Reklama

Potrat zdravého miminka kvůli infekci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Netka28
Povídálka 17 příspěvků 08.09.18 15:01
Potrat zdravého miminka kvůli infekci

Tak dnes jsem konečně po tydnu doma. Zažila jsem ten nejhorší týden ve svém zivote. V úterý jsem byla na odběru plodové vody v Ústí, kde jsem nebyla úplně spokojena s chováním personálu. Přišlo mi ze jsi jdu koupit rohlíky do krámu. Nic moc vysvetleni především k rizikům atd. Když už jsem se zmínila ze jsem si o tom něco četla tak mi sestra odvrátila at si laskave nic nectu, ze to je většinou smyšlené. A ze byt na mém místě tak se mám spíš bát výsledků než zákroku. A ze když potratim tak ne kvůli tomu, ale ze to tak prostě melo byt. :zed: po zákroku jsem za 20min odcházela domu s hodně zvláštním pocitem, asi jsem čekala jiný přístup. :nevim: Příští týden mi z pondelka na úterý cca v 1h rano začala odtékat voda, tak jsem odjela na pohotovost, kde si me po vyšetření nechali v nemocnici. Voda už neodtekala tak bylo těžké určit zda šlo opravdu o plodovou vodu, neměla jsem bohužel nic na čem bych mohla donést vzorek, jelikož ze me vytekla doma v koupelně a na chodbě. Rano už jsem měla vložku začala jsem spinit a objevilo se i trochu vody. Na ultrazvuku mi ukázali ze miminko je v pořádku ze jsem mela hodně vody a i po odtoku ji ma mimi dostatek. Začal kolotoč odběru, steru, cevkovani, kapacky. A hlavně čekání, jen jsem ležela a čekala co se bude dit. Za par hodin za mnou přišel doktor, řekl ze našli infekci a ze se mám pripravit i na tu horší variantu a to ze o mimi přijdu, byla jsem 18+5. Nebyly to slova která bych chtěla slyšet ale doktor se mnou mluvil velice prijemne a upřímně a hlavně jako člověk! Do te doby jsem mela jen lehké boleni podbřišku. Na pokoji jsem ležela s holcinou která už mela těsně před porodem. Po chvíli přijela sestra ze me převezou na jiný pokoj aby jsem měla klid. Došlo mi ze je něco špatně. Na večer se začali bolesti stupňovat. Požádala jsem o léky na bolest, doktor mi řekl ze se rozjíždí potrat, ze infekce je veliká jak v pochve tak v děloze. I presto se me zeptal zda s tím souhlasim, souhlasila jsem! Bolesti byly už k nevydrzeni a šance na udržení nulová. Ve středu už nastoupily opravdové kontrakce 2 do minuty. Chtěla jsem umrit :,( :,( rozhodli se mi dat epidural což bylo náročný protože kontrakce byly hrozne rychle a já se nedokázala udržet na zidli v klidu. Díky bohu jsem opět kolem sebe mela skvěle doktory a sestry a nakonec jsme to zvládli. Dostala jsem léky na roztažení čípku. Po epiduralu jsem cítila neskutečnou úlevu a povedlo se mi skoro na dvě hodinky usnout. Byla jsem hrozne vyčerpaná. Když jsem otevřela oči stala u me mamka, cítila jsem hroznou úlevu ze nejsem sama. Chvilku jsme si povídali a najednou začali opět bolesti. Když se začali stupňovat běžela mamka pro sestricku, která mi opět dala malou dávku proti bolesti. Za chvilku dorazil i doktor, který me prohlidl a řekl ze už jsem otevřena na 3 prsty a ze bych do půlnoci měla mít porod za sebou ale samozřejmě to může byt i dřív. Vše nám s mamkou vysvětlil a položil mi tu nejtěžší otázku zda budu chtít malého vidět. Vyhrkla jsem ze sebe ze NE. Doktor mi tedy vše ještě jednou vysvětlil a chystal se odejit z pokoje. Do toho jsem ucítila tlak začala jsem křičet na mamku ze rodim. Doktor rychle zavolal na sestry a přispěchal k posteli. Nez mi odkryl deku křičela jsem ze mám miminko v kalhotkach. Opravdu tomu tak bylo. Miminko ze me vyšlo naráz i s placentou. Koukala jsem do stropu a brecela. Jen jsem bokem zahlidla jak sestra nese kyblik. Do 10min jsem jela na sál zda ze me vyšlo vse. Během necelé hodiny jsem už byla zpět na pokoji. Doktor mi řekl ze jsem i díky infekci přišla o dost krve. Zánět v děloze stoupal dal. Nevím přesně o jaké hodnoty šlo ale řekl mi ze maji byt do 5 a já mám 170. Pokud bych už mela děti doporučil by mi vzít celou dělohu ale ze udělá pro me maximum. Další den zánět opět stoupl na 175. Cele tělo mám rozpichane od injekci. Dnes za mnou přišla paní doktorka ze zánět klesl na 80 a ze me můžou propustit domu kde budu brát antibiotika a hlídat se. :srdce: Zaver byl ze miminko bylo zdrave a potrat (porod) byl jen diky zavlecene infekci. Vetsina doktoru se priklonila ze to bylo z odberu plodove vody. Závěr pro me je tedy takový ze me odběr plodové vody připravil nejen o miminko ale malém i o dělohu (život - kdyby se na to neprislo včas) Omlouvam se za dlouhy prispevek. Ted me tíži otázka zda jsem udělala dobře ze jsem mimi nechtěla vidět. Mela jste to některá taky tak? Udělala jsem dobře? :,( :,(

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.18 15:10

Nezáleží na tom, jestli jste miminko viděla nebo ne. Zálezí na tom, abyste se co nejdříve psychicky dala dohromady a také se uzdravila. Ja jsem v Usti take prisla o plod a bohužel i o vejcovod, který mi lekari vzali naprosto zbytečně. Snazte se v tom pitvat co nejméně. Každý zákrok v sobe nese rizika. A špatné věci se dějí i když nechceme. Drzte se, uzdravte se :kytka:

barabrambora
Kecalka 381 příspěvků 08.09.18 15:17

@Netka28 Ahoj, moc mě mrzí co prožíváš. Já jsem přišla o syna ve 22. týdnu. Neviděla jsem ho. Prostě jsem to v tu chvíli tak cítila. Nevyčítej si to. Taky jsi to tak cítila a stejně už to nezměníš.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 08.09.18 15:18

To je hrozné, je mi to líto :,( Bohužel amniocentéza taková rizika má a moc se o tom nemluví, doktoři tam zbytečně posílají maminky na základě falešně pozitivních a zbytečných tripple testů :?

Jestli jsi ho viděla nebo ne není podstatné, udělala jsi co bylo v tvých silách.. Teď se soustřeď na léčbu a držím palce ať se brzy podaří znovu otěhotnět :srdce:

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 08.09.18 15:34

@Netka28 :,( sakra to nemohli zjistit driv ze se rozjizdi infekce. Nejen ze to zabilo detatko, ale jeste to i Tobe co to zpusobilo.Ja mam vztek! Ja vim ze i lekari jsou jen lidy, ale tohle podcenili. Preji autorke at se co nejdrive da do poradku. At ma hodne deti a at se dari.

Příspěvek upraven 08.09.18 v 15:39

Sany80s
Kelišová 6405 příspěvků 08.09.18 15:38

Já myslím, žes udělala dobře. Někteří lidé potřebují dítě vidět a jiné to ještě více zdeptá a většinou je to tak, jak v té chvíli cítíš.
Pokud jsi cítila, že to nezvládneš, tak jsi udělala dobře.
Já bych to asi taky tak udělala.

Netka28
Povídálka 17 příspěvků 08.09.18 16:09

V ten moment jsem.si to nepřála, ted se mi honí v hlavě ze jsem se připravila o to vidět své dite. :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,(

barabrambora
Kecalka 381 příspěvků 08.09.18 16:28

@Netka28 Ten pohled by nebyl pěkný. Už to stejně nezměníš.

chrastitko11
Kecalka 469 příspěvků 08.09.18 19:51

@Netka28 pohled na mrtvé Mimi to by ti asi moc nepřidalo ! Myslím že jsi se rozhodla dobře .

Monika811
Stálice 61 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 10:29

@Netka28
Přeji hodně sil a brzké uzdravení, jak fyzické, tak psychické. :andel:

Bubla_Bučková
Závislačka 3431 příspěvků 18.09.18 10:49

@Netka28 moc mě to mrzí :,( Takové věci, by se stávat neměli,strašné .. Přeju hodně sil a příští bez problémové těhotenství :hug:

KamisB
Kelišová 6797 příspěvků 18.09.18 10:58

je hrozné co se TI stalo.

Já kdysi rodila syna v 33tt, již byl mrtvý. A tenkrát mi sestřičky říkaly, že to nebývá hezký pohled. Tak jsme ho neviděli. Ale je prada, že dodneška mám občas takový pocit, že jsem si ho měla nechat ukázat.

Ale na druhou stranu co když bych si pak zase říkala, že jsem to neměla dělat.

Takže asi tak, teď ale důležité, aby jsi se dala do pořádku Ty a to prostě bude chvíli trvat.
Tak přeji moc a moc sil. A pak až na to bude síla, tak věř, že přijde nové miminko.
:hug:

Leny5
Kecalka 175 příspěvků 19.09.18 10:16

Tvůj příběh mi připomněl ten můj. Taky jsem ho nechtěla vidět a myslím že to bylo tak lepší. Manžel ho viděl a taky si to myslí. Život je někdy krutý. Nepitvej se v tom a soustřeď se na odpočinek, dostaň se zase do psychické pohody :srdce:

S.maya
Závislačka 4286 příspěvků 28.09.18 10:12
@Netka28 píše:
V ten moment jsem.si to nepřála, ted se mi honí v hlavě ze jsem se připravila o to vidět své dite. :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,( :,(

Nestalo se mi to, ale chtěla bych ho vidět a pochovat…aspoň obejmout :( Nevycitej si to. Neřekli ti, co to bylo za infekci? :( Na odběr tě poslali kvůli věku?

Janita3
Kecalka 194 příspěvků 29.09.18 10:58

Ahoj, je mi moc líto, čím sis musela projít, kor když jsi měla za sebou takový kus :hug: Určitě si nevyčítej, že jsi mimi neviděla, pořád by si ho pak měla před očima… Já si prožila zt v 11tt a nechci znát ani pohlaví. Budu totiž doufat, že se k nám dušička mimi co nejdříve vrátí. Hlavně aby si se dala co nejdříve do kupy zdravotně, pak pomůže čas a brzy určitě budeš držet v náruči vytoužené miminko :hug:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinář Chášakdží umíral příšerných sedm minut, na konzulátu řádili uklízeči

Novinář Džamál Chášakdží umíral dlouhých sedm minut, během kterých byl mučen.... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >