problémy s kakáním, kaká jednou za týden a jen vyjímečně bez rourky. A je vidět, že ho to trápí. Skoro tři měsíce mi prořval bolestí bříška, tak už to poznám jak se kroutí. Stolička je řídká, takže nedostatek tekutin asi nemá, snažím se mu dávat i trošku fenyklového čajíčku. Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuji za rady :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ruzovenebe
Povídálka 24 příspěvků 10.01.17 11:53

Zdravím, také nás trápily bolesti bříška, špatně spal. Zelenina ho prostě asi nadýmala, bez espumizanu jsme nešli spát. Pozor na mrkvičku, ta ucpává. Potom mne napadá, že mu možná nesedí ta UM co máte… Napadá mne se u LP poradit ohledně kojení, aby to bylo lepší, třeba by jste se bez UM obešli.

medunka23
Kelišová 6757 příspěvků 10.01.17 11:55

Prikrmovat takto brzy jsi zacala proc?? Já bych tu zeleninu úplně vyřadila, dle mého nemá ještě dostatečně zralou trávicí soustavu na prikrmy. Kojene deti by měli začít od ukonceneho 6 měsíce. Můžou začít dřív, ale takové ukazatele že se může zacít je:dítě se samo otočí na bříško, jeví samo zájem o jídlo které jis.

Niccollett
Kecalka 163 příspěvků 10.01.17 12:03

Souhlasím s @medunka23 . Malý bude mít 6 měsíců za čtrnáct dní a je plně kojený. Vzhledem k tomu, že projevil zájem o jídlo a už válí sudy tak jsem minulý týden zkoušela dát zeleninu a musím říct, že nás bolavé bříško zatím z toho netrápí, takže už byl asi připravený. Tvůj syn mi ale připadá ještě dost mladý na to aby se popasoval s UM, MM a zeleninou do toho.

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 17 inzerátů 10.01.17 12:03

No mluvíte mi z duše. Syn nám řval na koliky až do 18 měsíců! Plně jsem kojila do 6m, jakmile začly příkrmy, bylo to strašný. I u dcerky si pamatuji, jak ji po 6m s prikrmy bolelo brisko.
Zlepšilo se to cca v 10m, kdy začal lézt, i tak mi ale v noci třeba 3h řval, kroutil se, prdel… Vím, že u miminek kolem 3m se trochu mění četnost kakani, a u některých je i normální, že začnou kakat i jednou za týden- vše spotřebují na růst. Pokud prospívá, pak je to v pořádku. A pozor - nám fenyklovy čaj zhoršoval prdiky!!! Zkoušela jste Espumisan a probioticke kapičky Bio Gaia. Po nich to bylo trochu lepší. Poradila bych se i s Vaším pediatrem. Přeji hodně sil!!! Vím, jak je to náročné. Jana

Evvcaa
Kecalka 172 příspěvků 10.01.17 16:46

@ruzovenebe LP mi už nemá co poradit, doma jsem ji měla, bojuju takto od třetího týdne a prostě jsem se nerozkojila, natrápila jsem se opravdu hodně a už se tím nechci zabývat, každou noc vstávám a odsávám, aby měl malý co nejvíc mého mlíčka, už mi docela hezky spí, takže ho nemám srdce budit. Jinak Espumizan jsem po dobu těch největších kolik kapala před každým kojením, teď už se snažím tak 3× denně a bio gaiu dávám taky, ale nepozoruji, že by to mělo nějaký efekt. Nutrilonů jsme vyzkoušeli několik, tento je proti kolikám a myslím, že mu docela sedl.

Evvcaa
Kecalka 172 příspěvků 10.01.17 16:51
Potíže s kakáním a kojením

@medunka23 @Niccollett právě, že není plně kojený, proto jsem začala, ale v tom nevidím takový problém, když uvidím že ho to moc trápí a nezlepšuje se to, tak počkám, jenom s tím kakáním si nevím rady, nechci aby si na tu rourku zvykl :-(

Evvcaa
Kecalka 172 příspěvků 10.01.17 16:56
Potíže a kakáním a kojením

@Jírovka prospívá až moc bych řekla :D espumizan i bio gaiu dávám, a o tom že by fenyklový čaj působil takto naopak jsem ještě neslyšela, dr jsem o tom říkala a odpověděla mi akorát, že je to divné, protože ostatní děti to snáší bez problémů, to je no comennt, i obrovskou pupeční kýlu jsme si museli za pomocí internetu vyléčit sami, pak nám akorát řekla že to má hezké…

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 17 inzerátů 10.01.17 18:19

No já na ten fenykl přišla tak, že když jsme začali s příkrmy, tak jsem do zeleniny přidávala i bulvu fenyklu:)) - v domnění jak mu pomůžu, jen, co jsem ho přestala dávat, a to už byl na příkrmy zvyklý, to byla úleva!!! Naše doktorka se tomu ani nedivila, každé dítě je jiné :roll: A koukám, jak píšete s tím kojením, udělala jste fakt podle mě, co jste mohla, nějaké mlíčko od Vás dostal a než se trápit - a kombinovat, to si myslím, že je rozumné klidně přejít jen na UM. Důležitá je totiž i spokojená maminka - já nejsem rozhodně proti kojení, měla jsem to štěstí, že jsem kojila obě děti - ale zase mám zdravý rozum, někdy se prostě nezadaří, i když jste udělala, co šlo. Prcek Vás bude milovat stejně a vy je jeho taky, ať kojíte nebo ne.
A s tím kakáním, já bych mu tu rourku prostě nedala, ať se vyprázdní sám. Jedné kamarádce holčička nekakala 21dní!!!, chodili i k doktorce, ale nic na ní nenašla, až se pak sama vykakala a byl to mazec :D Tak se držte, určitě se vše zlepší!!! Jana

medunka23
Kelišová 6757 příspěvků 10.01.17 19:21

@Evvcaa ono já zezacatku u starší taky kombinovala MM a UM, v okamžiku, kdy jsem přešla na UM, tak byl klid, možná i to míchání mu nedělá dobře. Jinak u toho kakani, když kadi brečí u toho nebo se vykadi v pohodě?? Zkusila bych nasadit lactulosu a hlídala bych to, aby to nebyl nějaký problém a tedy zvážila bych změnu pediatra pokud sním nejsi spokojená

Evvcaa
Kecalka 172 příspěvků 11.01.17 11:52
Kakání

@Jírovka pořád má ode mě asi 80% mlíčka, takže je podle mě škoda přejít na UM… já už se tím určitě nestresuju, to mám za sebou a zkoušela jsem opravdu všechno… nekakat 3 týdny? To snad ani není možné! Mě právě přijde lepší dát mu rourku, než ho nechat trápit, když se pak vykaká tak vidím jak se mu strašně ulevilo a dle zkušenosti známých, kteří ji taky používali si na to nezvykne a za čas se to prý samo upraví.

Evvcaa
Kecalka 172 příspěvků 11.01.17 11:55
Kakání

@medunka23 právě, že měsíc byl úplně klid, takže podle mě mu to míchání nevadí, a při kakání nebrečí a stoličku má řídkou, ta lactulosa to je co? Pediatra jsem už jednou měnila, tak často to nejde ;-)

Jírovka
Kecalka 356 příspěvků 17 inzerátů 11.01.17 12:09

Tak to má od Vás mlíčka hodně, to chápu, že když mlíko máte, tak chcete dávat. A to saje z prsu nebo mu to odstříkáváte do lahvičky? S tím kakáním víc neporadím, já rourku používala na prdíky, ale to fungovalo jen do 6m, pak jak začly příkrmy a stolice už nebyla řidká, pak je rourka k ničemu. :roll: Lactulosa - jak píše jiná maminka je v podstatě takové šetrné projímadlo, ale u takhle malého prcka nevím, zda se může dávat - to poradí v lékarně a nebo pediatr. Od 3 měsíce ale dětičky většinou kadí opravdu míň, mně obě kadily tak jednou za 3-4dny a většinou to tedy bylo všude jen ne v plíně :D

medunka23
Kelišová 6757 příspěvků 11.01.17 19:38

@Evvcaa pokud se nesnaží tlačit a netlačí naprázdno, nepoužívala bych rourku, on se vykaká sám, pokud bych viděla že mu to nejde, pomohla bych. Lactuloza se může už od miminka, mohou jí i těhotné a jak už psala @Jírovka používá se právě v případě broblémů se zácpou. Ale ono pokud je většinově kojený, tak kojené děti opravdu nemusí dlouhodoběji kakat, řídila bych se tím, jestli je spokojený a s příkrmem počkej až na ten 6tý měsíc

Evvcaa
Kecalka 172 příspěvků 11.01.17 21:01
Kakání

@medunka23 @Jírovka děkuji za rady ;-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama