Potrat aniž by o tom věděla

Anonymní
7.1.20 19:38

Potrat aniž by o tom věděla

Holky napadá mě jeden dotaz - protože se mi nikde k tomu nedaří nic dohledat, tak zkusím tady:)
Lze nějak poznat (například jestli třeba není nějak zjizvená děloha nebo něco na tento způsob) kolik samovolných potratů žena za život prodělala, aniž by o tom věděla???

Máte zkušenost?

Souhra různých událostí mě teď donutila nad tím přemýšlet a když se ohlédnu zpětně na můj případ - napříkad na dobu nechráněného styku (min.1 rok) / délka zpoždění ms / síla krvácení a bolestí / testy nega… snad mi rozumíte jak to myslím.

Co když jsem byla již několikrát těhotná? Co když jsem to nevěděla protože testy byly kvůli slabému HCG nega?…

Lze to nějak poznat?

Prosím anonym, citlivé téma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4212
7.1.20 19:41

A k čemu ti to pomůže?

Deloha určitě zjizvena nebude, protože se jedna o tak malé embryo, ze to proste odejde s MS. Po te ti taky nezůstane jizva.

Rada bych te pozitivně naladila, protože je zbytecne se v tomhle babrat. Každopádně MS muže být zpožděná kvůli hormonální nerovnováze atd. Jestli mas pochybnosti, konzultovala bych to s gynekologem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 19:47

@Verurizeckova asi by mi pomohlo to vědět, abych to mohla právě řešit s doktorem a dělat tedy něco pro to, aby se to už nedělo.
Jak se říká, že žena cítí jiný stav tak jsem ho kolikrát opravdu cítila. Vlastně jsem se u toho přistihla. Nijak zvlášť na myšlenku tě bych měla být těhotná jsem se nikdy nevázala a nechávala jsem to plavat. Ale teď mi to vše docvaklo. Stavy jsem měla jiz několikrát. Testy vždy nega, zpoždění velké a nakonec obrovské bolesti a tlaky v podbřišku a hodně silná menstruace i s kusy sraženin… právě jsem zpanikařila. Na gyndu jsem objednaná ale do té doby se asi zblázním jak mi to začalo šrotovat 😥

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 19:58

Ja to zjistila podle bazalni teploty. Kdyz jsem zpetne vyhodnotila graf, tak mi docvaklo, proc jsem mela tak narazovou opozdenou MS (bude to znit divne, ale proste to ze me narazove vypadlo ve velkem mnozstvi - kaluz pode mnou - bylo to v lete, takze jen gatky bez silonek a sukne :oops:). Hrozny trapas :oops: :oops: :oops:
Kdybych nemerila a nezaznamenavala BT, asi bych netusila, ze to byl. potrat :?

• Citovat
  • Nahlásit
9859
7.1.20 20:02

Zjistit to nijak nejde, ale pokud jsi měla příznaky, které popisuješ, tak je to možné. Řekni to dr. Každopádně potrat v rané fázi je poměrně běžný, snad každé páté těhotenství skončí v začátku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13319
7.1.20 20:08

Když byly testy negativní tak to potrat nebyl. A i kdyby to bylo na hranici toho co ukáže test tak to by v děloze žádné stopy nezanechalo, bylo by to moc malé. Spíš jsi měla opožděnou menstruaci a víc narostla sliznice a tak byla MS intenzivnější. Já potratila spontánně nedávno. HCG jsem měla cca 1000j. ( 7tt dle MS), když se spustilo krvácení a bylo to jen o něco málo větší krvácení než moje klasická menstruace a to jí mám hodně slabou. Do týdne jsem měla HCG zase na nule. Krvácela jsem i se špiněním pět dní. Kdybych o těhotenství nevěděla podle testů a odběrů krve tak bych to asi ani od menstruace nerozeznala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
765
7.1.20 20:09

Zjistit se to neda. Pokud jsi mela takove priznaky a po zpozdeni menstruace negativni testy, nech se vysetrit doktorem. Bude to nejspis hormonalni porucha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 20:10
@Anonymní píše:
Ja to zjistila podle bazalni teploty. Kdyz jsem zpetne vyhodnotila graf, tak mi docvaklo, proc jsem mela tak narazovou opozdenou MS (bude to znit divne, ale proste to ze me narazove vypadlo ve velkem mnozstvi - kaluz pode mnou - bylo to v lete, takze jen gatky bez silonek a sukne :oops:). Hrozny trapas :oops: :oops: :oops:
Kdybych nemerila a nezaznamenavala BT, asi bych netusila, ze to byl. potrat :?

No taky hezky 🙁 a jak jsi to podle té teploty poznala? Ono když jsi tehu tak ta teplota vyskočí?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 20:13

@anavi13 to je pravda no… tak teď nevím jestli je lepší vědět že byly potraty (že jsme plodný) nebo že mám hormonální poruchu a tudíž samovolně neplodná

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 20:15

Holky a ještě dotaz. Když jdu na krev 4.den menstruace, byl by ještě nějaký zbytek těhotenství v krvi vidět?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.20 20:22

Tak já jdu proti proudu. Doktoři ti neřeknou přesny počet potratu, ale mně rekli, že se mi to již několikrát stalo dle množství protilátek v krvi…to ale již na odborném vyšetření kvůli nemožnosti otěhotnění.
Při dalších pokusech jsem to již na sobě poznala a také na testu, velmi slabá téměř neviditelna čárka která druhý a třetí den mizela.
Takže jich za sebou mám více, zjednodušeně moje imunita likviduje embrya.

• Citovat
  • Nahlásit
9490
7.1.20 20:22

Jestli si měla negativní testy, žádné potraty to nebyly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
765
7.1.20 20:35
@Anonymní píše:
@anavi13 to je pravda no… tak teď nevím jestli je lepší vědět že byly potraty (že jsme plodný) nebo že mám hormonální poruchu a tudíž samovolně neplodná

Hormonalni porucha se da lecit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13319
7.1.20 20:36
@Anonymní píše:

Asi lepší vědět, ale na psychiku je to horší podle mě. Za mě je lepší když můžeš otěhotnět, to, že to nedopadne je věc druhá. Jestli jsi neměla pozitivní test, ani třeba ducha tak je to těhotenství dost nepravděpodobné. Ty testy už jsou dnes fakt spolehlivé. A na další stranu takové brzké potraty jsou přirozené, nemusí značit vůbec žádnou potíž. Já mám za sebou potraty dva a mezi tím jeden porod a neřekla bych, že půjde o nějakou vadu. Prostě je to stvoření člověka moc složité a když udělají ty buňky chybu, tak to raději odejde, než aby se narodilo postižené dítě. Nic víc v tom nehledám, ale čekáme na genetiku, takže se uvidí. Ale super je, že otěhotnět normálně můžu.
Neplodná být vůbec nemusíš, hodně poruch cyklu se dá léčit. Záleží taky jak dlouho se snažíte ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19752
7.1.20 21:22

To, co popisuješ je biochemické těhotenství. Každá žena jich za život zažije několik, já jich měla minimálně šest, spíš více. Lékaři to neřeší a ani se to statisticky nevede. Děloha s tím nemá nic společného, jde o vadná embrya. Už ve chvíli, kdy se spojí spermie s vajíčkem, začne embryo vylučovat látky, které ohlašují děloze, že se blíží embryo a ta se začne připravovat. Tělo ale není hloupé a podle složení těch látek pozná, zda je embryo zdravé nebo ne a to vadné nenechá zahnízdit. Protože ale detekuje přítomnost embrya, tak se menstruace o pár dní zpozdí. Na testech jsou buď duchové nebo jsou negativní. Na plodnost to velký vliv nemá, jde jen o samoregulační mechanismus. prostě má žena méně kvalitních vajíček nebo muž spermií a musí se na těhotenství déle počkat. Vady dělohy mají vliv na podstatně pozdější potraty, kde jsou prokazatelně pozitivní testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat