Potraty a další normální těhotenství? Prosím o radu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.21 23:32

Potraty a další normální těhotenství? Prosim o radu

Ahoj holky chci vam rict moje trapeni.. Pred 4 mesici jsem prodelala potrat a kyretaz. Ted pred par dny jsem prodelala zase beztak potrat :( mela jsem nalady a hlavne chut velkou k jidlu proste jina jsem byla.. A mela jsem pozitvni test a cerstvou krev a pak negativni testy.. A za par dni mesicky :( musim k doktorovi abych vedela proc ja. Co se to semnou deje ze nemuzu uz otehotnet? Mam 3 letou holcicku za kterou jsem mega rada ale chtela bych jeste k ni sourozence.. Prosim zeny da se nejak udrzet tehotenstvi? Aby se druhe mimco udrzelo? Moc me to trapi :( mam praci v alberte v pecivu taham tezke kor kdyz prijede mrazak( krabice s mraz. pecivem na paletach) no a stres samozrejme.. Jsem domluvena s gynekologem ze kdyz budu mit vice teh. testu pozitivnich tak mam prijit a necha me doma. Tak to bylo po prvnim potratu. Nevim co mam proste delat :( prosim je nejaka rada nato? Dekuji moc… Vim ze jeto divne co napisu ale chtela bych otehotnet do vanoc :lol: at je co nejbliz k moji male ;) :mrgreen: :srdce: dekuji vam za precteni a za rady :srdce: drzte se :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23500
19.11.21 23:48

To druhé bylo jen biochemické těhotenství, je to běžné a neřeší se to. Otěhotnět můžeš, takže ti nezbývá než počkat až se potká zdravé vajíčko se zdravou spermií. Potraty bývají v drtivé většině případů způsobené tím, že embryo má nějakou zásadní genetickou vadu a takové embryo se neudrží ani kdyby ses pověsila za nohy ke stropu. Prostě vydrž, ono to přijde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11997
19.11.21 23:52

Uz za to nemuze šéf? Hele to se prostě stává. Plod nebyl schopný se udržet. Začátek je vždycky buď a nebo a žádný zázračný recept na to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54804
20.11.21 01:40

Potrat s kyretáží se stává, když byl jen jeden, tak se zatím neřeší. Varianta jeden pozitivní test, dále už negativní a regulérní menzes, to bych neřešila vůbec a kdyby ženské všecky testovaly, tak by zjistily, že je to na denním pořádku, s tím bych k doktorovi nechodila, co on vymyslí s pár dní zpožděnou menstruací. Pokud jsi aspoň trochu otěhotněla dvakrát za čtyři měsíce, tak to rozhodně není neschopnost otěhotnět. A vzhledem k jednomu zdravému dítěti a nikterak dlouhé snaze bych klidně zkoušela dále a nehrotila to. Byť teda přání na konci listopadu otěhotnět do Vánoc je, jak to říct, velmi neskromné :mrgreen:
Pokud máš pocit, že máš z hlediska otěhotnění příliš stresovou a fyzicky namáhavou práci (kolegyně to řeší jak?), tak bych zkusila kouknout po nějaké klidnější. Ale do Vánoc už to teda určitě nestihneš :mrgreen: Držím palce! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26309
20.11.21 08:30

To druhé bylo biochemické, to zažije skoro každá zena a většinou o tom ani neví. To se stává. Já měla syna, pak dva potraty a pak zas dvě zdravá těhotenství. Musíš se snažit dál, když už jedno dítě máš, tak neplodná nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 09:27

Ahoj holky, jsem trochu nervózní, bylo to naše první snažení a dopadlo jak dopadlo :( myslím že u mě právě probíhá potrat, těhotenství jsem zjistila teď17.11. v 6 tt náhodou, potvrdili mi to dva 2 pozitivní testy. Nicméně v listopadu jsem dostala menstruaci, od 7.do10.11, tehdy byly testy negativní a ja myslela, ze to proste nevyšlo, po menstruaci jsem začala hned špinit hnědě a poslední 3dny se mi spustilo červené krvácení, šílené bolesti v levém podbřišku od včera, v pátek ráno jsem navštívila doktora, ten řekl že žádný plod nevidí, vidí to na mimoděložní, nebo potrat, dal mi Utrogestan, kdyby tam náhodou byla nějaké šance plod udržet, vzal mi krev a jdu tam v pondělí znovu. Jak dlouho trvá zhruba rekonvalescence, kdy se můžeme znovu snažit o znovu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
20.11.21 09:32

Já měla první těhotenství zamlklé s revizí. Od začátku špinění, bolesti, strašné nevolnosti. Upřímně zpětné si myslím, že Utrogestan, který mi byl nasazen na podporu udržení, to cele jen prodloužil. Seděla jsem doma - jednak klidový režim a jednak mi bylo tak zle, ze dojít na záchod byl můj maximální fyzicky výkon. Ten plod byl proste od začátku špatný a bez utroše by asi cca v 6,7tt sám odešel. Takhle to držely ty hormony a tak to ve 12tt skončilo revizí. Teď druhé těhotenství - bez jediného spineni, bolesti, co to je nevolnost skoro nevím. Chodim do práce, beham, chodim do posilovny. Žádné léky na udržení nemám - nový lékař mi je ani nenabídl a nechtěla bych je, ženská, která otěhotní má progesteronu dost a nepotřebuje nějaké placebo tabletky. Jsem v 17tt a vše je naprosto v pořádku. Takže to chce nestlačitelná na pilu a brát to s rozumem. Otěhotnět evidentně problém nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 09:53

@Ivusska777
Mě totiž přijde, že ta extrémní bolest přišla po těch prašcích včera.
Přijde mi logické to nechat odeznít samovolně, když je průběh Očividně špatný, normálně jsem nikdy nespinila ani před menstruaci ani po ani při ovulaci, a to že spinim a krvacim téměř 14 dní je špatně.
Ale zas chápu, ze doktor nechtěl dělat závěry, bez výsledku krve a prášky mi predepsal, kdyby tam přece jen nějaké šance na udržení plodu byla.
Ale souhlasím s tím co pises a přijde mi to logické.

Gratuluji k miminku a přeji mnoho sil a zdravicko  :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
20.11.21 16:12

Tak to je mi líto, ale bohužel takové věci se stávají. I když je to těžké, zkus na to nemyslet, mimi určitě budete mít, až přijde čas. :palec: Na to zkoušení bych se raději zeptala doktora, ale do Vánoc to asi nestihnete. Každopádně přeji, ať vám to brzo vyjde. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat