Potíže s rodiči autisty

Anonymní
25.7.15 12:08

Potíže s rodiči autisty

Milé maminky.

Máme kamaráda, který k nm často jezdí. Má dvě děti, skoro čtyřletého a ročního syna. Partnerku, která je… no, nemusíme jít. Občas přiveze toho nejstaršího, občas celou rodinku.

A teď k problému. Starší syn je dle mého soukromého mínění autista. Rodiče to nechtějí řešit, zakrývají oči, že to ještě dožene. Dítě se samo nenají, je na plíně, nekomunikuje (neslyší na jméno, nepodívá se do očí, nesnáší fyzický kontakt), nemluví. Neposlouchá - je neodvolatelné od nějaké činnosti. Jako kdyby hluché - nedělej to - neposlechne. Problém je taky hlavně v tom, že otec kluka vůbec nehlídá, nechává ho být (on je hodný, on si pěkně hraje) a je tedy na mně (resp. dalších kamarádkách, sousedách, prostě ženských), abych dávala pozor, zda kluk něco neničí. Oblíbená činnost do něčeho tlouct, něco pouštět na zem. Nebo zda mu nehrozí nebezpečí - jednou ho přinesla sousedka (řval jí v náručí), že si prostě hrál na silnici. Bývá tady spousta lidí, dětí, nelze se prostě stoprocentně věnovat jen jednomu cizímu dítěti.

Kamarád je fajn kluk, ale jako otec totálně selhává. Píšu sem proto, že jsem právě celá rozčilená, uklízím, a přemýšlím, že už to vážně nevydržím a vyletím, že doma ať si dělají co chtějí, ale tady to takhle vážně už nejde. Nebo ať sem rodinu prostě nevozí. Notabene dneska poslední kapka, spali tady, odjeli a na naší zahradě se válejí jejich plné plíny. Je mi jasné, že kluk za bordel, který udělá, nemůže, zvláště pokud by vážně byl mentálně zaostalý, nebo autista, nebo prostě kdyby fakt měl nějaký takovýhle probém, ale jsem maximálně vzpruzená na jeho otce. Nechci se hádat, nechci ho vyhazovat, nemám právo ho poučovat, že je špatný otec, prudit koukej po klukovi ulidit hračky, co tu roztahal, koukej platit za to, co tu zničil, koukej vytřít tu louži, jak se zase někde počůral (když byl bez plíny)… jo, to mimchodem počůral mého syna… kluk tuhle činnost absolutně neovládá… a už vůbec ne tady dávat nějaké diagnózy o autismu… co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28762
25.7.15 12:12

Co co s tím. Vážně si promluvit s kamarádem. At´se probere, tohle normální není.
Jste snad dospělí, i ty i on, tak proč mu jako KAMARÁDOVI neřekneš věci tak, jak se mají?
Já ti nevim, ale já s přáteli hovořím na rovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
25.7.15 12:14

Tady jsou nezodpovědní především rodiče, chápu, že je těžké přiznat si, že mají postižené dítě, ale z toho popisu je to autista, jak vyšitý. Znám jeden pár, který po diagnoze, že mají dítě autistu ho strčili do ústavu a berou si ho na víkendy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47627
25.7.15 12:22

Divné je že se to neřešilo na 3 leté prohlídce? je tam problémů asi víc než dost. nám to bylo jasné cca ve 2,5 letech že je někde problém a už to nedožene :? To neřeší ani to že nemluví?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
25.7.15 12:24

Tak asi chodí na prohlídky? Co na to doktorka, že ta by si ničeho nevšimla?? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8289
25.7.15 12:25

No a co chceš vyřšit? tady máš dvě možnosti - buď se smířit s tím, že návštěvy probíhají tak, jak probíhají. anebo na rovinu říct kamarádovi, aby k vám s dítětem nejezdil, když se o něj neumí postarat, že vás obtěžuje hlídat jeho dítě a likvidovat po něm škody. těžko vymyslíš nějakou jinou možnost :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
25.7.15 12:28

@Markéta80 no oni v podstate nemuzou rodice prinutit, aby dite vzali k psychologovi atd, kdyz se jim nechce. Je to smutne, ale je to tak, pak uz se da asi jen podat podnet socialce za zanedbani ditete.

Zakladatelko, neni jeho otec tez mentalne zaostaly? Protoze nechat nekde valet pliny a nehlidat dite, to by mohlo nasvedcovat, ze psychicky stav muze byt zpusoben dedicnosti :roll: Ja bych se ohradila proti niceni veci, delani bordelu a nehlidani ditete, do ostatniho bych jim nemluvila. Ale rekla bych mu to, ze bud se zacne o sve dite starat nebo at uz nejezdi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47627
25.7.15 12:36

@Bibi239 tak jasně, musí chtít rodič. mě na 3 leté prohlídce když jsme řekla co si ymslim doktorka řekla že nejsme odborník a autista neni jen by to chtělo změnit výchovu a máme přijít až bude spolupracovat :roll:. Doporučení jsem dostala na foniatrii jestli slyší a neurologii. Ale pokud rodič nechce tak nic neudělá a průser bude až u zápisu do školy 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.15 12:52

Fór je v tom, že otec je vš. Akorát matka je podezřelé individuum, s prominutím, která sen echovala ani v těhotenství příliš zodpovědně. Celý ten vztah je prostě.. špatně, matka to nedává a otec bohužel její roli nezastoupí. Obávám se, že jestli je tam ten mentální problém, tak k tomu ještě absolutní nevýchova. Natož nějaká speciální péče. Klouček je tak hodný, nenáročný (celý den patrně sedí před televizí… ), tak na co si já stěžuju? Na co si my matky obecně stěžujeme?

U psychologa byli, ale nechtějí o tom mluvit a celkově mě to přijde, že tomu prostě nechtějí věřit, že to jsou prostě jen „kecy“. Bohužel teda tenhle problém zasahuje i částečně do vnitřních věcí tady doma, říkala jsem o tom manželovi, ale on to taky bere tak nějak že stejně budu uklízet poté i po ostatních. Že my ženské ty děti hlídáme stejně, hlavně ty malé, tak že holt v tm hejnu je i ten kluk. Taky jsem se ho ptala právě na ty doktory, ale odpověděl mi, že se o tomhle prostě spolu nebaví. Vůbec.

takže se obávám, že pokud se ozvu s tak stritkní věcí jakože „přije´d, ale sám“ (bez dětí a zvláště bez jejich matky), tak to prostě je poněkud minimálně nespolečenské. A že narazím i na svého muže, protože on s tím problém nemá. Minimálně prostě nemám podporu. Vypadá to prostě, že si zase stěžujeme jen my ženský, že nám dělá problém hlídat a uhlídat jedno dítě navíc. Ale udělat to prostě asi budu muset.

• Nahlásit
  • Citovat
26493
25.7.15 12:54

Pokud to vidíš takhle: nechci se hádat, nechci ho vyhazovat, nemám právo ho poučovat, že je špatný otec, prudit koukej po klukovi ulidit hračky, co tu roztahal, koukej platit za to, co tu zničil, koukej vytřít tu louži, jak se zase někde počůral (když byl bez plíny)…
TAk co chceš poradit? Tvůj barák. Buď si tam necháš s prominutím dělat na hlavu v tomto případě spíš na hlavu čůrat nebo vymezíš jasná pravidla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25334
25.7.15 12:54

Podle popisu je to asi fakt autík.

Bohužel není úplně výjimečné, že si to rodiče odmítají přiznat velmi dlouho. Popírají zcela zjevné příznaky a raději změní lékaře/přestanou se stýkat s rodinou/opustí kamarády než by si to přiznali.

Každopádně nepůjde to do nekonečna :,(

Musíš mu to říct. Ne kvůli plínám na tvé zahradě nebo počůranému synovi (moč zdravého člověka je sterilní :lol: ), ale kvůli tomu klukovi. Potřebuje pomoc a když ji nedostane, bude to horší.

Ale nemusíš to být ty. Můžeš prostě počkat, ono se to stane „samo“ (tzn. uděla to někdo jiný - lékařka, učitelky ve školce). Nebo ho ten mladší ve všem předežene a oni pochopí. Jsou právě v tom zlomovém čase, do pár měsíců to budou muset přijmout. A pak ho podpoř.

Pokud je normální, po určení diagozy začne se synem pracovat jinak. Ale i tak to bude pro tebe zátěž, když přijedou na návštěvu. Pro ně to bude zátěž celoživotní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26493
25.7.15 12:56

Že je otec VŠ to očividně nemá s jeho postojem nic společného. Minimálně je sociálně tupej, pokud nechá dítě dělat bordel a neuklízího. A je slepej vůči tomu, co klukovi je. Chudák dítě.
Udělej doma pořádek nebo řekni manželovi, ať to pak uklízí on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25334
25.7.15 12:56
@Anonymní píše:
Fór je v tom, že otec je vš. Akorát matka je podezřelé individuum, s prominutím, která sen echovala ani v těhotenství příliš zodpovědně.

Jó, to rodiče autistů milují, když okolí hledá, v čem udělala matka chybu, že má „takové“ dítě :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.7.15 13:15
@Bábrdl píše:
Jó, to rodiče autistů milují, když okolí hledá, v čem udělala matka chybu, že má „takové“ dítě :zed: :zed: :zed:

Já tu holku nemám ráda co jí kamarád přivedl mezi nás. Ale to se prostě nedělá, neříká, nech jí doma, je to blbka všech blbek…

• Nahlásit
  • Citovat
25334
25.7.15 13:22
@Anonymní píše:
Já tu holku nemám ráda co jí kamarád přivedl mezi nás. Ale to se prostě nedělá, neříká, nech jí doma, je to blbka všech blbek…

Hlavně nedělej narážky na to, co způsobilo, že mají autistu.

Upřímně, postižené dítě bude mít furt. A jednoduché to s ním nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama