Reklama

Potrat ve 2. trimestru - revize nebo vyvolání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 06:31
Potrat ve 2.trimestru - revize nebo vyvolání

Včera mi bylo oznámeno zamlklé těhotenství v 16tt a miminko odpovídá velikostně 15tt a je možné, že nežije už skoro 2 týdny. Podle vyjádření lékaře není úplně vhodná ani jedna varianta. Na revizi (kyretáž) je miminko už hraničně velké, ale proti vyvolání jsou taky určité nepříznivé věci. Přesto se lékaři rozhodli pro revizi. Určitě budu ještě mluvit s lékařem a zjistit přesně rizika obou zákroků, přesto jednu variantu preferuji víc. Pokud byste měly takto na výběr, které řešení by pro vás bylo lepší ať už z jakéhokoliv důvodu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 06:47

Bohužel mě to čeká možná příští týden, budu také v 16. týdnu, ale miminko odpovídat bude, je naživu (čekám na výsledky z invazivní diagnostiky, zda nemá miminko chromozomální defekt a není postižené), tedy u mě už revize nebude připadat v úvahu. Rozhodla bych se pro vyvolání, protože je tam mnohem méně rozika komplikací u takto velkého plodu, že by mohli způsobit poranění (klidně mírné) dělohy a následný vznik srůstu a tím problém s dalším otěhotněním…I když psychicky to bude určitě horší, ale je to prostě lepší pro tělo a hlavně pokud se postižení potvrdí, budu chtít za každou cenu co nejdřív otěhotnět znovu. Mrzí mě, co se ti stalo, doufám, že to budeš mít co nejrychleji za sebou a bez komplikací a co nejdříve zdravé děťátko :hug: Anonym z pochopitelných důvodů.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 06:58

Anonymní, děkuji za názor a moc ti přeji, aby bylo miminko v pořádku a nemusela jsi nic dál řešit :hug:
Zakladatelka

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15524 příspěvků 02.03.18 07:28

Tak těžko říct, neznáme tvůj zdravotní stav a možné kontraindikace k jednotivým výkonům. Na kyretáž už se mi zdá mimčo dost velké, aby ti neporanili dělohu :nevim: Co vím, obvykle se vyvolává, pokud není děloha ztenčená třeba nějakým výkonem z dřívějška - sekce, odstranění myomu a pod. Ale to vycházím spíš z induk. porodu, ne potratu. Třeba jsou nějaké šetrnější možnosti.
Každopádně mě moc mrzí, co se ti stalo, musí to být velká vnitřní bolest :hug: :hug: :hug: Budu na tebe myset, at je zas brzy dobře :hug: A at už se to nikdy neopakuje! :kytka:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15524 příspěvků 02.03.18 07:41

Jinak pokud bych měla odpovídat čistě za sebe. Viděli - li by lékaři rizika obou zákroků srovnatelná, volila bych kyretáž. Jsem bolestín a chtěla bych to zaspat a mít rychle za sebou.
Totéž přeji i tobě, at máš brzy klid :kytka:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19296 příspěvků 02.03.18 07:52

Já měla oboje. Že miminko nežije jsme zjistili v 19 tt, odpovídalo 15/16 tt. Automaticky mi řekli že budeme vyvolávat. A jen pokud nevyjde všechno, bude revize. Dali mi jednu tabletu, po 6 h druhou a ta to rozjela. Dali mi injekci na bolest, takže jsem skoro nic necítila. 3h po druhé tabletě mi rupla voda a do hodiny bylo po všem. Ale ani přes kapacku oxytocinu nešla placenta ven, tak mi dali 10 minut narkózy a udělali revizi. Všechno proběhlo dobře. Na jenom revizi byli miminko už moc velké. Ale na to aby odešli všechno samo taky, takže jsem měla oboje. Ale velké komplikace nečekali, rodila jsem 2× normálně v termínu, takže tělo reagovalo dobře. Už je to měsíc a čeká mě kontrola po 6 nedělí.
Nevím proč se doktoři přiklánějí k revizi rovnou, je to dost zásah, čípek, děloha..ale asi mají důvod. U mě to probíhalo jak jsem psala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 07:58

@andelka83 děkuji, s tou následnou revizí počítám, ale nechce se mi podstupovat kompletní.
@pe-terka :hug: taky děkuji za názor.
Zakladatelka

andelka83
Neúnavná pisatelka 19296 příspěvků 02.03.18 08:03
@Anonymní píše:
@andelka83 děkuji, s tou následnou revizí počítám, ale nechce se mi podstupovat kompletní.
@pe-terka :hug: taky děkuji za názor.
Zakladatelka

Mně by se taky nechtělo. Ono už to není pár cm když se dělá revize třeba do 8 tt ( to bývá hodně zamlklých těhotenství bohužel). Už je větší, funguje placenta..mně hned revizi ani nenabízeli, rovnou že se bude vyvolávat tabletami ( říkali že můžou být až 4 po 6h, ale že tolik nebývá potřeba a mně stačily dvě). Asi nemusím říkat že zážitek to byl děsný, ale co je v životě snadné no..přítel byl se mnou celou dobu, měli jsme nadstandard. Mně přišlo i dobrý, že to takhle proběhlo, aspoň jsme to mohli prožít. Ne jen buch a už nic není. Ale záleží proč doktoři nechtějí vyvolávat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 08:24

@andelka83 ještě jednou moc děkuji. To je pro mě asi nejdůležitější prožít si to a uzavřít, i když vím, že to bude náročné. Revizi pro ZT v 1.trimestru mám za sebou a nechci to pokud možno prožívat znovu. Čekám na rozhodnutí lékařů jak se domluví. Budu na to teda sama, protože nemáme hlídání.

Starlink01
Kecalka 188 příspěvků 02.03.18 08:27

Ahoj moc mě to mrzí, též mám za sebou vyvolání s následným docistenim, ale ve 24tt bohužel, u nás se na vadu miminka přišlo až na 2. screeningu. Revize je v podstate násilné roztazeni čípku, takže je pak více rizik dob
dalsich těhotenství. Abych vás trochu podpořila. Otehotnela jsem pak hned po 2. MS a za měsíc bude dcerce uz rok. Posílám hodně sil :hug: :hug: :hug:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19296 příspěvků 02.03.18 08:36
@Anonymní píše:
@andelka83 ještě jednou moc děkuji. To je pro mě asi nejdůležitější prožít si to a uzavřít, i když vím, že to bude náročné. Revizi pro ZT v 1.trimestru mám za sebou a nechci to pokud možno prožívat znovu. Čekám na rozhodnutí lékařů jak se domluví. Budu na to teda sama, protože nemáme hlídání.

Tak to mě strašně mrzí.
Důvod se ví? My na výsledky čekáme, ale prý se asi nic nezjistí.
Já dvě děti mám, stalo se nám to u třetího těhotenství. Na tebe těhotenství se šťastným koncem určitě čeká.
@Starlink01 to je krásné. My čekáme na výsledky, ale jinak též říkali že za 3 měsíce můžeme. Teď zrovna mám první ms po revizi, přesně po měsíci. Tak snad bude dobře.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15524 příspěvků 02.03.18 08:47
@andelka83 píše:
Mně by se taky nechtělo. Ono už to není pár cm když se dělá revize třeba do 8 tt ( to bývá hodně zamlklých těhotenství bohužel). Už je větší, funguje placenta..mně hned revizi ani nenabízeli, rovnou že se bude vyvolávat tabletami ( říkali že můžou být až 4 po 6h, ale že tolik nebývá potřeba a mně stačily dvě). Asi nemusím říkat že zážitek to byl děsný, ale co je v životě snadné no..přítel byl se mnou celou dobu, měli jsme nadstandard. Mně přišlo i dobrý, že to takhle proběhlo, aspoň jsme to mohli prožít. Ne jen buch a už nic není.Ale záleží proč doktoři nechtějí vyvolávat.

vidíš, tenhle úhel pohledu mě ani nenapadl. Přitom je tak pravdivý :think: Pro psychické zpracování je ten prožitek, i když nepříjemný, hodně důležitý.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19296 příspěvků 02.03.18 08:53

@pe-terka on přítel nakonec i řekl, že bylo dobře že jsme nezůstali v nemocnici hned ( zjistilo se to na gynde odpoledne, přijel z práce a jeli jsme do špitálu, udělali vyšetření a řekli postup, a zda chci zůstat hned a vyvolávat přes noc, nebo přijít až ráno.), ten večer a vůbec..to bylo hrozný, hrozně jsme brečeli, ale ráno už jsme byli víc smíření, rozloučení, probrali jsme co uděláme s miminkem po potratu ( máme ho teď doma), a celý den jsme byli spolu, přítel mě hladil, i bříško když začaly bolesti..druhý den po revizi už to bylo lepší, že jsme si to mohli prožít v klidu, pomalu.
Já mám takovou zkušenost s porodem. Byl hodně rychlý, nemohla jsem tomu ani uvěřit, měla jsem pocit, že mi ho někdo ukradl, že to bylo moc rychlé ( druhý byl ještě rychlejší), strašný šok pro psychiku.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15524 příspěvků 02.03.18 08:59
@andelka83 píše:
@pe-terka on přítel nakonec i řekl, že bylo dobře že jsme nezůstali v nemocnici hned ( zjistilo se to na gynde odpoledne, přijel z práce a jeli jsme do špitálu, udělali vyšetření a řekli postup, a zda chci zůstat hned a vyvolávat přes noc, nebo přijít až ráno.), ten večer a vůbec..to bylo hrozný, hrozně jsme brečeli, ale ráno už jsme byli víc smíření, rozloučení, probrali jsme co uděláme s miminkem po potratu ( máme ho teď doma), a celý den jsme byli spolu, přítel mě hladil, i bříško když začaly bolesti..druhý den po revizi už to bylo lepší, že jsme si to mohli prožít v klidu, pomalu.
Já mám takovou zkušenost s porodem. Byl hodně rychlý, nemohla jsem tomu ani uvěřit, měla jsem pocit, že mi ho někdo ukradl, že to bylo moc rychlé ( druhý byl ještě rychlejší), strašný šok pro psychiku.
:hug: :hug: Máš 100% pravdu. Těším se, až se pochlubíš se třetátkem :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 09:03

@andelka83 ta revize byla už dávno a děti doma taky mám ;) Důvod se neví, ale všichni lékaři zmiňovali placentu, takže možná, ale důvod neřeším. Prostě se stalo a musím se s tím vyrovnat i bez zjištění důvodu.
Tak lékaři se domluvili, revize je zrušená a už začali.
@pe-terka to bylo a je pro mě nejdůležitější, ukončit těhotenství tak, abych se s tím líp smířila a vyrovnala, i když ta cesta je delší a bolestivější.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama