Potrat kvůli infekci CMV a následné těhotesntví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 17:16
Potrat kvůli infekci CMV a následné těhotesntví

Chci se zeptat, zda má někdo zkušenost s infekcí CMV (cytomegaloviru) v těhotenství - tedy prvním nakažením tímto virem. V lednu jsem v 15. týdnu TT neměla srdeční akci plodu. Nedalo mi to, protože výsledky po potratu nic neukázaly a nechala si udělat genetické testy. Vyšel mi pozitivní CMV virus, který je ještě v aktivní fázi (hodnota 2,2 IgM). Nijak se to něléčí…má to až 80 procent populace…chci vědět, jestli to někdo zažil a pak zkusil další těhotenství. Nemám jistotu, že jsem proto měla zamlklé těhotenství, ale zatím to je jediný prokázaný možný důvod…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
kompendium
Stálice 69 příspěvků 19.03.19 17:43

Skúste napísať do poradne MUDr. Geleneky www.infekce-tehotenstvi.cz a poradiť sa ohľadom plánovania ďalšieho tehotenstva, je na túto problematiku najväčší odborník.

Scarabea
Povídálka 42 příspěvků 19.03.19 18:11

Taky doporučuji MUDr. Gelenky, konzultovala jsem s ní spoustu věcí během těhotenství, nechala jsem si i vyšetřit krev a řídila se jejími radami, abych minimalizovala riziko infekce.

Gameover
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 19.03.19 18:21

Holky, řeším něco podobného. Řešili jsme nepoldnost z manželovi strany, v říjnu 2018 druhé iui vyšlo a skončilo zamlknutým potratem, v této době se u mě reaktivoval cytomegalovirus a i ebv, prožila jsem si 2 měsíce virového pekla, než se přišlo na to, co mi vlastně je! Momentálně jsem po ivf a prvním neúspěšném ketu, pár dní před KETem opět ty samé příznaky, jen teda v menší míře, nechala jsem si na ORL vzít kontrolní cmv a ebv a opět mám prý vše aktivní, nebo stále? Vůbec nevím co dělat, zda je vhodné těhotnět při této aktivní infekci. Moc děkuji za odkaz, zítra zkusím moji situaci konzultovat s MUDr Geleneky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 18:33

Díky. Napsala jsem tam. Ale spíš jsem hledala nějakou zkušenost. Má to spousta lidí (skoro 80 procent populace)…jen ne každému dělají testy, takže to ani neví.

kompendium
Stálice 69 příspěvků 19.03.19 18:40

Je to komplikované, v niektorých krajinách, napr v Nemecku existuje screening CMV. Aktívna infekcia môže spôsobiť nielen potrat, ale aj závažné postihnutie dieťatka - mozog, hluchotu, už som také prípady videla. S pani Dr. Geleneky konzultuju gynekologovia a neonatologovia z celej ČR.

Scarabea
Povídálka 42 příspěvků 19.03.19 19:02

@Gameover určitě ji nspis, protože já jsem ji taky posílala výsledky + mi dělala odběry a to, že něco vyjde pozitivne, vůbec nemusí znamenat aktivní infekci, záleží na tom, o které protilátky jde. Lékaři, kteří protilátky vyšetřují, totiž mnohdy výsledky neumějí interpretovat.

kompendium
Stálice 69 příspěvků 19.03.19 19:07

Ako píše Scarabea, často sa jedná o pamäťové protilátky a v tom prípade nič nehrozí, pani Dr Geleneky to vie interpretovať spoľahlivo.

Gameover
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 19.03.19 19:09

@Scarabea děkuji, ale už se o tuto problematiku zajímám déle, takže vím, které protilátky jsou které. Já mám stále reaktivní cmv + stav po prodělané ebv. Teda aktuální výsledky budu mít v ruce zítra, ale prý se moc nezměnily. Spíše potřebuji vědět, jestli se při aktivní infekci může těhotnět, jak dlouho je a bude aktivní a jak moc jsem infekční. Není mi příjemné, že to širším kolem sebe, na své nejbližší! Zítra ji napíšu…Díky! :palec:

Gameover
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 19.03.19 19:13

Jo a mimochodem, jsem stále nemocná, sice neumírám, ale jsem :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 19:28

Nevím ohledně těhotenství to poradí doktor, ale dejte pozor a až budete mít dítě nechte si vyšetřit mateřské mléko, sestřenice ho měla aktivní (pravděpodobně nákaza během třetího trimestru nebo těsně po porodu) a málem jí to zabilo syna protože virus se ve velkém dostává do mléka, naštěstí lékař se s takovou nákazou kojence setkal a ještě před testy doporučil ukončit kojení. Nakonec je její syn „jen“ lehce hyperaktivní a hůř slyší na jedno ucho. Její kamarádka skončila s těžce postiženým dítětem, kluk zůstane pravděpodobně nevzdělatelný, je hluchý, skoro slepý a ve třech letech se díky usilovné vojtovce plazí. Ono je i rizikové kojení s neaktivním virem, to potkalo mojí druhou sestřenici (mladší sestra té první) ta měla v mléku „jen“ protilátky a její dcerce to hrozně ovlivňovalo krevní obraz (jednu chvíli to vypadalo na těžkou formu leukémie), nakonec v necelém půl roce jí doporučili kojení ukončit a holce se do tří dnů všechno srovnalo a od té doby má všechny kontroly na hematologii v pořádku a už jí brzy budou dva roky.

Anonym informace o blízké rodině.

Gameover
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 19.03.19 19:34
@Anonymní píše:
Nevím ohledně těhotenství to poradí doktor, ale dejte pozor a až budete mít dítě nechte si vyšetřit mateřské mléko, sestřenice ho měla aktivní (pravděpodobně nákaza během třetího trimestru nebo těsně po porodu) a málem jí to zabilo syna protože virus se ve velkém dostává do mléka, naštěstí lékař se s takovou nákazou kojence setkal a ještě před testy doporučil ukončit kojení. Nakonec je její syn „jen“ lehce hyperaktivní a hůř slyší na jedno ucho. Její kamarádka skončila s těžce postiženým dítětem, kluk zůstane pravděpodobně nevzdělatelný, je hluchý, skoro slepý a ve třech letech se díky usilovné vojtovce plazí. Ono je i rizikové kojení s neaktivním virem, to potkalo mojí druhou sestřenici (mladší sestra té první) ta měla v mléku „jen“ protilátky a její dcerce to hrozně ovlivňovalo krevní obraz (jednu chvíli to vypadalo na těžkou formu leukémie), nakonec v necelém půl roce jí doporučili kojení ukončit a holce se do tří dnů všechno srovnalo a od té doby má všechny kontroly na hematologii v pořádku a už jí brzy budou dva roky.Anonym informace o blízké rodině.

Jj, to jsem četla, že je to problém, ale že až takový 8o 8o 8o mazec! Nechám asi vyšetřit i svého syna!

Gameover
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 20.03.19 10:36

@Scarabea ahoj, dnes jsem odeslala dotaz do poradny k MUDr. Geleneky. Můžu se tě zeptat, jak to funguje? Za jak dlouho mám cca očekávat odpověď a zda tato poradna je zdarma? Jen ať vím…díky.

kompendium
Stálice 69 příspěvků 20.03.19 10:39

Je to zdarma a niekedy pani Dr. odpíše ešte v ten deň, samozrejme môže mať dovolenku a pod, ale odpisuje rýchlo, je moc ochotná :slight_smile:

Gameover
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 20.03.19 10:44

@kompendium děkuji moc, snad odepíše brzy! Díky díky

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama