Potravinářský průkaz - bolí to??

Anonymní
4.9.19 17:59

Potravinářský průkaz- bolí to??

Zdravím, chtěla bych se zeptat… máte někdo zkušenost s vyšetřením kvuli potravinářskýmu průkazu? Pokud ano, bolí ten výtěr ze zadku? :roll: a za kolik Kč vám ho paní doktorka dala?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3108
4.9.19 18:01

Žádné výtěry se nedělají. Cena jak jde, my máme za 200.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9300
4.9.19 18:01

Strčí štětičku na kraj zadku. Jelikož tou dírou normálně projde hov…,tak fakt z bolesti strach mít nemusíš. A stojí u každého doktora jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19603
4.9.19 18:03

Já ho dostala bez vyteru a jakékoliv jiné kontroly nebo testu, moje praktická vi co sem prodělala za nemoci :nevim: a neplatila sem nic. Prostě sem jenom přišla, řekla že potřebuju průkaz a ona ho vypsala a ja šla domu. Ale jinak ne vyter neboli, jen je to trochu nepříjemné, ale je to vteřina a je hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
4.9.19 18:07

Mně tedy žádné výtěry nedělali. Doktorka se mě jen zeptala, jestli nemám průjem nebo nachlazení, dala razítko, šmytec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8887
4.9.19 18:08
@Lucka1111 píše: Žádné výtěry se nedělají. Cena jak jde, my máme za 200.

my za 500,– ;-)
a ne výtěr ze zadku už se nedělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3984
4.9.19 18:26

@cell delala jsem si potravinarsky prukaz pred 14 dny a vyter mi delali. A ja naivne ocekavala, ze je to vyter z krku :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5165
4.9.19 18:48

@cell To jste na omylu. Každý správný lékař vyter udělá. Nemoc se nemusí projevit, ale můžete ji mít. Viz. Salmonela :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
4.9.19 18:50

Kamarádka si nedávno zařizovala, stálo to asi 500 a výtěr jí dělali úplně odevšad, říkala to kamarádce doktorce a ta se divila, že prej u nich se dává průkaz mezi dveřma za 250.. takže záleží, jakou máš doktorku/doktora 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17055
4.9.19 19:04
@mackA159 píše:
@cell To jste na omylu. Každý správný lékař vyter udělá. Nemoc se nemusí projevit, ale můžete ji mít. Viz. Salmonela :lol:

no jo, dnes mi udělá výtěr - já zdravá, potr. průkaz platí minimálně rok :nevim: zítra se nakazím salmonelou, a co? průkaz již na rok mám - proto je výtěr v podstatě zbytečný a doktoři ho nedělají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
4.9.19 19:05

Odvíjí se od tvé karty u obvodního. Takže veškeré vyšetření a výsledky, záznamy, které tam máš a které jsi absolvovala a které potřebují vezmou z ní a Dr. vyplní za poplatek kartu. Žádný výtěr se nekonal a mohli by zkusit to po mě chtít kvůli potr. průkazu twl by jeli :D stejně tak jako by jsem se kvůli práci nikdy nenechala vyšetřit na gynekologii. Tak nízko neklesnu nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3108
4.9.19 19:27

@mackA159 jeden den můžeš mít výtěr negativní a další den chytit tu salmonelu. Takže žádné doporučení, že se mají před vydáním průkazu dělat výtěry neexistuje. Navíc chronické nosičství salmonely je vzácné. Takže já výtěry nedělám, většinou kouknu do krku, zeptám se zda jsou nějaké potíže a kouknu na ruce, jestli tam nejsou nějaké nehojící se boláky. A všechny poučím o tom, že v případě infekčního onemocnění (teplota, průjem, bolest v krku, kašel…) mají vyhledat lékaře a přestat pracovat s potravinami. Pokud přijde do ordinace pacient s průjmem a má potravinářský průkaz (případně má ten průkaz někdo kdo s ním žije ve společné domácnosti) tak dělám výtěr z konečníku. Pokud vyjde pozitivní salmonela tak pak samozřejmě výtěry opakuji do doby než má 3 po sobě negativní výtěry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5165
4.9.19 19:40

@Lucka1111 Pisu jak se to dělá u nás. Měla jsem za to že se to dělá tak všude :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3108
4.9.19 19:45

@mackA159 tak bude to ordinace od ordinace různé. Myslím že bude i spousta ordinací kde se to vydá mezi dveřmi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14355
4.9.19 19:59

Nechavala jsem si vypsat potravinarsky prukaz pred 9 lety :mrgreen:, jeste u detske :-D prukaz stale plati a vyter se nedelal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama