Potrat 12tt

133
21.1.21 08:33

Potrat 12tt

Ahoj holky, nemám sílu ani myšlenky se hrabat v jiných tématech a hledat odpovědi. Od včerejšího dne jen brečím. Už několik dní jsem měla divné tušení, včera jsem to nevydržela a jela k dr. Miminko už je pár dní mrtvé. Strašně to bolí, přes slzy pomalu ani nevidím.. V pondělí mám jít na revizi, začala jsem ale trošku špinír, takže je šance že by si tělo mohlo poradit samo. Co je z vašich zkušenosti lepší? Strašně se bojím… Zajímají mě především konce kolem 12tt..jak vám bylo po operaci? Bolelo to, nebo vám dali léky na tlumení? Posílá se na hystologii? Vůbec netuším.. Prosím o pochopení že zakládám novou diskuzi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.1.21 08:41

Přišla jsem o miminko v 17tydnu..musela jsem ho porodit. Ver že je to ještě těžší než ve 12tydnu kdy tě uspí. Ale chápu tě a drž se…jen jsem ti ti napsala abys věděla že jsou na tom jiné i hůře..
Snad se to podruhé už nestane :hug:
Jinak fyzicky to určitě zvládneš, toho se neboj ze bys nějak trpela. Pravděpodobně hned ten den půjdeš domu.

• Citovat
  • Nahlásit
290
21.1.21 08:45

Ahoj, je mi to moc líto. Potratila jsem v 17tt. Je to to nesmírně bolestiva a traumaticka hnusna zkušenost. Je to půl roku a dodnes jsem se s tím nesrovnala. Přeji hodně sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
21.1.21 08:47
@Anonymní píše:
Přišla jsem o miminko v 17tydnu..musela jsem ho porodit. Ver že je to ještě těžší než ve 12tydnu kdy tě uspí. Ale chápu tě a drž se…jen jsem ti ti napsala abys věděla že jsou na tom jiné i hůře..
Snad se to podruhé už nestane :hug:
Jinak fyzicky to určitě zvládneš, toho se neboj ze bys nějak trpela. Pravděpodobně hned ten den půjdeš domu.

Děkuji, to je mi moc líto. Ano, vím že může být hůř, o dost hůř… Ale nějak je mi z toho spíše víc smutno, než že by mě to uklidnovalo :,( prý ten samovolný potrat v tomhle týdnu připomíná pořád, holky je tu někdo kdo mi k tomu může něco říct? Říkala mi to Sestřička, že kdyby se to spustilo musím normálně na porodní box a být po dohledem 8o tak moc jsem brečela, že jsem se nezmohla na otázky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9990
21.1.21 08:47

@Tereza202081 pokud by se s tím tělo poprali bylo by to lepší, o to dříve byste se případně mohli zase začít snažit. Zákrok se dělá v celkové anestezii, je to chvilka. Trochu mi po tom bolelo břicho a mírně jsem krvácela. Histologii myslím že dělají, ale mně ani jednou na nic nepřišli. Jinak já potratila třikrát :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
21.1.21 08:51

Měla jsem ZT v 10tt a žádné tušení jsem neměla. Šla jsem na běžnou kontrolu a doktor mi řekl, že plod už je zřejmé delší dobu mrtvý. Byl to šok. Z nemocnice už mě skoro nechtěli pustit a honem revizí a ATB proti infekci. Těžko říct, zda je lepší potratit přirozeně, ale já dávám přednost doporučení lékařů a jejich péči. Zamlkle potraty jsou bohužel hrozně moc časté a věř, že je to lepší na začátku než později, když už se to musí stát :( Něco nebylo pořádku a příště už se to povede. Jen budeš víc nervózní než kdybys nic podobného nezažila. Já byla smutná půl roku a pak se mi nedařilo znovu otěhotnět. Teď mám děti dvě. Chce to čas. Nic jiného nepomůže. Držím palce, ať si touhle etapou rychle projdeš a brzy se miminka dočkas :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 08:53

@Tereza202081 přeju ti ať tě „jen“uspí…budeš pak trochu krvácet…Počkala bych pár měsíců…dva, tři a začala se snažit znovu. Nejspíš miminko nebylo zdravé a příroda to takhle vyřešila.

Neboj se a věř že miminko k tobě přijde :andel:

Já se s tím asi taky nikdy nesrovnam, mrzí mě to stále, byl to opravdu strašný zážitek. Tolik jsem si přála aby mě prostě uspali ale nešlo to :(.Ale už se tím tolik netrapim jako dřív. Už mi tu řádí malé miminko. Počali jsme ho na první pokus po 5mesicich kdy jsem se spíše psychicky než fyzicky vzpamatovala.

• Citovat
  • Nahlásit
5241
21.1.21 08:55

Ahoj, já potratila před pár lety, přesně vlastně třemi nyní v lednu skoro na den, když nad tím teď přemýšlím. Mám totiž už zdravou roční holčičku, tak jsem to pozapomněla.. šla jsem na revizi a šla bych znovu. To špinění se může vléct týdny. Revize je tutovka, víš kdy a máš to hned za sebou. Nebolí to vůbec, máš CA a pak je to jako menstruace. Cyklus se obnovil přesně za 4 týdny. Podle moderní medicíny se můžete snažit hned. Osobně jsem počkala do té první MS. Další dítě se povedlo tak, že se narodilo na den přesně rok potom, co se mělo narodit to „nepovedené“. Určitě bych šla na revizi. :palec: A přeji hodně štěstí, je to smůla, ale určitě se to povede později :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
21.1.21 08:56

Po revizi mě lehce bolel podbřišek na dotek, byla jsem pár dní doma a pracovala na HO, ale žádné léky na tlumení bolesti nejsou třeba. Zákrok je hotový za chvilku, pár dní lehké krvácení, jedna noc na klinice po zákroku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
21.1.21 08:56
@Anonymní píše:
@Tereza202081 přeju ti ať tě „jen“uspí…budeš pak trochu krvácet…Počkala bych pár měsíců…dva, tři a začala se snažit znovu. Nejspíš miminko nebylo zdravé a příroda to takhle vyřešila.

Neboj se a věř že miminko k tobě přijde :andel:

Já se s tím asi taky nikdy nesrovnam, mrzí mě to stále, byl to opravdu strašný zážitek. Tolik jsem si přála aby mě prostě uspali ale nešlo to :(.Ale už se tím tolik netrapim jako dřív. Už mi tu řádí malé miminko. Počali jsme ho na první pokus po 5mesicich kdy jsem se spíše psychicky než fyzicky vzpamatovala.

To je mi moc líto, takže jsi potratila doma? Prosím, vím že je to citlivé, mohla bys mi ale trochu o tom něco napsat, klidně do zpráv, vážně mám pocit že se to rozjíždí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5241
21.1.21 08:59

Jo, a byla jsem jakože 11.tt, ale plod byl samozřejmě menší. Stačila klasická revize, žádný porod, bylo to maličké. I potraty zdravých dětí se dělají do 12.tt, takže mrtvý plod je určitě menší a může být proveden revizí s kyretáží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5241
21.1.21 09:03

Je tu diskuse, kde paní kvílí, jak nezvládla přirozeně potratit a málem vykrvácela. A že pak potupně skončila na revizi. :roll: Nebraň se té revizi, když ti ji nabídnou. Jakože asi jo. Vykrvácet při potratu doma skutečně lze! Není žádná hanba jít na revizi a že hrdinky jsou jen ty, co si to „odkrvácely“ doma 8o :,( Nevím, kdo to mezi ženy šíří, toto… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
21.1.21 09:04

Je mi to moc líto. Přeji hodně sil :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
21.1.21 09:04

Ahoj, mám to za sebou teď v úterý. Těhotenství se od začátku nevyvíjelo dobře, ale doktor tomu pořad dával sanci. O víkendu jsem začala špinit, v pondělí sla na pohotovost (můj doktor neordinoval), tam doktor diagnostikovat zamlkle tehotenstvi v 11+4tt dle MS, velikost odpovídá 6+3tt a objednal mě na úterý na revizi. Taky jsem prvně nechtěla, ale říkal, ze samovolný potrat by byl v nejlepším případě hodně krvavý a bolestivý zážitek a bolesti opravdu lze přirovnat k porodním, ale ze jestli chci, můžeme čekat, ale v nemocnici. Tak jsem se rozhodla pro revizi. V úterý byl příjem ráno, cca v 10:30 jsem sla na zákrok, měla jsem hrozny strach, ale všichni byli hrozné hodní a proběhlo to naprosto v pořádku. Po zákroku slabší krvácení a lehké bolesti. V pet mě pustili domu a doma už jen velmi lehké špinění. A i psychicky se mi po zákroku hrozně ulevilo, hrozně mi pomohl i přístup lékaře i sestřiček v nemocnici. Kdyby jsi chtěla tak klidně nápis soukromou zprávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
21.1.21 09:13

@mau-mau chci to uvést do pořádku, já nepřemýšlí jestli na revizi jít, nebo ne. Teď obiham predopracni vyšetření, mám termín na pondělí. Ale bylo mi řečeno že se to možná rozjede samo, a už mám krvavý výtok. Ptám se proto, že chci vědět v jakou variantu mám doufat, ne že bych revizi plánovala odmítnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat