Potíže v zaměstnání s rodinným příslušníkem a rozpad vztahu

12.2.20 09:54

Potíže v zaměstnání s rodinným příslušníkem a rozpad vztahu

Zdravím všechny diskutující. Zajímalo by mě, jestli zde má někdo zkušenosti s tím, že jeho vztah skončil nebo hrozil konec vztahu kvůli něčemu podobnému níže:

S partnerkou jsme zasnoubeni ale řešíme teď krizi ve vztahu kvůli práci. Pracuji s otcem snoubenky v jednom zaměstnání v roli jeho podřízeného. Nejenže jsme spolu v práci ale i doma. A práci tak řešíme i doma. Vzhledem k tomu, že jde o otce mé snoubenky, kdykoliv jsem měl výhradu k jeho chování v práci, držel jsem jazyk za zuby. Z respektu a z obav, že by se to přeneslo i domů a do vztahu.
Nedávno však už některých věci bylo hodně a při řešení pracovních záležitostí doma jsem se neudržel a prasknul dveřmi.
Snoubenka teď uvažuje o zrušení svatby, za to jak jsem se zachoval k jejímu otci.
Je to sice její otec, ale na druhou stranu je to můj kolega, řešili jsme pracovní věci a já to neberu tak, že bych se zachoval špatně k jejímu otci ale tak, že došlo k neshodě dvou kolegů. Teď ale nevím jak to partnerce vysvětlit a urovnat to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11952
12.2.20 10:00

Hele to co popisuješ zní jako naprosto toxické prostředí a nejhůř to dopadá od tebe.

Osobně bych to brala jako vhodnou příležitost vypadnout - a to jak od ženské, která nestojí při svém partnerovi a rozchází se s ním kvůli konfliktu s otcem, tak kvůli naprosto nesnesitelnému šéfovi, který si nárokuje čas, který ti rozhodně neplatí.

To už budeš svobodnější když budeš dělat gigola, než to co popisuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2373
12.2.20 10:07

Buď doma neřešit nic pracovního, nebo jít pracovat jinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11952
12.2.20 10:08

Respektive jediná teoretická šance jak udržet ten vztah je domluvit se s partnerkou, že prostě budeš pracovat jinde a že se odstěhujete od jejích rodičů.

Ale spíš si myslím, že na to nepřistoupí, protože prostě nejsi tak důležitý, jako její papínek.

Příspěvek upraven 12.02.20 v 10:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6977
12.2.20 10:10

Snoubenka ať si vezme svého tátu a já bych šla hledat štěstí jinam. Rozchod u prvního konfliktu, to není partnerka do života :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4488
12.2.20 10:12

Je to vždycky špatně pracovat v rodinné firmě. Ona je mezi 2 mlýnskými kameny.

Já bych to řešila výpovědí z práce.
To ostatní - jestli váš vztah vydrží nebo ne, závisí na více věcech. Spíš vydrží, když potenciální tchán bude jen tchánem a ne tvým šéfem.
To by ho stejně časem vedlo k tomu, že ti bude šéfovat i v soukromí.

Snoubenka - nech to na ní. Já bych radila jen jí oznámit tvé rozhodnutí. Pokud by neunesla, že jsi dal výpověď, tak bych je oba poslala do dějin. V manželství bys stejně nevydržel, nešlo by to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8521
12.2.20 10:14

@AlastorM Proč bys jí měl něco vysvětlovat? Pokud od tebe očekává, že nesmíš mít vlastní názor a ve všem musíš souhlasit s jejím otcem, tak to dobrotu dělat nebude. Tatínek má asi hlavní slovo, a vlak přes to nejede že? To bych těma dveřma práskla taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13445
12.2.20 10:29

Možná se ale na to koukni i z její strany. Bydlíte u jejich rodičů a ona možná cítí vůči rodičům silný závazek a má strach z konfliktů. Jaksi víc očekává ústupky od tebe než od svého otce. Svatbu odlož, změň práci a bydlení a pokud se ani potom nezmění přístup partnerky, tak i tu partnerku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 10:44
@AlastorM píše:
Zdravím všechny diskutující. Zajímalo by mě, jestli zde má někdo zkušenosti s tím, že jeho vztah skončil nebo hrozil konec vztahu kvůli něčemu podobnému níže:S partnerkou jsme zasnoubeni ale řešíme teď krizi ve vztahu kvůli práci. Pracuji s otcem snoubenky v jednom zaměstnání v roli jeho podřízeného. Nejenže jsme spolu v práci ale i doma. A práci tak řešíme i doma. Vzhledem k tomu, že jde o otce mé snoubenky, kdykoliv jsem měl výhradu k jeho chování v práci, držel jsem jazyk za zuby. Z respektu a z obav, že by se to přeneslo i domů a do vztahu.
Nedávno však už některých věci bylo hodně a při řešení pracovních záležitostí doma jsem se neudržel a prasknul dveřmi.
Snoubenka teď uvažuje o zrušení svatby, za to jak jsem se zachoval k jejímu otci.
Je to sice její otec, ale na druhou stranu je to můj kolega, řešili jsme pracovní věci a já to neberu tak, že bych se zachoval špatně k jejímu otci ale tak, že došlo k neshodě dvou kolegů. Teď ale nevím jak to partnerce vysvětlit a urovnat to

Zrušení svatby je výhra pro tebe. Oslavuj, protože s touto ženskou bys šťasten nebyl. Partneři mají stát pro sobě. Ona je zřejmě mamánka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 11:03

To, že jsem se naštval a šel od řešení problému pryč byla moje chyba, ale přišlo mi to v tu chvíli lepší než se hádat. Její otec je fajn, ale v práci je to na tenké hraně. Rád si prosazuje svou a to i úplné blbosti, za které by se jiný asi už naštval dávno.

Jejího úhlu pohledu to chápu, bere to jako neslušné k jejímu otci, ja to beru jako konflikt kolegů. A mrzí mě, že to partnerka nedokáže takto oddělit. Její rodiče mám v úctě.
Neříkám, že v práci nedělám chyby, ale bohužel je dělá i on a ikdyž jsem chyby jejího otce řešil s partnerkou, tak mi řekla ať si to s ním vyříkam nebo zmenim práci.
Po tomto už o změně prace přemýšlím. Ale rád bych zachoval i vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3060
12.2.20 11:09
@AlastorM píše:
To, že jsem se naštval a šel od řešení problému pryč byla moje chyba, ale přišlo mi to v tu chvíli lepší než se hádat. Její otec je fajn, ale v práci je to na tenké hraně. Rád si prosazuje svou a to i úplné blbosti, za které by se jiný asi už naštval dávno.Jejího úhlu pohledu to chápu, bere to jako neslušné k jejímu otci, ja to beru jako konflikt kolegů. A mrzí mě, že to partnerka nedokáže takto oddělit. Její rodiče mám v úctě.
Neříkám, že v práci nedělám chyby, ale bohužel je dělá i on a ikdyž jsem chyby jejího otce řešil s partnerkou, tak mi řekla ať si to s ním vyříkam nebo zmenim práci.
Po tomto už o změně prace přemýšlím. Ale rád bych zachoval i vztah.

Změn práci a zůstaň s partnerku..co je na tom tak těžkého, nebo ona podmiňuje vztah prací s otcem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.20 16:57

Práci jsem rozhodnutý změnit. Otázka ale je zda to už není pozdě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama