Potkala jsem bývalou lásku a začalo mi hrabat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 09:01
Potkala jsem bývalou lásku a začalo mi hrabat

Ahoj. Jdu si pro řadu, jelikož bych nerada udělala nějakou blbost. Mám přítele půl roku. Sice to nebyla láska na první pohled, ale já se postupně začala zamilovávat a zjišťovat, že má všechno, co jsem hledala a ještě k tomu je pracovitý, má mě rád a je pohledný. Děláme kde co, je to fajn…odjeli jsme ale na dovolenou do města, kde jsem dříve žila. Mimo výlety jsem absolvovala několik setkání se starymi známými, mimo jiné i se svojí bývalou láskou - nikdy jsme spolu nechodili, byl to jen krátký románek, který jsem ukončila já, ale protože chtěl jen přátelství s výhodami. I tak mě to ale dost semlelo, nikdy jsem nikoho před tím ani potom tak nemilovala a snažila jsem se na sobě hodně pracovat, aby to bylo za mnou…jistá náklonnost tam stále je, ale on by mě nechtěl a já jeho taky ne, už jsem nějak prozřela a věc vidím o dost víc rozumově…i tak se ale k příteli od té doby (2 dny) chovám jako strašná husa, všechno mi vadí, dotyky vlastně jen toleruji a čekám, jestli mě tahle blbá nálada přejde:/ také ten krátký čas prehodnocuji nás vztah, najednou ho vidím v jiném světle, ne tak úžasný:/ přejde to? Ještě jsme se nevrátili, možná se srovnám v domácím prostředí. Nicméně cítím se děsně špatně, je mi skoro 30 a přemýšlím jako nějaká puberťačka:/

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Rosary
Kecalka 184 příspěvků 26.02.19 09:14
@Anonymní píše:
I tak mě to ale dost semlelo, nikdy jsem nikoho před tím ani potom tak nemilovala a snažila jsem se na sobě hodně pracovat, aby to bylo za mnou..:/

Důležité slůvko - ani POTOM. Svého přítele očividně nemiluješ. Vybodla bych se na to. Po půl roce máš létat na obláčku a spolu cukrovat jak dvě hrdličky a ne myslet na kamaráda na sex.

stankaSR
Kecalka 474 příspěvků 26.02.19 09:19

Je to pre teba šanca to v sebe uzatvoriť. Dostala si týmto skvelú príležitosť. Prestaň sa ľutovať a pozri sa do svojho vnútra. Co v tebe vyvoláva tieto pocity, čo si musela obetovať aby si sa z toho vyhrabala, kam si pochovala svoje sklamanie… Preži si všetky tie pocity sklamania a bolesti z nevydareného romániku a uľaví sa ti. Potom to rozumovo spracuj, nechce ťa, nie je pre teba ten pravý atď. A už to potom nebudeš musieť nikdy riešiť a budeš spokojná s terajším priateľom. Ale tu bolesť máš v sebe a chce práve teraz von. Tak to využi.

Reflex
Závislačka 3564 příspěvků 26.02.19 09:19

Přejde to, vydrž. To je častý jev s těmi dávnými láskami. Snaž se zatím nebýt protivná na stávajícího. Pokud víš, že ten současný je dobrá volba, tak není potřeba prožívat bláznivou zamilovanost, ta je mnohdy spíš na škodu a následuje nemilé vystřízlivění.

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 26.02.19 09:35

Tak ono to přehodnocování současného vztahu může souviset s tím, že pomalu začínáš sundávat růžové brýle… Však ne nadarmo se říká, že po půl roce až roce často přichází ve vztahu první krize, protože člověk toho druhého poznává čím dál tím líp a přichází o iluze. Pokud tento tvůj stav trvá zatím jen dva dny, asi bych to zatím nějak moc nehrotila… Uvidíš, jak se to vyvine dál ;) Každopádně s partnerem komunikuj - řekni, co ti vadí, co se ti nelíbí… I třeba to, že zrovna nemáš moc na něho náladu.

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 26.02.19 09:37

Prostě jsi trochu vykolejená z emotivního setkání… Někdy člověk může být vykolejený a protivný kvůli emotivní konfrontaci i s někým z rodiny :nevim:

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8824 příspěvků 26.02.19 10:16
@Anonymní píše:
Ahoj. Jdu si pro řadu, jelikož bych nerada udělala nějakou blbost. Mám přítele půl roku. Sice to nebyla láska na první pohled, ale já se postupně začala zamilovávat a zjišťovat, že má všechno, co jsem hledala a ještě k tomu je pracovitý, má mě rád a je pohledný. Děláme kde co, je to fajn…odjeli jsme ale na dovolenou do města, kde jsem dříve žila. Mimo výlety jsem absolvovala několik setkání se starymi známými, mimo jiné i se svojí bývalou láskou - nikdy jsme spolu nechodili, byl to jen krátký románek, který jsem ukončila já, ale protože chtěl jen přátelství s výhodami. I tak mě to ale dost semlelo, nikdy jsem nikoho před tím ani potom tak nemilovala a snažila jsem se na sobě hodně pracovat, aby to bylo za mnou…jistá náklonnost tam stále je, ale on by mě nechtěl a já jeho taky ne, už jsem nějak prozřela a věc vidím o dost víc rozumově…i tak se ale k příteli od té doby (2 dny) chovám jako strašná husa, všechno mi vadí, dotyky vlastně jen toleruji a čekám, jestli mě tahle blbá nálada přejde:/ také ten krátký čas prehodnocuji nás vztah, najednou ho vidím v jiném světle, ne tak úžasný:/ přejde to? Ještě jsme se nevrátili, možná se srovnám v domácím prostředí. Nicméně cítím se děsně špatně, je mi skoro 30 a přemýšlím jako nějaká puberťačka:/

ještě víc na sobě pracuj :srdce:

předpokládaný vývoj… sex s aktuálním spolehlivým hodným blbcem tě přestane bavit… pak se opět země zachvěje s panem božským, kterej ale nebude chtít vztah jen nezávazně šu.kat, pak možná dojde k „nehodě“ - „nechtěné“ těhotenství, pan božský se nezachová jako pan božský…matka samoživitelka…pak se objeví nový (nebo předchozí) pan spolehlivý a přijme malého/malou za vlastní…sex opět začne haprovat …pak se opět objeví pan božský …chtěl by vás s malým/malou zpátky …nechme se překvapit :kytka:

Michal1986
Kecalka 304 příspěvků 26.02.19 11:56
@pohledzdruhestrany píše:
ještě víc na sobě pracuj :srdce:předpokládaný vývoj… sex s aktuálním spolehlivým hodným blbcem tě přestane bavit… pak se opět země zachvěje s panem božským, kterej ale nebude chtít vztah jen nezávazně šu.kat, pak možná dojde k „nehodě“ - „nechtěné“ těhotenství, pan božský se nezachová jako pan božský…matka samoživitelka…pak se objeví nový (nebo předchozí) pan spolehlivý a přijme malého/malou za vlastní…sex opět začne haprovat …pak se opět objeví pan božský …chtěl by vás s malým/malou zpátky …nechme se překvapit :kytka:
:D :palec:
není možná
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 26.02.19 12:42
@stankaSR píše:
Je to pre teba šanca to v sebe uzatvoriť. Dostala si týmto skvelú príležitosť. Prestaň sa ľutovať a pozri sa do svojho vnútra. Co v tebe vyvoláva tieto pocity, čo si musela obetovať aby si sa z toho vyhrabala, kam si pochovala svoje sklamanie… Preži si všetky tie pocity sklamania a bolesti z nevydareného romániku a uľaví sa ti. Potom to rozumovo spracuj, nechce ťa, nie je pre teba ten pravý atď. A už to potom nebudeš musieť nikdy riešiť a budeš spokojná s terajším priateľom. Ale tu bolesť máš v sebe a chce práve teraz von. Tak to využi.

.
Ano, tudy vede (trnitá) cestička. Jít do hloubky, pozkoumat pocity, ale přestat se nimi nechat unášet, jak je u žen zvykem. Poté zapojit rozumovou složku, což je pro některé citově vyprahlé velký problém, ony přeci cítí , že… ;-)
.
Vyhodnotit prožité - pozitivní, negativní (ty zejména) zkušenosti, protože mysl je mrška a vždy přihraje ty hezčí vzpomínky a rozetnout „to“ klidně i na sílu.
.
Jinak se může stát, že uteče dvacet let, pak cvak - prozření (já sem ale kráva, služka, otrokyně…) a po dvaceti letech vztahu, 2 dětech napíše znovu sem.
.
Dokud je vztah bez dětí a hmotných statků, tak jde jen o malování růžových obláčků, nic víc.
.
A mužů je… :)

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8824 příspěvků 26.02.19 13:55
@není možná píše:
.
Ano, tudy vede (trnitá) cestička. Jít do hloubky, pozkoumat pocity, ale přestat se nimi nechat unášet, jak je u žen zvykem. Poté zapojit rozumovou složku, což je pro některé citově vyprahlé velký problém, ony přeci cítí , že… ;-)
.
Vyhodnotit prožité - pozitivní, negativní (ty zejména) zkušenosti, protože mysl je mrška a vždy přihraje ty hezčí vzpomínky a rozetnout „to“ klidně i na sílu.
.
Jinak se může stát, že uteče dvacet let, pak cvak - prozření (já sem ale kráva, služka, otrokyně…) a po dvaceti letech vztahu, 2 dětech napíše znovu sem.
.
Dokud je vztah bez dětí a hmotných statků, tak jde jen o malování růžových obláčků, nic víc.
.
A mužů je… :)

dobrej sex versus špatnej sex spadá do kategorie pocit nebo rozum ?

Reflex
Závislačka 3564 příspěvků 26.02.19 13:57
dobrej sex versus špatnej sex spadá do kategorie pocit nebo rozum ?

Dobrej sex - pocit, rozum na sex nehledí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 16:23

@není možná já vím. To, co popisuješ,mi zdárně pomohlo tenkrat, a i když stále mezi námi visí jakási přitažlivost, pro každého z nás z jiného důvodu, vím, že i kdyby se projevil jinak, nepůjdu do to, jelikož by mi to akorát přineslo košíček radosti a obrovskou nůši trápení. Jen jsem na sebe naštvaná, že jsem to neukocirovala emočně, že i po třech letech, i když jsem od toho neměla očekávání,to se mnou takhle zamavalo a v mých očích to postavilo mého přítele jinam, než dosud byl - a to si právě nezaslouží. Snad mě to brzo přejde. @stankaSR

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 16:27

@stankaSR děkuji. Nechávám to prebolet, nebo spíš dobíjet. A máš pravdu, my se museli opět setkat, abych utvrdila, že on by opravdu nebyl dobrá volba. Jen jsem se cítila provinile vůči příteli a začalo mě napadat,jestli v tom má cenu pokračovat, když se dokážu vedle něj takhle znejistet a dostat do emoční vrtule.

@Reflex @Calendulka díky za zkušenost, jsem ráda,že to zažili i jiní :srdce:

není možná
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 26.02.19 16:32
dobrej sex versus špatnej sex spadá do kategorie pocit nebo rozum ?

Co je výsledkem dobrého sexu? Co je výsledkem špatného sexu? Co (kdo) to porovnává? Kdo (co) se táže?
.
Pro někoho je špatný sex vrcholem, protože nic jiného nezná, a tudíž se domnívá, že to, co prožil bylo super, top, mega…, a pro jiného je to startovní pozice, protože chce dosáhnout kvalitního sexuálního prožitku.
.
Obojí vychází z prožitého (snad již vědomě zpracovaného) a prožité z pocitů (aktuální dění). Pokud jsem komparací prožitků s ostatními jedinci svého druhu zjistil, že jsem zažil špatný sex a zjistil jsem (v hospodě, na e-miminu), že existuje i lepší, tak vědomě konám tak, abych se mu příště vyhnul. Toho docílím jak a čím?
.
Na základě pocitů (3 leté dítě se vzteká a neví proč, protože mu chybí zkušenost či vysvětlení, kdežto 40 letá vztekající se žena má spíše nízké EQ a IQ) nebo na základě zralé úvahy (jsem dospělá žena / muž a umím své pocity a emoce zpracovat, integrovat a na jejich základě provést změnu svého budoucího chování), která povede k lepšímu (dobrému) sexu?
.
Teď mi došlo, že jsme na e-miminu, čemuž odpovídá i mentální úroveň hladiny místních diskusí a témat. :)
.
Vědomý jedinec jde prvně do sebe, protože ví, že 99,9 % problémů i řešení je ukryto uvnitř.
.
Dobrý = průměr.

není možná
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 26.02.19 16:41
@Anonymní píše:
@není možná já vím. To, co popisuješ,mi zdárně pomohlo tenkrat, a i když stále mezi námi visí jakási přitažlivost, pro každého z nás z jiného důvodu, vím, že i kdyby se projevil jinak, nepůjdu do to, jelikož by mi to akorát přineslo košíček radosti a obrovskou nůši trápení. Jen jsem na sebe naštvaná, že jsem to neukocirovala emočně, že i po třech letech, i když jsem od toho neměla očekávání,to se mnou takhle zamavalo a v mých očích to postavilo mého přítele jinam, než dosud byl - a to si právě nezaslouží. Snad mě to brzo přejde. @stankaSR

.

Naučit se vědomě kočírovat emoce je svatý grál seberozvoje, který nám bohužel či bohudík naši rodičové ponechali uschovaný před našimi zraky.
 .

Časem a poctivou prací na sobě jedinec zjistí, že je to jako jízda na kole, nic více, nic méně a v naprostém klidu se vědomě rozhodne, že raději si bude jistý čas hrát sám se sebou samým než, aby si hrál blbě ve dvou.
.
Proto je zde tolik masochistek, ano dámy, ruku na :srdce:…, mnohé jste masochistky milující emoční utrpení (chybí správný emotikon s devíti ocasou kočkou), které 20 let doufají (asi doufačky), že se drahý konečně probudí, procitne a uvidí, jak ho masochistka miluje, a přitom jsou to právě ony doufačky, které se vědomě zaslepily a kompas lásky, který řve ne, tento ne, uzamkly na sto západů.

I když, jak říká jistý Antony de Mello Kdo netrpí, ten neroste.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama