Potničky po úplně celém tělíčku :-(

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.9.21 11:15

Potničky po úplně celém tělíčku :-(

Dobrý den, dvouměsíčnímu miminku se udělaly potničky po úplně celém tělíčku. Ukazovala jsem to doktorce a potvrdila, že se jedná o potničky. Jak je to možné že se udělali v takové míře? Miminko je plně na UM, peru v jemném pracím gelu pro děti, bez aviváže. Že by jí bylo doma horko si taky nemyslím. Je pravda, že jednou jsem nestíhala vyžehlit a dala mimču nevyžehlené pyžamko, mohlo se osypat z toho…? Koupu v čisté vodě, nepatlám žádnými krémy na doporučení doktorky….
Na tělíčku skoro nemá hebkou kůži :-(
Co s tím? Doktorka se tvářila že je to skoro normální…..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11346
22.9.21 11:18

Potničky se můžou objevit i po jednorázovém a chvilkovém přehřátí, stačí, když miminko pochová v náručí někdo v teplém svetru. Ona nemají termoregulaci, takže se okamžitě přehřívají. A ano, je to normální, zažije to snad každá máma. A ne, z nevyžehleného pyžama to fakt být nemůže, snad jsi ho předtím prala, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 11:23

@Aduš8
Děkuji, samozřejmě jsem ho prala, ale známá mi říkala, že se takto malým dětem musí oblečení ještě na vysokou teplotu přežehlit, aby se zničili bakterie a že taky z nevyžehleného oblečení se může mimčo osypat, jak reaguje na zbytky pracího gelu, proto se raději ptám. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
11346
22.9.21 11:27
@Anonymní píše:
@Aduš8
Děkuji, samozřejmě jsem ho prala, ale známá mi říkala, že se takto malým dětem musí oblečení ještě na vysokou teplotu přežehlit, aby se zničili bakterie a že taky z nevyžehleného oblečení se může mimčo osypat, jak reaguje na zbytky pracího gelu, proto se raději ptám. ;)

Tak reagovat na gel by mohl, ale to i po přežehlení, ten tím nezmizí. A mýty o nutnosti žehlení už jsou dávno zastaralé, pokud pereš na dostatečnou teplotu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
22.9.21 11:28

Tipuju že známá je starší ročník? V dnešní době se nemusí přežehlovat ani čtvercovky při látkování, to bylo kdysi nemyslitelné. A zbytky gelu se dostanou pryč mácháním, žehlením ne.
Jak píše Aduš, miminku stačí se jednou prohřát a potničky jsou na světě, ale zase zmizí, neboj 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26137
22.9.21 11:37
@Anonymní píše:
Dobrý den, dvouměsíčnímu miminku se udělaly potničky po úplně celém tělíčku. Ukazovala jsem to doktorce a potvrdila, že se jedná o potničky. Jak je to možné že se udělali v takové míře? Miminko je plně na UM, peru v jemném pracím gelu pro děti, bez aviváže. Že by jí bylo doma horko si taky nemyslím. Je pravda, že jednou jsem nestíhala vyžehlit a dala mimču nevyžehlené pyžamko, mohlo se osypat z toho…? Koupu v čisté vodě, nepatlám žádnými krémy na doporučení doktorky….
Na tělíčku skoro nemá hebkou kůži :-(
Co s tím? Doktorka se tvářila že je to skoro normální…..

Zehlit nemusíš, já nežehlím vůbec a na pokožku to vliv nemá a to doma trpime na různá kožní onemocnění. Dítě se ti nejspíš přehřálo, stačí chvilku. Nedělej nic ono to zas samo zmizí, něčím to patlat, to jenom zhoršíš. Taky koukej na materiál oblečení, aby byla všude čistá bavlna, ty příměsy to můžou zhoršit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 12:01

Moc všem děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1550
22.9.21 12:09

Co máš za ten prací gel? Bohužel i to, co se tváří jako super šetrné pro děti, může být pěkná s*čka. Jinak, co se žehlení týče, já miminům nežehlila vůbec, to potřeba není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2876
22.9.21 12:16

Doporučuji koupat v černém čaji (1 hrnek čaje do koupele), našim to na vselike potnicky, pupínky apod. pomáhalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 14:34

@Jahru vyzkouším děkuji moc!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.21 14:35

@vedma007 měla jsem Lovelu tabyla super a teď mám Batolátko z Kauflandu, tam tu lovelu neměli a už sem potřebovala prací gel koupit…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat