Potrat, miminku zjistili vadu PEC

Anonymní
4.12.20 21:00

Potrat, miminku zjistili vadu PEC

Ahoj, bohužel jsem byla na prvním screeningu a zjistili nám na nozickach vadu PEC.. nožičky má stočené dovnitř..
manžel by byl raději pro interrupci, jelikož ho hodně vyděsil vzhled lýtek v dospělosti.. čekáme holčičku..
je tady někdo se stejnou vadou kdo se rozhodnul pro ukončení? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3893
4.12.20 21:05

Jestli je to jiste tak nad cim uvazujes? Prece dobrovolne na svet neprivedes postizene dite..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11514
4.12.20 21:09
@Kaileee píše:
Jestli je to jiste tak nad cim uvazujes? Prece dobrovolne na svet neprivedes postizene dite..

Tohle myslíš vážně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
4.12.20 21:10
@Anonymní píše:
Ahoj, bohužel jsem byla na prvním screeningu a zjistili nám na nozickach vadu PEC.. nožičky má stočené dovnitř..
manžel by byl raději pro interrupci, jelikož ho hodně vyděsil vzhled lýtek v dospělosti.. čekáme holčičku..
je tady někdo se stejnou vadou kdo se rozhodnul pro ukončení? :(

Osobní zkušenost ne, ale moje sestřenice čekala také dítko s touto vadou. Rozhodli se pro ukončení.
Dost jsme o tom mluvily a ptala se na můj názor. Hodně jsem si toho načetla, diskutovali jsme s lékaři a i tady na emimino byly příběhy žen, které donosily takové dítko.
Já osobně bych to také ukončila, zvláště když je to holčička.
Buď silná a rozhodni se hlavně podle sebe.
Je mi to líto, kéž by se všechny děti rodily automaticky zdravé, bylo by na Světě krásně :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2902
4.12.20 21:10

A možnosti léčby? Mohlo by podstoupit operaci a pak by bylo bez následků? Nebo by celý život trpělo bolestmi vlivem špatné chůze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11514
4.12.20 21:12

Na Bulovce mají prý dobré výsledky.
Nejdříve si zjisti možnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 21:12

Vypadá to na ti lehčí variantu, rok nošení sádry, dlaha, ortopedické boticky, kdyby nemopomohlo, tak operace achilovky.. ale i tak si nejsem jistá tím, zda do toho jít nebo ne.. můj lékař mi řekl ze není důvod k ukončení že to lze léčit ale mít dobrovolně nemocné miminko? Na genetice zase řekli, ze je to na nás pokud chceme ukončení.

• Citovat
  • Nahlásit
2701
4.12.20 21:13

@Serpentini najdi si léčba tzv. golfové nohy, je to velmi bolestivé a výsledek nejistý. Musí se začít hned od malička, jsou to takové speciální sádry a pak botky s takovým roztahovákem. Nevím jak to popsat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2255
4.12.20 21:13

To je velmi těžké rozhodnutí. Ale musíte ho udělat sami. Nenechte se nikým do ničeho tlačit :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1409
4.12.20 21:16

Asi je to prostě na vás, no… Já bych na potrat pravděpodobně nešla, ale nejsem ve vaší situaci. Jestli je to jenom o dočasné sadre a ortopedických botách, prinejhorsim operace, tak to mi přijde zvladnutelny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
4.12.20 21:20
@Anonymní píše:
Vypadá to na ti lehčí variantu, rok nošení sádry, dlaha, ortopedické boticky, kdyby nemopomohlo, tak operace achilovky.. ale i tak si nejsem jistá tím, zda do toho jít nebo ne.. můj lékař mi řekl ze není důvod k ukončení že to lze léčit ale mít dobrovolně nemocné miminko? Na genetice zase řekli, ze je to na nás pokud chceme ukončení.

Není to genetická vada, která se bude přenášet, navíc to není ani spojeno s žádnou mentální retardací ani jiným postižením.

Jsou tady nějaké diskuze, tak třeba napiš někomu, kdo už má zkušenost… :think:

https://www.emimino.cz/…varus-38445/
https://www.emimino.cz/…varus-33187/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 21:20

Kamarádka má chlapečka s touto vadou. Má za sebou 2 operace, nosil sádry a ty botičky, které mu držely nožky ve správné poloze. Teď mu bylo 2 a je to normální batole, které lítá. Anonym info o dítěti kamarádky.

• Citovat
  • Nahlásit
32860
4.12.20 21:22

https://www.emimino.cz/…edicka-vada/
zakladatelko koukni sem, a držím všechno co mám :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23418
4.12.20 21:22
@Anonymní píše:

Což ale neznamená, že se jedná o závažnou vadu, na vás je to při zjištění pro řadu lidí kosmetických vad. Samo o sobě to neznamená, že vada miminka je závažná natolik, aby muselo být těhotenství ukončeno. V každém případě - je to na vás, abyste se rozhodli jen podle sebe - mnohem víc, než vadou či nemocí trpí dítě nepřijetím svých rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7640
4.12.20 21:24

Naší sekretářce se narodila dcera s jednou takovou nohou, měla sádru, teď na ní není nic poznat. Teď je v 1. třídě. Ale to je její případ, nevím jak u vás

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat