Potrat ze zdravotních důvodů matky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  17.04.18 15:51
Potrat ze zdravotních důvodů matky

Ahoj, píši anonymně, protože se nemám komu svěřit. Mám doma krásnou, zdravou holčičku. Přišla k nám nečekaně, po těhotenství stráveném na kapačkách, kontrolách v Ikemu každých 14 dnů apod. Kvůli mému zdravotnímu stavu a problémům ze srdcem to bylo dost komplikované, navíc se mi po porodu rozjela deprese. S manželem jsme spolu spali minulý měsíc jednou!!!A jsem těhotná nyní v 7 týdnu. Rozhodla jsem se pro miniinterupci a jsem z toho špatná. Můj lékař taky nemůže určit míru rizika dalšího porodu. Vždycky jsem hlásala, že já bych na potrat nikdy nešla. Teď si ale říkám, že kdyby se něco stalo, malá tu zůstane sama, manžel navíc s miminem. Navíc se sobecky přiznávám, že další o další zvracení 5 krát denně, kapačky a injekce už nestojím a navíc je mi 41. Neřešila jste některá něco podobného čili interupci ze zdravotních důvodů? Je mi to tak líto, okolo mne spousta lidí nemůže otěhotnět. :,(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Karleon
Kelišová 5158 příspěvků 17.04.18 15:55

Také bych se ve tvém případě bála o svůj život. Dítě, které už je na světě, by u mě mělo přednost.

pe-terka
Extra třída :D 14978 příspěvků 17.04.18 15:57

Jak je dcerka stará? Jaké máš onemocnění, jak probíhal první porod? Proč jste se víc nechránili?
Zákrok zvažuješ, nebo už máš po něm? Aby se ti ty deprese nerozjely ještě víc :think:

tronelka
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 17.04.18 16:02
@Anonymní píše:
Ahoj, píši anonymně, protože se nemám komu svěřit. Mám doma krásnou, zdravou holčičku. Přišla k nám nečekaně, po těhotenství stráveném na kapačkách, kontrolách v Ikemu každých 14 dnů apod. Kvůli mému zdravotnímu stavu a problémům ze srdcem to bylo dost komplikované, navíc se mi po porodu rozjela deprese. S manželem jsme spolu spali minulý měsíc jednou!!!A jsem těhotná nyní v 7 týdnu. Rozhodla jsem se pro miniinterupci a jsem z toho špatná. Můj lékař taky nemůže určit míru rizika dalšího porodu. Vždycky jsem hlásala, že já bych na potrat nikdy nešla. Teď si ale říkám, že kdyby se něco stalo, malá tu zůstane sama, manžel navíc s miminem. Navíc se sobecky přiznávám, že další o další zvracení 5 krát denně, kapačky a injekce už nestojím a navíc je mi 41. Neřešila jste některá něco podobného čili interupci ze zdravotních důvodů? Je mi to tak líto, okolo mne spousta lidí nemůže otěhotnět. :,(

Nic podobneho sice za sebou nemam a potratum moc nefandim. Az na vyjimky jakou je treba prave tva situace. Nejsi zodpovedna jen sama za sebe, ale i za holcicku, kterou uz mas, nic bych neriskovala.

Limi123
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 17.04.18 16:09

To detatko je uz detatko, ma uz rucicky, nozicky, oci… Zvladla jsi jedno tehotenstvi, zvladnes urcite i druhe a pak si budete muset davat pozor. Take mam za sebou dve velmi rizikova tehotenstvi pro matku, ale nenapadlo by me druhe mimco, ktere tady ted vedle me lezi, zabit.

Jeste to dukladne zvaz :kytka:

Jinak ne, neresila jsem. A abych to resit nemusela, chranime se po cisarskem rezu hned dvojnasobne. Ale ty uz tehotna jsi, drzim palce, at se rozhodnes spravne.

Limi123
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 17.04.18 16:09

Anonymní  17.04.18 16:10

Zakladatelko, odpovím ti anonymně, tak prosím o zachování anonymity. Já mám sice děti dvě, ale u druhého dítěte neskutečné komplikace, od začátku léky na udržení těhotenství kvůli krvácení, jakmile už to bylo lepší, tak se léky vysadily, ale pochvíli začaly otoky a tvrdnutí břicha. Otoky byly tak velké, že jsem měla pocit roztrření kůže až u třísel. Do toho se mi „zvýšil“ tlak, ale ne tak, že to lékaři řešili, protože ve výsledku byl normální. Mě bylo neustále zle a vše vyustilo v akutního cisaře, protože dítěti nemohli natočit ozvy. Pak mi šla imunita do háje a rozjely se mi všemožné alergie. Pak jsem znovu otěhotněla, taky mi bylo 40 let a měla jsem strach o zdraví fyzické i psychické. Těhotenství jsem ukončila i přes to, že jsem vždy byla přesvěčena, že na potrat nepůjdu. Jsem ráda. Je mi sice líto, že jsem to takto musela řešit, ale můj kolaps by byl horší představa.

Anonymní  17.04.18 16:17

Šla bych na potrat. kamaradka byla vloni, je ji 42 a vzhledem ke zdravotnimu stavu ji ho dokonce platila pojistovna. nechapu jen, ze se nijak nechranite, kdyz dalsi tehotenstvi znamena takove riziko.

Petruna21
Echt Kelišová 9698 příspěvků 17.04.18 16:22

Proč jste se nechránili? Když máš takové problémy zdravotní?? :roll:

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2386 příspěvků 17.04.18 16:22
@Limi123 píše:
To detatko je uz detatko, ma uz rucicky, nozicky, oci… Zvladla jsi jedno tehotenstvi, zvladnes urcite i druhe a pak si budete muset davat pozor. Take mam za sebou dve velmi rizikova tehotenstvi pro matku, ale nenapadlo by me druhe mimco, ktere tady ted vedle me lezi, zabit.s

Jeste to dukladne zvaz :kytka:

Jinak ne, neresila jsem. A abych to resit nemusela, chranime se po cisarskem rezu hned dvojnasobne. Ale ty uz tehotna jsi, drzim palce, at se rozhodnes spravne.

Promin mi, ale tvuj prispevek vyzni jako takove male a slusne, citove vydiranicko.

Myslíš, ze to pani nevi? Ty jsi jeji lekar a znas presne jeji diagnozu? Ma jedno dite na svete a manžela, rodinu. Jako sama bych nevedela co delat, kdybych se bala moznosti, ze me dalsi těhotenství treba zabije, dcera bude bez mamy a manzel vdovec… :? Tohle by bylo spravne?

Anonymni, myslim, ze bys to mela probrat hlavne s lekari, klidne s vice najednou. Pokud ti reknou jasne NE a ty sama citis, ze to nejde… nevycitej si to. :hug:

Anonymní  17.04.18 16:26
Zakladatelka

Chráníme, používáme Pharmatex a kondomy. Jinou antikoncepci mít bohužel kvůli srdci mít nemohu. Jinak předtím jsem byla 12 let vdaná s exmanželem jsem žádnou antikoncepci nebrala a šanci na otěhotnění vzdala. Pak jsem potkala nynějšího přítele a stalo se.

Doe_Jane  17.04.18 16:28
@Petruna21 píše:
Proč jste se nechránili? Když máš takové problémy zdravotní?? :roll:

bo je jednoduché jít na miniinterupci

Limi123
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 17.04.18 16:28
@Ms.Ragdoll píše:
Promin mi, ale tvuj prispevek vyzni jako takove male a slusne, citove vydiranicko.

Myslíš, ze to pani nevi? Ty jsi jeji lekar a znas presne jeji diagnozu? Ma jedno dite na svete a manžela, rodinu. Jako sama bych nevedela co delat, kdybych se bala moznosti, ze me dalsi těhotenství treba zabije, dcera bude bez mamy a manzel vdovec… :?

Anonymni, myslim, ze bys to mela probrat hlavne s lekari, klidne s vice najednou. Pokud ti reknou jasne NE a ty sama citis, ze to nejde… nevycitej si to. :hug:

Jako promin, ale prijde mi hrozne, kdyz nekdo chce zabit sve dite, sam vi, ze je to zabiti a jde si na diskusi nechat potvrdit od ostatnich uzivatelek, ze dela dobre.

No, tak ja ji to nepotvrdim, ja sama jsem druhe dite i pres vyznamne riziko porodila a na potrat bych nesla. A take to pro me krome rizik znamenalo spooooustu navstev lekaru atd., (Krome nevolnosti, injekci atd. co zakladatelka popisuje a take jsem musela podstoupit) a rizika pro me. Takze myslim, ze k diskusi co rict mam.

Ms.Ragdoll
Ukecaná baba ;) 2386 příspěvků 17.04.18 16:40

@Limi123 Podle me pevne rozhodnuta neni. To by sem nepsala a zaridila se po svem i bez souhlasneho kyvani. Myslim si, ze by se mela poradit s vice lekari a podle toho se rozhodnout. Udelala chybu ze se dostatecne nechranila, ale stalo se.

Jestli ji ale lekari daji stopku, tak to pouceni pro ni bude drsne, tak jako tak. Moralizovani ji ted nepomuze.

Limi123
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 17.04.18 16:43
@Ms.Ragdoll píše:
@Limi123 Podle me pevne rozhodnuta neni. To by sem nepsala a zaridila senim po svem. Myslim si, ze by se mela poradit s lekari a podle toho se rozhodnout. Udelala chybu ze se dostatecne nechranila, ale stalo se.Jestli ji ale lekari daji stopku, tak to pouceni pro ni bude drsne tak jako tak. Moralizovani ji ted nepomuze.

Jenze pise, ze lekar ji stopku nedal, podle toho, co pise, bylo riziko u dcery a ted je take.

Ona ani ta miniinterrupce u ni nebude bez rizika, je tam narkoza a ta take neni na srdce idealni.

Podle me zakladatelka dalsi dite moc nechce, neciti se na nej. A k tomu ma zdravotni problemy, takze si sama u sebe tim umi tu miniinterrupci trochu obhajit.

Jenze ono to tak jednoduche neni, to dite uz existuje, lekar jasnou stopku nedal… A tedy si myslim, ze by se mela zakladatelka zachovat moralne a diteti dat sanci na zivot.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Lucie, postrach ulice a originality: Vondráčková opisuje od kolegyně?

Má to zapotřebí? Jako by nestačilo, že Lucie Vondráčková (38) má repertoár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Kila navíc ani celulitida na molu nevadí, ukázala přehlídka plavek

Krása nemá jiné měřítko než spokojenost ženy samotné. Právě ta se odráží ve... číst dále >

Reklama