Potničky X neštovice v počátečním stadiu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 13:03
Potnicky X neštovice v počátečním stadiu

Ahoj, kriticky nutne potřebuji radu, jak od sebe tyto 2 věci odlišit. Před hodinou jsem našla u dítěte asi 6 malých červených puchyrku naplnenych tekutinou (všechny na zádech). Je bez teplot, aktivní, na první pohled zdravé. Je pravda, že děcko se v noci spotilo tak, že jsem ho ráno musela prevleknout. Na druhou stranu, před cca 14 dny jsme se v MHD střetli s holčičkou, která byla osypana a na 99% to byly neštovice. Sice jsme ihned přešli do jiné části vozu a následující zastávku vystoupili, ale ten kontakt tam byl. Za pár hodin máme odjíždět na dovolenou a já vůbec netuším, co dělat a jak se k tomu postavit.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9344 příspěvků 23.06.19 13:09

To ti nikdo na stoprocent neřekne. Mýmu dítěti taky začaly neštovice na zádech a dokud jsem je neobjevila, tak mě nenapadlo, že by dítě mohlo být nemocný. Hoď sem fotku. Jo a prohlídni hlavu. Pokud jsou i tam, tak je to jasný.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 23.06.19 13:10

A letíte do ciziny nebo jedete někam po Česku

Podzimnice
Stálice 91 příspěvků 23.06.19 13:10

Poslete foto puchyrku. Potnicky jsou spise krupicka jeden pupinecek vedle druheho…

Poison Eve
Závislačka 2602 příspěvků 23.06.19 13:11

Dej sem poradnou fotku. U nas to zacalo take na zadech, ve vlasech byly az za dva dny.pri masivnejsim vysevu.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17204 příspěvků 23.06.19 13:12

Syn měl první na bříšku. A byl v den prvních pupínků ubrečený a mrzutý. Teplotu neměl. Pak se mu do rána objevila ve vlasech. Pak už počet rostl geometrickou řadou. Hlavnŕ v tříslech. Tam jsem mazala plošně.

KKatka23
Echt Kelišová 9246 příspěvků 23.06.19 13:18

No já nevim, ale neštovice vypadají spíš jak štípnutí od komára nebo jebák. potničky jsou jakoby krupička - hodně pupínků na jednom místě a jinde ne. potřebujem foto ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 13:38

Fotku dodám později, právě jsem pracně uspala. Není to krupička, jsou to jednotlivé puchyrky rovnoměrně po celých zádech. Potnicky už jsme párkrát měli, vypadaly dost podobne, nikdy to nebyla krupička. Prý jsou různé formy. :nevim: Na hlavě nic nemá.
@stinga Jedeme do zahraničí, ale autem. Jako asi bychom případne komplikace zvládli i tam nebo se v nejhorsim vrátili domů, ale dovolenou si představuji trochu jinak. :?

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 23.06.19 13:41

Tak ono neštovice se nějak velice léčit ani nedají, něco proti horečce a něco na potírání puchýřků, spíš záleží na tom, kde budete ubytovaní, jestli tam budou jiné děti, které by to mohly chytnout

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 13:49
@stinga píše:
Tak ono neštovice se nějak velice léčit ani nedají, něco proti horečce a něco na potírání puchýřků, spíš záleží na tom, kde budete ubytovaní, jestli tam budou jiné děti, které by to mohly chytnout

Jsou to apartmány v jednotlivých vilkách. Liduprazdno tam nebude, ale zas nehrozí, že bychom se s někým potkávali např. ve výtahu nebo na chodbách.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 23.06.19 14:02
@Anonymní píše:
Jsou to apartmány v jednotlivých vilkách. Liduprazdno tam nebude, ale zas nehrozí, že bychom se s někým potkávali např. ve výtahu nebo na chodbách.

já za sebe bych to asi riskla a jela, já se nerada vzdávám, někde v lékárně bych cestou koupila Nurofen, genciánku a Fenistil kapky,
možná to nakonec ani neštovice nejsou, ale zas ti určitě spousta uživatelek napíše, že nemáte jezdit

Janli
Echt Kelišová 9344 příspěvků 23.06.19 14:17

Já bych odložila odjezd o den a pokud to neštovice jsou, tak nikam nejezdila. Když si představím, jak dcerka trpěla, s horečkama, osypaná úplně všude, svědění nebylo možný utlumit… Tahat ji na dovolenou a nutit sedět spoustu hodin v sedačce, tak to bych si připadala jako psychopat… Sice se nedá odhadnout jaký průběh budou neštovice mít, ale v tomhle případě je potřeba počítat s tím horším. Nehledě na to, že oslabený organismus bude citlivý na jakékoliv další viry a bakterie.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15105 příspěvků 23.06.19 14:38

@Janli přesně to mne napadlo, pamatuji, jak ošklivý průběh měl bracha, osypal se hlavně na zádech a ve slabinach, do toho horečky. Cestovat v takovém stavu by bylo fakt za trest.

xammy
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 23.06.19 14:43
@stinga píše:
já za sebe bych to asi riskla a jela, já se nerada vzdávám, někde v lékárně bych cestou koupila Nurofen, genciánku a Fenistil kapky,
možná to nakonec ani neštovice nejsou, ale zas ti určitě spousta uživatelek napíše, že nemáte jezdit

Nurofen ne! Při nestovicich se nesmí, je to v letáku. Kup paralen nebo něco jinýho s paracetamolem.

samaji
Povídálka 19 příspěvků 23.06.19 14:53

@xammy Proč se nesmí Nurofen? Já ho normálně dávala podle rady doktorky…, pokud by to byly neštovice, nikam bych nejela, když si představím mé děti, jak trpěly, bylo by strašný je tahat někam autem na dovolenou…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama