Potraty kvůli štítné žláze

Anonymní
21.1.19 17:54

Potraty kvuli stitne zlaze

Ahoj holky, je možné, ze potraty na začátku těhotenství jsou i kvůli spatne funkci štítné žlázy? Nebo az pozdeji?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1731
21.1.19 18:00

Myslim ze muzou byt; protoze kdyz je v ni zanet, zpusobi zvyseni NK bunek a ty zodpovidaji za casny potrat. Pokud tam ale zanet neni, nebude zpusobovat potrat, nybrz VVV plodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
21.1.19 18:04

Mně bylo řečeno, že se špatnou stitnou zlazou nejspíš ani neotehotnim. Pokud ano a nebude kompenzovana, způsobuje vývojové vady.
Mám hypofunkci, jak je to u hyperfunkce nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49399
21.1.19 18:07

Může to mít vliv. Ale on ti nikdo najisto nepoví, že ten potrat měl jeden a přesně takový důvod. Ono obecně s nekompenzovnou špatnou štítnou žlázou se dost blbě těhotní a později může mít vliv na vývoj mozku. A taky je otázka, jak moc je to blbý, TSH 5 žádná sláva, TSH 50 dost průšvih. Takže pokud člověk ví, že ten problém má, těhotnět, až když je to dlouhodobě srovnaný, a od začátku řešit těhotenství s endokrinologem, popř. si nechat upravovat dávky léků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
21.1.19 18:40

Může být a nemusí, my jsme si to taky mysleli, že je to kvůli mojí hypofunkci a nakonec lékaři přišli na jiný důvod ale i přesto máme zdravé 2 děti (těhotná jsem byla 6×).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
21.1.19 19:05

Myslela jsem to tak, kdyz je stitna zlaza nelecena, protože se o tom nevedelo.. lecena stitna zlaza si myslim, ze az tak velke problemy neudela.. snad :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49399
21.1.19 20:05

Pokud byla šž neléčená a hodnoty hodně blbá, ano, někdo to do souvislosti s možnými potraty dává. Stoprocentně ti to ale nikdo nepoví. Pokud ale došlo k několika potratům a jediné, na co se přišlo, byla ta šž (a ne žádné hraniční hodnoty) a ostatní (imunologie, hematologie, genetika…) se zdá v pořádku, tak bych zkusila věřit, že po zaléčení by to mohlo pomoct. Bohužel většina raných potratů je zapříčiněna tím, že se to na začátku špatně geneticky „namíchá“ a s tím člověk nic moc nenadělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lendie
3.2.19 19:13

Me doktor rekl, ze pokud budu brat normalne prasky a hodnoty mit v normalu (jinak mam snizenou fkc), ze mi v mem veku nebude delat problem nic okolo tehotenstvi. Ze nastava problem u 30 a vice. Me je 24 a cekame mimco a jsem ve 3 trimestru a zatim vse ok (nerada byh neco zakrikla)…asi jde ale o vadu st. zlazy, protoze jsem na netu taky cetla o potratech.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama