Potrat, léze na čípku, biopsie - dochází mi síly

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mutlice
Stálice 60 příspěvků 18.04.18 09:25
Potrat, léze na čípku, biopsie - dochází mi síly

Ahoj, některé jste mi přispěly v únoru a březnu do mých diskuzí o revizi po potratu. Zdálo se, že se vše k lepšímu obrací. Nejdřív srovnat se s potratem, pak komplikace sraženiny po revizi hrozba další revize, zároveň abnormní EKG na předoperačním, takže další stres (zjištěna nakonec nějaká drobná vrozená vada). Když přišla před 3 týdny porevizní MS, byla jsem šťastná, že naskočil cyklus a my můžeme s přítelem dál zkoušet. Mezitím jsem změnila gynekologa. Ta moje byla jednak šíleně necitlivá a neempatická, ale také evidentně toho dost zanedbala. Ještě mimochodem jsem si mezitím nechala udělat testy na všechny ty pohlavní berebery, co má hromada lidí, ani o tom neví. Půl roku se nemůžu zbavit výtoku a ejhle jsme přeléčení na ureoplazmu. U nového doktora jsem byla předevčírem. Kroutil hlavou jednak na vzhledem výtoku, který mám a moji doktorku jsem na něj upozorňovala od října!!! Mezitím těhotenství a potrat, výtok stále. ale hlavně udělal mi poprvé v životě pořádně vyšetření čípku. Našel na něm lézi (prý malou cca 2×3 mm), ale která ho znepokojila svou strukturou /typické tečkování pro předstadium rakoviny/, že hned „uštípnul“ vzorek na biposii. Jediné, co mě uklidnilo, že říkal, že léze pomalu reaguje na kyselinu, co tam napatlal a tudíž půjde asi o typ low-grade, kterou možná dokáže tělo zlikvidovat. Výsledky budou za 2 týdny. já už druhou noc pomalu nespím. šílím strachy. Spojuji si to i s výtokem, který je příznakem rakoviny čípku. Nemám děti, je mi 39, jsem po potratu, těšila jsem se, že se zasnažíme a brzy se povede. teď mám strach, že budu muset podstoupit konizaci nebo nedej bože něco horšího… Snažím se hledat to dobré, že jsem možná za 5 minut dvanáct změnila lékaře, ta moje to byla katastrofa. Na vše měla odpověď, že je to normální, běžné, stává se, kupte si globule… bojím se, že než se z toho vyhrabu, bude mi 40. poslední dny už jsem jak tělo bez duše…
Máte někdo takovou zkušenost? Je toho na mě fakt moc. Potrat sám o sobě je docela zásah do psychiky, a teď tohle…

Reklama

Reakce:

Tarinka
Echt Kelišová 8103 příspěvků 18.04.18 09:36

A tvoje doktorka drivejsi nedelala stery s cipku? Pri preventivnich kontrolach jednou rocne? Jinak u noveho doktora mi teda silne nesedi, ze typuje diagnozu jen tak podle patlani nejakou srajdou. Jinak ten ster s cipku je prave to odebrani kousku tkane. Normalne to zeny podstupuji jednou rocne, to neni zadny specialni zakrok, kterej by se delal az pri podezdreni na rakovinove zmeny, ale dela se bezne preventivne.

Mutlice
Stálice 60 příspěvků 18.04.18 09:41

@Tarinka Ahoj Tarinko, stěry na cytologii mi dělala doktora pravidelně 1× za rok, výsledek mi vždy řekla po telefonu, že ok. naposled prosinec 2017. toto je něco jiného, to skutečně vzal kus tkáně, takovýma kleštěma to uštípnul, i jsem krvácela, dodnes špiním… to není cytologie, co dělal. Právě proto, že ona vizuálně nikdy čípek nekontrolovala takovým tím mikroskopem. On v tom mikroskopu viděl právě to tečkování, což ho znepokojilo. Ta reakce na kyselinu je taky faktor :( Právě, že toto je už vyšetření při podezření na rakovinu. Stěr na cytologii poslal taky, to důvěrně znám, to nebere tkáň, ale jen stěr. Toto je biopsie přímo z kousku „masa“… samozřejmě, že vše objasní až její výsledek, ale ja už jsem sušená strachy, že se mimča nikdy nedočkám… díky za reakci samozřejmě! :)

Anonymní  18.04.18 10:07

@Mutlice Ahoj, já naštěstí nemám tak vážné problémy jako ty, ale pár negativních zkušeností na gynekologii mám. Mně u starého doktora pořád nevycházely hodnoty při stěrech. Jako, že dvakrát špatné, pak dobré atd. Nikdy mě nikam neposlal. Dost jsem špinila po sexu a i když mě ty stěry nabíral. Pořád nějaký výtok a tak. Psal mně drahé globule a tvářil se, jak kdybych provozovala nějaký salon s podivnýma praktikama.

No, přehlásila jsem se jinam. Doktorka úplně jiný přístup. Okamžitě mně nasadila atb a divila se, že to můj doktor neudělal taky. Od té doby nevím, co je výtok. Okamžitě mě poslala na lepší prohlídku čípku, aby se vyloučil problém tam. Na krvácení doporučila nějaké lepší globule, aby se mě vyspravila stěna čípku a bylo po problémech.

Teď zase odcházím od doktorky, ke které jsem se přehlásila, když jsem se stěhovala. Kdykoli se v těhu zeptám, tak je problém a odpověď, že u ní se to dělá takhle atd… A to jsem podle ní neměla ani otěhotnět, protože jsme na to s manželem už staří a pomalu vypisovala žádanku na IVF. No a teď se jen děsím až půjdu k té nové, aby bylo všechno i s miminkem v pořádku.

Takže tě chápu a drržím palce :kytka:

Lynette
Echt Kelišová 7799 příspěvků 18.04.18 10:09

Hlavně klid. Má známá měla první dítě ve 40ti a o pět let později jsem jí potkala a měla kolem sebe tři malý špunty a čtvrté v bříšku. Takže fakt neplaš. Hlavně se musíš dát pořádně dohromady - těhotenství je pro tělo zátěž a kojení taky. Lepší si dát rok od snažení pauzu a pořádně tělo posílit než otěhotnět oslabená, bát se potratu celé těhotenství a pak po porodu být věčně nemocná.

Mutlice
Stálice 60 příspěvků 18.04.18 10:12

Díky za odpověď. Jsem fakt špatná. Do října, kdy začal výtok, jsem byla gynekologicky úplně zdravý /nebo špatně vyšetřený?/ pacient. V lednu radost, // na testu, září termín, ozvy, UZ vše OK. pak potrat v 10tt a od té doby se to veze. a čas letí… :roll:

Mutlice
Stálice 60 příspěvků 18.04.18 10:13

@Lynette Díky za podporu! Jsme ráda, když si přečtu, že vše jde i kolem 40ky. Já jsem prvně otěhotněla spontánně, po 7 měsících snažení, takže nic dramatickýho. I podle vyšteřní jsem na tom reprodukčně pořád docela dobře… ale i tak mám strach.

Elfryt
Stálice 94 příspěvků 4 inzeráty 18.04.18 10:35

Co napsat? No rozhodně držím palce i na nohách. Moje matka je teď taky těhotná a to bude mít 41 roků. Napadlo mě co třeba zvážit i adopci? Vím, že to není možná nejlepší řešení, ale myslím, že za zvážení by to stálo. Paní adoptovala děťátko a o rok později otěhotněla. Prý měla, ale taky dost problémů a přišla o dvojčátka. Rozhodně bych to nevzdávala, dala se do pořádku, snažila se srovnat i uvnitř. Ono to půjde. :) Zkusit se třeba soustředit na to, že chci miminko a třeba to půjde líp. Já chtěla miminko, no pak sem to nějak vypustila, že půjdu ještě studovat a bum ho. :)

Mutlice
Stálice 60 příspěvků 18.04.18 10:37

@Elfryt Díky za podporu :) doufám a věřím, že se nám mimčo povede. ale samozřejmě adopci později se nebráním

Elfryt
Stálice 94 příspěvků 4 inzeráty 18.04.18 10:40

@Mutlice Za málo :) Jak píšu hlavní je se nevzdávat a když se nepovede zbytečně se nedeptat. Adopce přece není špatná. Myslím, že je hezké dát dítěti domov, který nemá a milující rodiče. Jestli si vzpomeneš dej nám pak vědět :) :hug:

Uživatel je onlineBalatonek
Ukecaná baba ;) 1241 příspěvků 18.04.18 11:13

Já jsem byla na konizaci a jsem teď úplně v poradku. Zdá se, že to zachytil ztvuj gynekolog ještě vcas a třeba ta konizaci nebude ani nutná. Případně je to operace na deset minut a hospitalizace na pár hodin. Dodrzis šestinedělí, vrátí se cyklus a zase bude všechno v pořádku :hug:

Virgina123
Kecalka 485 příspěvků 18.04.18 11:18

Ahoj. Neplas bude to dobré. A je lepší že to na biopsii pošlou než aby něco zanedbali. Já takhle plašila s biopsii prsu před čtvrt rokem, takže vím, jak ti je a to mi Dr s klidem řekla, je to 50/50.. nakonec vse ok a jen mne budou sledovat.
Držím palce

Mutlice
Stálice 60 příspěvků 18.04.18 11:34

Virgina a Balatonek - díky holky… :) snažím se neplašit. spíš mě drtí ten sešup, z lednové radosti přes potrat až k tomu…

Virgina123
Kecalka 485 příspěvků 18.04.18 11:47

@Mutlice njn život je boj. :?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama