Potlačení domněnek a úzkostí

Anonymní
18.5.20 07:39

Potlačení domnenek a úzkostí

Ahoj, potřebuji se asi jen vypsat. Případně kdyby někdo měl přece jen radu.
Mám rok přítele. Nežijeme spolu, moc se nevidame, on náročnou práci v Praze, já dvě práce v Plzni a tři děti.
Přítel žije v domě, horní patro on, dolní otec (mamka zemřela). Plánujeme rekonstrukci horního patra, protože tam není ani kuchyň, ani sociální zařízení. A nevešli bychom se tam.
Teď si otec přítele nasel přítelkyni se synem. Min víkend tam byli prvně. Tento víkend již tam spali. Příteli bylo naznačeno, ať nejezdím a ať i on se zdekuje. Pristi víkend a kolik dalších se to má opakovat. Přítelkyně do teď nebyla nikomu představena. Samozřejmě otci to oba přejeme, přece jen byl 20let sám (tedy nikdy si domů žádnou neprivedl). To jen pro nastineni, o co jde..
A ja dostala záchvat paniky, sevřel se mi krk, bylo mi krutě na zvracení, chtělo se mi brecet 8o ale já vlastně nevím proč. Teda vím, už si asi predstavuji ty hadky, dusno.. Tak jak to mezi ženami bývá.. Asi se trochu bojím, že se ona nastehuje dřív a bude si hrát ba paní domu.. :roll: Racionálně vím, že to ale může být naprosto v pohodě ženská a její dítě super. Potřebovala bych nějak šikovně potlačit domněnky a předsudky o uzkostech nemluvě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4851
18.5.20 07:43
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji se asi jen vypsat. Případně kdyby někdo měl přece jen radu.
Mám rok přítele. Nežijeme spolu, moc se nevidame, on náročnou práci v Praze, já dvě práce v Plzni a tři děti.
Přítel žije v domě, horní patro on, dolní otec (mamka zemřela). Plánujeme rekonstrukci horního patra, protože tam není ani kuchyň, ani sociální zařízení. A nevešli bychom se tam.
Teď si otec přítele nasel přítelkyni se synem. Min víkend tam byli prvně. Tento víkend již tam spali. Příteli bylo naznačeno, ať nejezdím a ať i on se zdekuje. Pristi víkend a kolik dalších se to má opakovat. Přítelkyně do teď nebyla nikomu představena. Samozřejmě otci to oba přejeme, přece jen byl 20let sám (tedy nikdy si domů žádnou neprivedl). To jen pro nastineni, o co jde..
A ja dostala záchvat paniky, sevřel se mi krk, bylo mi krutě na zvracení, chtělo se mi brecet 8o ale já vlastně nevím proč. Teda vím, už si asi predstavuji ty hadky, dusno.. Tak jak to mezi ženami bývá.. Asi se trochu bojím, že se ona nastehuje dřív a bude si hrát ba paní domu.. :roll: Racionálně vím, že to ale může být naprosto v pohodě ženská a její dítě super. Potřebovala bych nějak šikovně potlačit domněnky a předsudky o uzkostech nemluvě.

A komu ten dům patří? Přítel v tom domě tedy nebydlí, pouze plánujete, že se tam přestěhujete? Proč si nenajdete tedy něco společného jinde? Pak by nebyl důvod k obavám a úzkostem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
18.5.20 07:45

Mě pomáhá v takových situacích sdílení. Jestli to nechceš hned tlačit do přítele, dej si víno s kamarádkou a prober to. Jinak k situaci, můžete přece s přítelem pořídit jiné bydlení, kdyby to v domě u táty nefungovalo. Ale jestli budete rekonstruovat, tak bych popřemýšlela i o samostatnem vchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.20 07:48

Buď ráda, že to přišlo teď a ne za dobu např. rekonstrukce. Taková soužití obecně nedělají dobrotu a nikdy bych do toho nešla ani v největší nouzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.20 07:50

A co s tím? Ty tam nebydlíš, dům bude pravděpodobně otce od přítele. Možná, že mohl kdysi slíbit, že mu půl baráku dá, ale asi nepočítal, že si najde přítelkyni s dítětem. Teď to spíš vypadá, že pokud to otci vydrží, tak zřejmě bude chtít celý dům pro sebe, aby si mohl přítelkyni s dítětem nastěhovat, to je logické. A upřímně, mačkat se dvě rodiny v jednom domě, kdo by to chtěl, to bude hrůza…Přítel by si měl promluvit s otcem na vážno, jestli platí jejich domluva i teď a pokud ano, ať převede raději půl domu na něj. Pokud ne, tak prostě plánujte jiné bydlení, to se stává, že plány se mění…

• Citovat
  • Nahlásit
21824
18.5.20 07:53

Ty se tam plánuješ nastěhovat? Proč proboha? 8o doufám, že se ještě nehodláš podílet na té rekonstrukci! Vždyť ti tam nebude nikdy nic patřit, navíc vícegenerační soužití nedělá dobrotu na žádný pád, ani s přítelkyní ani bez ní. Nečekáš doufám, že tam starý pán přijme 3 cizí děti s otevřenou náručí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
18.5.20 08:11

Racionalne bych se nikam nestehovala. Nebud blazen. Vicegeneracni souziti je vzdycky osemetne i v rodine, natoz se nastehovat ke starsimu panovi zvyklemu na svuj klid a nadsenemu z pritelkyne jako cizi osoba (a to po roce s tim, ze se ani s pritelem moc nevidate, takze pocitam, ze otce jsi videla parkrat, jsi) se tremi detmi. A s pritelem se znas taky jenom rok. Tu rekonstrukci bude platit kdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.20 08:14

Dům je přítele, a žije tam. My tam nebydlime proto, že se s přítelem dohodli, že. Až po rekonstrukci.. Museli bychom se na tu dobu zase stěhovat pryč, budou se strhavat stropy a měnit střecha. A ne rekonstrukce se finančně účastnit nebudu. Ani to po mě není vyžadováno.
Jo, najít si jiné bydlení mě taky napadlo. Ale ten dům je teď už dost zhodnocen. Stavět jinde? Já už nejsem úplně nejmladší a tohle je na dlouho. A přítel zase nechce žít v bytě.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.20 08:20

@Afrikana on je sice starší (60) ale akční a vitální chovatel zvěře, celé víkendy věnuje zvěři, výstavy i mimo ČR. Do doby corona celé dny v práci jako truhlář podnikatel

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17921
18.5.20 08:21

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

pokud nepomůže svépomoc, tak potom je čas na psychoterpii.

Celé se to nějak vyřeší, jen ne hned, stačí až tvého potenciálního tchána přejde první nával hormonů. Prostě tam nechce mladý, když si užívá nový objev. Z toho fakt není potřeba vyvozovat katastrofické scénáře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.20 08:38

No hele kvůli mě taky nikdo nikam neodchazel. Dokonce se ani barák negruntoval. Snažíme se nikoho neomezovat. Očekávala bych (zase ta blbá domněnka), že e z druhé strany to bude fungovat stejně. Navíc není možné být každý víkend kde si, protože někdo musí narezat dřevo, postarat se o zahradu, zryt.. A kruci, je to i jeho domov. On se tam narodil

• Citovat
  • Nahlásit
17787
18.5.20 08:55
@Anonymní píše:
No hele kvůli mě taky nikdo nikam neodchazel. Dokonce se ani barák negruntoval. Snažíme se nikoho neomezovat. Očekávala bych (zase ta blbá domněnka), že e z druhé strany to bude fungovat stejně. Navíc není možné být každý víkend kde si, protože někdo musí narezat dřevo, postarat se o zahradu, zryt.. A kruci, je to i jeho domov. On se tam narodil

A proč to řešíš za přítele? Není lepší neviset nikomu na krku, navíc když ten nikdo/někdo není schopnej si zjednat prostor ve vlastním domě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
18.5.20 09:17

Hele, starej pan si po 20 letech dobre zasoulozil :P asi s tim ted nic neudelate, ale stary osamely vlk si snad nenastehuje zenu s ditetem. Nepindala bych do toho, ono to bude mit vývoj. Jinak ale bych se nejak extra nezinyrovala a jezdila tak jako doposud s tim, at se schovavaj ‚mlady‘. Jestli ti jde o to se tam nastehovat, tak tam jedte, ona mlada pani vezme rychle zpátečku. Majitel je syn ;)

Ja bych na to nervy nemela a do takoveho stavu veci se nestehovala. At ten barak zrekonstruuje a pak se uvidi ;)

• Citovat
  • Nahlásit
21824
18.5.20 09:28
@Anonymní píše:

To očekáváš špatně, protože ať je to jak je to, ty v tom baráku budeš vždycky cizí, na tebe se budou brát ohledy jako na poslední. A ano, je to domov tvého přítele, ale tvůj ne a neočekavej, že se to změní. Za mě jsi úplně šílená, že do něčeho takového chceš jít. S přítelem se pořádně neznáte, dům evidentně není dvougenerační a bůhví, jak se tam po rekonstrukci vejdete. Pokud už teď musí syn odjet, aby si mohl děda bez skrupulí skočit, tak to asi žádný velký dům nebude. Chudáci děti, nové prostředí, nový strejda s děda, který by byl radši, kdyby všichni vypadli, aby si mohl užívat nový vztah. Jak se tam asi budou cítit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.20 09:31

@pohledzdruhestrany já ale neřeším situaci jako takovou, ale to co to ve mě vyvolává. Špatně čteš. A závislá na něm fakt nejsem

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat